Kwiat lipy

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Kwiat lipy

przez MOCca 06 wrz 2010, 17:19
Kwiat lipy od dawna był używany jako panaceum na zmęczenie nerwowe, stres. Odświeża po zmęczeniu umysłowym i pomaga zasnąć. Jest też znanym środkiem napotnym przy przeziębieniach, grypach, anginach i zapaleniu oskrzeli. Stosuje się ją także przy migrenach. Ponadto stosuje się ja profilaktycznie przy miażdżycy i nadciśnieniu, działa rozkurczowo na układ krwionośny.

Wzmacnia żołądek, stymuluje wydzielanie soku żołądkowego i równocześnie działa osłaniająco, a także żółciopędnie, ułatwiając przepływ żółci do dwunastnicy.

Zewnętrznie stosuje się ją do pielęgnacji i do leczenia skóry, do usuwania piegów, w podrażnieniach i w świądzie skóry, a także wpływa korzystnie na porost włosów.

Tonący brzytwy się chwyta, jak to się mówi, w moim przypadku zacznę wypijać litry lipy jeśli tylko mnie uśpi. Tak na czasie, zimno, pierwsze objawy przeziębienia, jak widać lipa ma szerokie zastosowanie. Może ktoś popija sobie lipke?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Re: Kwiat lipy

przez brokenwing 06 wrz 2010, 17:24
często lipę mieszam z miodem i rumiankiem ,mi pomaga zasnąć
brokenwing

przez MOCca 06 wrz 2010, 17:27
Podnosicie mnie na duchu, może jeszcze dziś będę lulać jak bobo. ;) A co do smaku lipy to są i tacy co powiedzą ohyda, brokenwing, brzmi smakowicie.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brokenwing 06 wrz 2010, 18:12
MOCca, Lipa jest pycha ..a nie brzmi smakowicie :D
brokenwing

przez MOCca 06 wrz 2010, 18:37
Jeśli mówicie o tej kupnej z herbapolu to taka se, pije bez miodu...ale zamówiłam sobie miodzik. ;)

przez brokenwing 06 wrz 2010, 18:41
MOCca, Kiedy zapraszasz na filiżankę ? :D trochę hibiskusa dla zapachu można dodać :D
brokenwing

przez betty_boo 06 wrz 2010, 18:58
ja zawsze piję lipę na ból gardła, czesto z miodem. polecam!

przez Korba 07 wrz 2010, 15:09
idę dzisiaj po lipę i miód, rumian mam. mam nadzieję, że będę nielipnie spać.
a właśnie, Mo, jak spanie?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez wovacuum 07 wrz 2010, 15:16
MOCca, stosuj codziennie rano:duza lycha miodu lipowego wymieszanego ze szklankà wody.codziennie rano na czczo.Woda musi byc letnia i przegotowana.mozna wcisnàc kilka kropel soku z cytrynki.
wovacuum

przez Korba 10 wrz 2010, 18:59
zrobiłam sobie herbatkę lipowo-rumiankową z miodkiem..... :yeah:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez wovacuum 10 wrz 2010, 19:33
za czasow "mlodzienczych" to byly takie nalewki-lipa z miodem :D bardzo dobre ,bardzo...w za duzych ilosciach dzilalaly nawet usypiajàco :twisted:
a tak powaznie-na dzialanie dobroczynne naparow z lipy i nie tylko , trzeba zaczekac ,dopiero po kilku miesiàcach mozna zauwazyc jakies pozytywne oddzialywanie.No i najlepiej popijac codziennie, o stalych porach-zeby zrobil siè z tego taki rytual dnia. :smile:
wovacuum

Sortuj wg