Głodówka 1-3 dniowa

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Głodówka 1-3 dniowa

przez Lord Kapucyn 03 mar 2013, 16:54
Uważam głodówkę 1-3 dniową za metodę prozdrowotną, która wpływa korzystnie przede wszystkim na psychikę i na "ducha", w pewnym stopniu pewnie też na ciało. Najwięcej u mnie to 72h o samej wodzie. Zgadzam się z Kalebemx3, że wpływ głodówki zdrowotnej na nerwicę natręctw jest przeogromny. Co do dłuższych głodówek- uważam je za metodę pseudonaukową, która przyczynia się do negatywnych konsekwencji dla organizmu- spalania tkanki mięśniowej, kwasicy ketonowej, zaburzenia pracy jelit, nasilenia myśli samobójczych u osób predysponowanych itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Głodówka 1-3 dniowa

przez Kalebx3 03 mar 2013, 17:12
Zgadzam się z Kalebemx3, że wpływ głodówki zdrowotnej na nerwicę natręctw jest przeogromny.

ŚWIĘTA RACJA!
Kto nie wierzy , niech przynajmniej trzy dni będzie "odżywiał" się wodą i ew. sokami owocowymi.
Dopiero po tej głodówce( nie w trakcie) przychodzą EFEKTY( nerwica traci na sile). I jeszcze jedno ( u mnie) staję sie spokojniejszy ( tzn. bardziej opanowany) i lekarstwa jakby działały mocniej .
POLECAM takie posty zdrowotne ludziom cierpiącym na Nerwicę Natręctw.
Dla mnie to karkołomnie ciężka sprawa.
Najwięcej wytrzymałem 5 dni na wodzie i herbatkach ziołowych.
Przez 5 dni nie miałem na nic sił , było zimno i nastrój zły. Dopiero na 5 dzień popołudniu dostałem takiego kopa energetycznego ,że sam nie wiedziałem co tu jest grane.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Głodówka 1-3 dniowa

przez Lord Kapucyn 03 mar 2013, 17:29
Z własnego doświadczenia- optymalny czas na głodówkę o samej wodzie wynosi 3 dni- chociaż paradoksalnie później robi się prościej i wraz z upływem dni coraz łatwiej powstrzymywać się od posiłków. Natomiast jeśli to "dieta sokowa"- o wodzie, herbatkach ziołowych i świeżo wyciskanych sokach z owoców to moim zdaniem optimum to 5-7 dni.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Głodówka 1-3 dniowa

przez frocer 03 mar 2013, 22:18
Nie polecam głodówek. Mięśnie przez to zanikają - więc jeżeli ktoś ćwiczy to nawet o tym nie myślcie.
Również głodówki przyczyniają się do zaniku komórek mózgowych.

Głodówka 1-3 dniowa

przez Martynka33 05 mar 2013, 20:38
Ja nie jestem zwolennikiem głodówek. Z resztą u mnie na początku nerwicy zdarzały się one samoistnie, ponieważ całkowicie siadał mi apetyt, mogłam dosłownie cały dzień nic nie jeść. Dla mnie niejedzenie przy nerwicy to najgorsze co może być, uważam, że osłabiony stresem organizm potrzebuje paliwa, odżywienia. U mnie brak apetytu odbił się fatalnie na wyglądzie, na nerwice nie wpłynął. Staram się już nie dopuszczać do takich dni, a kiedy się zdarzają ratuję się chociażby Hydroksyzyną, która trochę uspokaja i przywraca chociaż trochę apetyt.

Natomiast wierzę jak najbardziej we wspomaganie leczenia odpowiednią dietą.

Sortuj wg