Jaka dieta na nerwice i depresje?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przeciwdepresyjna dieta optymalna

przez kasiek 10 sty 2006, 16:41
przeciwdepresyjna dieta optymalna- słyszałam,ze to bardzo pomaga ,że każdy z nerwicą powinien ja stosowac.Czy ktos już to może wypróbował?-optymalna dieta dr Kwasniewskiego.

przez towdy 25 kwi 2006, 22:52
hmmm ciekawe. z czego taka dieta powinna się składać? jeśli może się od tego polepszyć nastrój to może warto spróbować. nie wie ktoś??
ja oprócz czekolady to nie słyszałem o innym produkcie poprawiającym nastrój
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

przez Nalfein 11 maja 2006, 13:51
Do dieta tłuszczowa, bardzo kontrowersyjna. Jeśli jej nie będziesz surowo przestrzegał (eliminując do granicy ketozy spożywane węglowodany) to możesz dorobić się wielu chorób (m.in. miażdżycy). I dieta wg. Kwaśniewskiego jest całkowicie podbawiona podstaw naukowych, bardziej przekonywująca i udokumentowana jest dieta niskowęglowodanowa Lutza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anita27 11 maja 2006, 18:48
Jezu,ja przez diete popadla bym bardziej w chorobsko a tak to jem wszystko na co mam ochote i tak jest dobrze :D

przez Sorrow 09 cze 2006, 23:24
Ja "jestem" na DO. Tyle, że jestem uzależniony od czekolady :cry: .
Prawie codziennie jem tabliczkę Milki M-Joy z migdałami.
Nie wiem, czy przez to mi się nie zwiększa depresja.

DO jest bardzo fajne i pomaga (znam panią, która się tym wyleczyła z cukrzycy i białaczki), także na złe stany psychiczne.
Mi bardzo pomaga jedzenie dużej ilości żółtek na śniadanie i pilnowanie by ciągle być w miarę sytym.
Z tego co zauważyłem, to w nerwicy człowiek bardzo źle reaguje na niedobory energii.

Tyle, że jest jeden haczyk.
Trzeba mieć dobrze zaopatrzoną lodówkę i dbać o to, by były dostępne tależe, naczynia, itd.
Inaczej czlowiek może szybko popaść w nieporządek i kompensować sobie niedobór porządnego jedzenia obrzeraniem się czekoladą albo masowym piciem herbaty.

Tak w ogóle, to chyba przestanę jeść tą czekoladę, bo od kiedy jestem w takim nałogu, to mam napady słabośći...

Jaka dieta na nerwice i depresje?

przez Receptor1 04 sie 2010, 14:32
Czego unikać w jedzeniu, a co jeść? Może jakieś suplementy? Opłaca się brać magnez w tabletkach? Nie obciąża on wątroby?

Nerwica natręctw i depresja jaka dieta.

Re: Jaka dieta na nerwice i depresje?

przez Shadowmere 04 sie 2010, 14:35
Receptor1, nie obciąża wątroby,ale bardzo marnie się wchłania,podobnie jak żelazo.Najlepiej przyswajalny magnez jest w pożywieniu-orzechach,nasionach,bananach.Wszystkie skladniki mnieralne lepiej wchodzą wraz z jedzeniem.Polecam dużo ryb-kwasy omega i witaminy z grupy B.Unikać cukru,mleka,czerwonego mięsa.
Shadowmere

przez Ludowa 14 sie 2010, 15:46
Shadow, dlaczego mleko jest niewskazane? Sporo go pochłaniam z kawą :/.
Ludowa

przez -asia- 15 sie 2010, 09:53
Mleko krowie, zwłaszcza to kupowane w sklepach o przedłużonym okresie o spożycia nie jest zdrowe dla organizmu wbrew temu, co wmawiają nam reklamy. Nie tylko dla ludzi cierpiących na zaburzenia lękowo-depresyjne. Dość ciekawy link, na którym można znaleźć tytuły i krótkie opisy interesujących książek na temat właściwości mleka i jego wpływie na nasze zdrowie: http://www.noni.com.pl/pacjent_nalogi3.html

Ja niestety od wczesnego dzieciństwa piłam bardzo dużo mleka (żywiłam się właściwie prawie tylko nim) oraz jadłam dużo przetworzonych produktów mlecznych, co przypłaciłam ciągłymi kłopotami z trawieniem, nietolerancjami pokarmowymi, częstymi wymiotami i innymi konsekwencjami. :( Od roku nie pijam mleka w ogóle, dodaję tylko dosłownie odrobinę do kawy dla smaku, nie jadam także nabiału oprócz niewielkiej ilości naturalnych kefirów/maślanek/chudego twarogu (ale tylko z olejem lnianym budwigowym w celach leczniczych) i czuję się dużo lepiej, nie czuję się ociężała i senna po posiłku, zniknęły ciągłe mdłości, itd.
Unikanie mleka krowiego oraz jego przetworów jest bardzo zalecane także osobom cierpiącym na notoryczne problemy z gardłem, migdałkami. Po odstawieniu tych produktów widoczna jest znaczna poprawa.

[Dodane po edycji:]

http://www.gronkowiec.pl/mleko.html -bardzo ciekawy artykuł dotyczący krowiego mleka
-asia-

przez jakasia 23 sie 2010, 19:08
Nie bardzo wierzę, żeby sama dieta wyleczyła nerwicę i depresję, ale stosowanie jej na pewno nie zaszkodzi i być może wpłynie pozytywnie na proces leczenia.

Przede wszystkim magnez - dobrze go łykać w suplementach z wit. B6, zawsze trochę lepiej się wchłania.
Podobno dobrze robią kwasy omega3, w smażonej rybie praktycznie ich nie ma, bo rozkłada się w wysokiej temperaturze, dlatego dobrze przekonać się do sushi (niestety nie wiem jak jest z jego zawartością w naszych rodzimych śledziach). Jak ktoś nie toleruje ryb, to cennym źródłem jest siemienie lniane, lub olej lniany...

Czytałam też, ze powinno się unikać mięsa - dużo hormonów i omega6 ; oraz cukru, który kiepsko wpływa na znerwicowany mózg ( coś w tym jest bo odkąd mam nawrót nerwicy, w ogóle nie ciągnie mnie do słodyczy)

Oraz witamina C w naturalnej postaci.

Może macie jeszcze jakieś ciekawostki dot. diety?

przez szczesliwy_chomik 23 sie 2010, 20:54
Stosowanie odpowiedniej diety napewno bardzo pomoże w walce z chorobą.

Musisz zwracać uwagę na produkty zawierające magnez, tryptofan, witamine B6, witamine B12, kwas foliowy i cynk

Nabiał, groszek, banany, ziemniaki, szparagi, soczewica, warzywa liściaste, awokado, dynia, kasze, orzechy, pestki, ryż, szpinak, brokuły, bataty, figi, grzyby, owoce cytrusowe.

Dla mięsożerców, skoro i tak będą jedli to drób, tłuste ryby, owoce morza.
Jeśli ktoś chce przejść na wegetarianizm, co szczerze polecam (pobudki etyczne i zdrowotne w moim przypadku) to zwrócić należy uwagę na produkty zawierające kwas foliowy, witaminę B 12 , witamine C i żelazo. Pić jogurt naturalny odtłuszczony, spożywać soje.

Polecam picie yerba mate , białej herbaty, damiany , dziurawca i guarany.

Dodatkowo suplementy : żeńszeń właściwy i syberyjski, miłorząb japoński - po jakis dwoch miesiącach zauważalna poprawa.

Dziękuje.

[Dodane po edycji:]

Polecam dodatkowo spożywać czosnek i cebule - cenny lek dla organizmu.

Czego nie wolno?
Wszelkich sztucznośći , choć całkowite wykluczenie jest niemożliwe, to jednak zupki chińskie, fast- foody, gotowe dania , gotowe napoje typu Sprite, Cola itd można sobie spokojnie odrzucić.

Szkodzą kofeina, alkohol, nadmiar kwasu omega 6 (olej kukurydziany,krokoszowy,produkty przetworzone takie jak chipsy i ciasteczka).

przez brokenwing 25 sie 2010, 10:40
szczesliwy_chomik, a co jest z tym olejem-kukurydzianym?
Pytam bo właśnie takiego używam .
brokenwing

przez szczesliwy_chomik 25 sie 2010, 12:45
Sa bogate w kwasy tłuszczowe omega 6, które są wprawdzie potrzebne dla odpowiedniej pracy mozgu, tak samo jak i omega 3, ale trzeba zachować proporcje. Wedlug ekspertów spożywamy ich w nadmiarze, za malo natomiast omega 3.

Re: przeciwdepresyjna dieta optymalna

przez PEPE1234 17 sty 2011, 12:00
unikajcie czekolady nie jest wskazana przy nerwicy i depresji...osoby z tymi problemami często aby mylnie poprawic sobie nastrój sięgają po czekoladę....więcej mleka jogurtów, bananów... poczytajcie tutaj http://pychotka.pl/option,com_joomlaboa ... id,14.html

Sortuj wg