Dziurawiec lekarski

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Dziurawiec lekarski

przez zaczarowana 03 kwi 2014, 13:36
estera1, jest dostępny w PL także suchy wyciąg alkoholowy w tabletkach, także z tym jest akurat najmniejszy problem ;)
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Dziurawiec lekarski

przez asl 04 kwi 2014, 03:15
ja pije nalewke z herbapolu, 7 zł kosztuje flaszka 100ml
asl

Dziurawiec lekarski

przez estera1 04 kwi 2014, 09:41
Asl a pomaga ci cos?laczysz to jeszcze z innymi lekami?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dziurawiec lekarski

przez zaczarowana 04 kwi 2014, 13:33
asl, a dobre to jest :?: Tzn, czy znośne chociaż :?: Pytam, bo jak kiedyś kupiłam sobie "krople uspokajające" to na wymioty mnie zbierało, już na sam widok buteleczki :roll:

Dziurawiec lekarski

przez estera1 04 kwi 2014, 13:55
Zaczarowana ja mam herbatke nervosan i tez w smalu jest nie dobra.Mozesz takie krople mieszac z mirta?

Dziurawiec lekarski

przez zaczarowana 04 kwi 2014, 18:51
herbata nervosan to miód na kubki smakowe w porównaniu z tymi kroplami ;) Brałam krople firmy HASCO. Z tego co pamiętam, to nie mają w składzie niczego, co mogłoby dojść do interakcji z lpd. Zresztą u Ciebie estera1, to ja bym się jakoś specjalnie nie ograniczała co do ziół akurat w Twoim przypadku, moim zdaniem za małe dawki tej mirty bierzesz, co nie oznacza, że piłabym to litrami (no chyba, że coś w kwestii tych dawek się zmieniło od czasu naszej rozmowy)

Dziurawiec lekarski

przez estera1 04 kwi 2014, 19:30
zaczarowana mirte zastapiłam hydroksyzyną do tego chciałam ziółka dołączyć np.dziurawca ale z waszych postów wynika ze powinnam nalewke pic a nie ziółka.Te krople które brałas mimo tego iz były nie dobre w smaku to widziałaś jakies efekty?mnie sie wydaje ,ze to wszystko jest pic na wode ...raczej trzeba zasięgnąć porady zielarza bo psychiatra watpie aby sie znał a po drugie odradzają(za słabe działanie) i namawiają do psychotropów

Dziurawiec lekarski

przez zaczarowana 04 kwi 2014, 22:34
estera1, prawdę powiedziawszy to uważam, że akurat, przy ziółkach, efekt placebo u mnie działał ale akurat z tymi kroplami długo nie wytrzymałam, raczej preferuję susz i napary (bo właściwie to tylko dziurawiec powinien być nalewką jeśli chodzi o to działanie, cała inna masa może być naparem)

Dziurawiec lekarski

przez KalekaŻyciowa 05 kwi 2014, 10:39
raczej preferuję susz i napary (bo właściwie to tylko dziurawiec powinien być nalewką jeśli chodzi o to działanie, cała inna masa może być naparem)

Przecież inne zioła na uspokojenie, również powinno się stosować w formie nalewek, a nie naparów.

Susz z melisy nie ma prawa działać, bo praktycznie cały olejek melisowy(to on ma działanie uspokajające) uciekł podczas suszenia i mielenia. Najlepiej więc zaparzyć sobie świeżą melisę, kupić wyciąg z melisy albo zrobić swoją nalewkę. Identycznie jest z walerianą.

Po drugie, alkohol wzmacnia działanie zioła.

Dziurawiec lekarski

przez Lord Kapucyn 05 kwi 2014, 10:43
zaczarowana napisał(a):asl, a dobre to jest :?: Tzn, czy znośne chociaż :?: Pytam, bo jak kiedyś kupiłam sobie "krople uspokajające" to na wymioty mnie zbierało, już na sam widok buteleczki :roll:

Leki- czy to ziołowe czy syntetyczne nie mają być smaczne tylko mają być skuteczne. :P A prawda jest taka, że sporo z nich jest w smaku obrzydliwych. Znam takie, przy których te krople uspokajające to zapewne pikuś. Jak się chce "zjeść" coś smacznego to się idzie do restauracji z wyższej półki albo do babci na obiad. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Dziurawiec lekarski

przez zaczarowana 05 kwi 2014, 16:22
ale bez przesady, chyba nie halo jest jak miałam odruch wymiotny (dosłownie) na widok butelki po 2 dniach stosowania. Natomiast, jak czułam ten zapach*, to już było po ptakach ;) i nie pomagało tu żadne mieszanie z herbatą, picie na raz etc. a też z kolei nie jestem jakoś nadwrażliwa na różne smaki

*swoją drogą, to puki tego nie posmakowałam, to sam zapach jest niezły

Dziurawiec lekarski

przez asl 05 kwi 2014, 22:16
estera1 napisał(a):Asl a pomaga ci cos?laczysz to jeszcze z innymi lekami?

estera, kazdy ma inny organizm i inaczej reaguje wiec najlepiej musisz sama spróbowac na sobie
na mnie dziurawiec niestety nie działa a biorę go już ponad 2 miesiące, 5 ml dziennie, nie wiem, może za mała dawka ale taka jest zalecana w ulotce
ale ja ogólnie mam taki organizm, że nawet nieraz psychotropa wezmę i nie czuje działania
dziurawca nie łącze z żadnymi lekami bo raczej sie nie powinno

-- 05 kwi 2014, 21:20 --

zaczarowana napisał(a):asl, a dobre to jest :?: Tzn, czy znośne chociaż :?: Pytam, bo jak kiedyś kupiłam sobie "krople uspokajające" to na wymioty mnie zbierało, już na sam widok buteleczki :roll:

zaczarowana, dziurawiec w smaku jest całkiem ok
przypomina neospasmine, którą piłam w dzieciństwie

-- 05 kwi 2014, 21:22 --

zaczarowana napisał(a):ale bez przesady, chyba nie halo jest jak miałam odruch wymiotny (dosłownie) na widok butelki po 2 dniach stosowania. Natomiast, jak czułam ten zapach*, to już było po ptakach ;) i nie pomagało tu żadne mieszanie z herbatą, picie na raz etc. a też z kolei nie jestem jakoś nadwrażliwa na różne smaki

*swoją drogą, to puki tego nie posmakowałam, to sam zapach jest niezły

nie wąchaj tego w ogóle, najlepiej zatkaj nos jak jestes wrażliwa na zapachy i zagryz czekoladą mietową :D
asl

Dziurawiec lekarski

przez zaczarowana 06 kwi 2014, 08:17
no właśnie nie jestem wrażliwa na zapachy i smaki, a przynajmniej tak mi się wydaje ;) Te krople to po prostu takie wyjątkowe w smaku są :lol: a czego to ja przy nich nie wymyślała, popijałam i mieszałam z różnymi płynami, nie oddychałam i łykałam na szybko i to nic nie dawało, organizm niestety reagował na nie tak, a nie inaczej i nie szło tego zmienić

Może zróbcie eksperyment i spróbujcie sobie je brać przez kilka dni tyle kropel ile jest napisane, że maksymalnie. To nie byłby wcale drogi eksperyment, bo koszt jednej butelki tych kropli oscyluje w granicach +/- 5zł. To się dokładnie nazywa krople uspokajające i są firmy HASCO.

asl, dzięki za odpowiedź, w takim razie może się zdecyduję na ten płyn, bo jest łatwiej dostępny, bo te tabletki to raczej tylko w sklepie zielarskim.

Dziurawiec lekarski

przez KalekaŻyciowa 06 kwi 2014, 09:14
Może unikajcie picia herbaty, kawy i innych pobudzaczy przed i po wzięciu kropelek? Ja tak zrobiłem i mocno odczułem działanie kropli walerianowych :D Działanie było bardzo bliskie relanium.

Sortuj wg