Dziurawiec lekarski

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Dziurawiec lekarski

przez asl 16 mar 2014, 01:03
ja biorę właśnie dziurawiec na alkoholu już drugi miesiąc... na mnie po prostu nie działa..
czytałam kiedyś w necie jak robili eksperymenty, jednej grupie ludzi z depresją podawali dziurawiec a drugiej grupie antydepresanty... zioło wygrało... jak znajdę link to wkleję
asl

Dziurawiec lekarski

przez Kalebx3 16 mar 2014, 01:07
zioło wygrało..

Huuuurrrrra!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Dziurawiec lekarski

przez AmnuM 16 mar 2014, 04:29
Nie zioło wygrało, tylko placebo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dziurawiec lekarski

przez Weiss 16 mar 2014, 13:28
lunatic napisał(a):Weiss,
masz porównanie siły działania dziurawca do antydepresantów?

Tak mam, bo przy moim chorobsku jest normalne, ze lece tez na antydepresantach od czasu do czasu. Dziurawiec dziala bardzo subtelnie i ogolnie dzialanie nie jest obiektywnie odbierane (przynajmniej w moim przypadku tak bylo) jako hurra jak po antydepresantach i watpie zeby mnie postawil na nogi wyciagajac z duzej depresji jak teraz Wenla po 8 tygodniach. Dziurawiec potrzebuje czasu i przewaznie jest tak, ze zaczyna sie brac jak jest juz zle i czlek sie denerwuje ze szybko nie dziala.
Ja zaczelam brac w dobrym okresie, bo chcialam odstawic na dluzszy czas antydepresanty a ze biore je jak juz to przewaznie zima 12-16 tygodni, wiec zaczelam dziurawiec brac wiosna. I tak jak pisalam 4 lata bylam bez lekow- zdarzaly mi sie gorsze zimowe okresy ale nie bylo to jakies wielkie dolowanie, raczej Subdepresja czyli do przezycia.
Teraz niepotrzebnie odstawilam i pluje sobie w brode, tz musialam na troche odstawic, bo mi hormony ustawiali ale po ustawieniu moglam zaczac brac na nowo i moglam wkrecic tylko stabilizator, bo mnie latem za bardzo podbijal w gore ostatnio i bylo by dobrze. Ale niedlugo zaczne brac na nowo chyba, bo jeszcze mam 3 tygodnie na wenli i jak odstawie a stabilizator juz biore, to zaczne na nowo dziurawiec lykac.

Dziurawiec lekarski

przez lunatic 17 mar 2014, 14:46
Dark Passenger,
To moze moglbys tu wyjasnic w jaki sposob napar z dziurawca moze sie zachowywac jak nie napar i miec dzialanie antydepresyjne,o ile moze faktycznie

Dziurawiec lekarski

przez Lord Kapucyn 17 mar 2014, 15:06
To chyba oczywiste, że dziurawiec sam w sobie niczego nie leczy tylko leczą związki chemiczne w nim zawarte. A dziurawiec zwyczajny zawiera wiele związków- liczne flawonoidy, kwasy fenolowe, związki antrachinonowe, surowce floroglucynowe, taniny, olejki eteryczne, kwasy tłuszczowe, alkohole, witaminy i inne. Dziurawiec ma właściwości przeciwdepresyjne, poprawiające trawienie i moczopędne. Uważa się, że za właściwości antydepresyjne odpowiada głównie hiperycyna, pseudohiperycyna, hiperforyna i adhiperforyna. Ogólnie uważa się, że są to inhibitory wychwytu zwrotnego(m.in. serotoniny) oraz inhibitory monoaminooksydazy.

Problem polega na tym, że niektóre z tych związków są bardzo słabo albo nierozpuszczalne w wodzie. Dlatego jak zrobimy zwykły napar- czyli zalejemy susz wrzącą wodą to te związki się nie wyekstrahują z rośliny i nie trafią do naszej "herbatki", a susz(czy to w torebkach czy sproszkowany) pójdzie przecież potem do kosza. Związki te rozpuszczają się natomiast dobrze w oleju rzepakowym, glicerolu, etanolu. Można zrobić np. tincturę(z suchego ziela dziurawca) albo intractum(ze świeżego ziela dziurawca) metodą maceracji albo perkolacji- czyli nalewki etanolowe na dziurawcu. Można też uzyskać ekstrakty/wyciągi olejowe czy etanolowe- płynne, gęste albo suche standaryzowane na odpowiednią ilość hipercyny, hiperforyny itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Dziurawiec lekarski

przez asl 18 mar 2014, 23:57
tak, właśnie hiperycyna to ten magiczny związek w dziurawcu
hiperycyna rozpuszcza się tylko w alkoholu lub w oleju więc antydepresyjnie zadziała nalewka ewentualnie kapsułka z olejem
asl

Dziurawiec lekarski

przez estera1 03 kwi 2014, 11:54
to po co robią herbatki z dziurawca które i tak nie pomogą?kupiłam sobie nervosan w którym jest dziurawiec i dopiero tu na forum dowiedziałam się aby mi on pomógł musiałabym zrobić nalewkę :( rozumiem ,że kupując DEPRIM też guzik pomoże?ciekawe czy w ogóle on coś pomoże na bezsenność

Dziurawiec lekarski

przez Lord Kapucyn 03 kwi 2014, 12:28
Deprim zawiera extractum siccum czyli wyciąg(ekstrakt) suchy z dziurawca zwyczajnego spreparowany do odpowiedniej gęstości. Taki ekstrakt się otrzymuje metodą maceracji albo perkolacji i surowiec roślinny wytrawia się rozpuszczalnikiem(często jest to alkohol etylowy w odpowiednich rozcieńczeniach). Taki ekstrakt wyekstrahowany z rośliny przy pomocy etanolu(masło maślane) może mieć jak najbardziej właściwości p/depresyjne.

A herbatki z dziurawca mają inne zastosowania. Dziurawiec ma też przecież właściwości poprawiające trawienie, lekko moczopędne itp.

Moderator/ R2 - D2

Dziurawiec lekarski

przez estera1 03 kwi 2014, 12:41
dark passenger to co radzisz?kupic sypkie ziółka dziurawca i zrobić alkoholową nalewkę?

Dziurawiec lekarski

przez Lord Kapucyn 03 kwi 2014, 12:45
Jeśli chce Ci się w to bawić. Możesz w aptece kupić gotową nalewkę alkoholową na suchym albo na świeżym dziurawcu.

-- 03 kwi 2014, 12:46 --

https://www.cefarm24.pl/23004,tinctura- ... akow-.html
http://www.doz.pl/leki/p1873-Intractum_Hyperici

-- 03 kwi 2014, 12:47 --

Ktoś tu kiedyś pisał, że Niemcy mają bzika na punkcie dziurawca. Tak trochę nie chciało mi się wierzyć, ale posprawdzałem i faktycznie Niemcy kupują więcej dziurawca niż jakichkolwiek "syntetycznych" antydepresantów.

Moderator/ R2 - D2

Dziurawiec lekarski

przez khaleesi 03 kwi 2014, 12:50
Własnie sama zastanawiam się jak połaczyc dziurawiec z alkoholem albo olejem :pirate:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Dziurawiec lekarski

przez estera1 03 kwi 2014, 12:54
ale jest jeden minus dziurawca nie można łączyć z wieloma lekami.Jak to jest z alkoholem to autem chyba prowadzic nie moge?a hydroksyzyne mogę brac równoczesnie?trzeba spróbowac ziołek może anuż cos pomogą

Dziurawiec lekarski

przez Lord Kapucyn 03 kwi 2014, 12:59
Co do alkoholu to przecież tego nie pijesz w litrach tylko na krople albo ewentualnie łyżeczki. Co do dziurawca to nie powinno się go łączyć głównie z lekami serotoninergicznymi(SSRI, IMAO). Niektóre związki zawarte w dziurawcu są też induktorami cytochromu P450 i zmieniają metabolizm wielu innych leków niż tylko psychotropowe. Poza tym przyjmując dziurawiec trzeba unikać słońca i opalania, bo zawarta w nim hiperycyna można nasilać reakcje fototoksyczne ,a o to może być trudno zważywszy, że wiosna pełną gębą i idzie lato.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg