Dziurawiec lekarski

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Dziurawiec lekarski

przez Rafalo 22 maja 2011, 13:22
Ja piłem dziurawca przez okres około 2 miesięcy.Trochę mi pomagał ale szału nie było.Może za krótki czas stosowania.Skoro podczas stosowania dziurawca ktoś nie może sie opalać bo tak jak pisze Monika1974 powstaną zmiany skurne to może by wypróbować preparat o nazwie SAMe czyli (S-adenozylometionina,) działa podobnie jak Imipramina tyle że badania wykazały że jest on bardziej tolerowany przez nasz organizm.Czy też 5-HTP o którym ostatnio jest bardzo głośno.Nie próbowałem jeszcze żadnego z nich ale zmierzam przetestować i napewno podzielę sie z wami moimi odczuciami.

Dziurawiec lekarski

przez *Monika* 22 maja 2011, 13:26
Rafalo, zioła pije się nieco dłuzej,żeby były efekty. Ja teraz mam miesięczną przerwę podczas dwóch lat picia mieszanek ziołowych.
Obrazek
Główny Moderator

Dziurawiec lekarski

przez khaleesi 22 maja 2011, 14:55
ja zacznę pić ten dziurawiec pod koniec czerwca .
no chyba ,że w tym tygodniu zacznę .
Raczej mi nie zaszkodzi.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dziurawiec lekarski

przez Miss Worldwide 04 sty 2014, 02:54
NAczytalam sie, ze dziurawiec NIE POMOZE na depresi w formie herbatek. Musi byc w oleju albo w alkoholu. Kupilam dziurawca na glicerynie musze pogrzebac czy to olej czy jak.

Wyczytalam tez, ze nie mozna brac dziurawca z SSRI czy SNRI :/ przeciez nie bede specjanie chodzic z tabletek po to zeby wyprobowac dziurawca a jak nie pomoze to znowu dola na maksa wylapie i bede sie od poczatku z niego wygrzebywac i zaczynac tabletki. Sama nie wiem. Mialam zamiar schodzic powoli z tabletek i zwiekszac dziurawca. Teraz sama nie wiem co robic.

PS. jakiego koloru jest napar z ziól???
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Dziurawiec lekarski

przez zzYxx 04 sty 2014, 11:16
Wyciąg z dziurawca jest dostępny pod postacią tabletek, "deprim forte" się nazywa.
The Walking Dead.

Dziurawiec lekarski

przez Lord Kapucyn 04 sty 2014, 12:58
Miss Worldwide, Dziurawca nie powinno się przyjmować z wieloma lekami, w tym antydepresantami.

Związki zawarte w dziurawcu wpływają na aktywność pewnych izoenzymów cytochromu P450(są ich induktorami), które odpowiadają za metabolizm wątrobowy niektórych leków- i tym samym obniżają stężenie leków metabolizowanych przez te enzymy. Poza tym indukują też glikoproteinę-P- białko odpowiedzialne za "wymiatanie" leków z komórek- co znacząco obniża skuteczność terapii.

Ryzyko interakcji dziurawca z SSRI/SNRI polega na czymś innym- związki w nim zawarte(jak hiperycyna, hiperforyna i inne) nasilają transmisję serotoninergiczną(czy to poprzez blokowanie wychwytu zwrotnego czy blokowanie MAO) i gdy dziurawiec jest przyjmowany z innymi lekami o takim działaniu istnieje ryzyko zespołu serotoninowego.

-- 04 sty 2014, 13:18 --

I to prawda- wodne napary/wyciągi z dziurawca praktycznie nie wykazują działania antydepresyjnego. Dzieje się tak dlatego, że substancje odpowiadające za efekt antydepresyjny dziurawca(jak hiperycyna, hiperforyna, pseudohiperycyna i inne) są nierozpuszczalne albo b. słabo rozpuszczalne w wodzie(o czym niedawno zostałem uświadomiony), a dobrze rozpuszczalne w alkoholach i olejach. Dlatego przy wyciągach z dziurawca, które mają działanie stricte przeciwdepresyjne celuje się w inny rozpuszczalnik. Gliceryna/glicerol będzie ok.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Dziurawiec lekarski

przez Miss Worldwide 04 sty 2014, 23:03
Dark Passenger, no wlasnie o to chodzi. Musialabym zaryzykowac i zejsc z SNRI i walic dziurawca. A nie wiem czy to cos da i wtedy spowrotem na chemie. Ale pewnie przy silnej depresji gowno da :/
Co do kolegi wyzej to wiem, ze jest deprim ale wole jednak wyciag z dziurawca jak juz. Po drugie nie mieszkam w Polsce i nie ma tu deprim. Musialabym szukac czy jest cos podobnego. Nie widzialam tez tabletek ale domniemuje, ze sa to kapsulki nie z suszem czy sproszkowanym zielem tylko takie oleiste jak np. Vit A czy E..
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Dziurawiec lekarski

przez lunatic 22 lut 2014, 12:10
spotkał się ktoś z jakimś badaniem porównującym siłę działania dziurawca i SSRI?

Dziurawiec lekarski

przez buka 24 lut 2014, 01:40
to można by z tego nalewkę zrobić,c'nie? Tak myśle tylko taki dziurawiec herbaciany to do bani,trzebaby z pola pozbierac taki prawdziwy?

Dziurawiec lekarski

przez asl 04 mar 2014, 22:15
aktualnie piję nalewkę alkoholową z dziurawca 5ml raz dziennie od 6 tygodni.. bez rewelacji... nie pomaga ani na lęki ani na deprechę, której nabawiłam się biorąc antydepresanty ... a tyle dobrego naczytałam się w necie o dziurawcu...
asl

Dziurawiec lekarski

przez cvijet 07 mar 2014, 09:12
Jeśli ktoś długo brał antydepresanty, benzo, neuro, nasenniacze to raczej nie odczuje działania takich ziół.

Dziurawiec lekarski

przez asl 13 mar 2014, 23:51
no właśnie naczytałam się jak to ludzie przez lata brali tabletki i dzięki dziurawcowi uwolnili się od tych medykamentów...
nie wiem dlaczego na mnie nie działa :why:
asl

Dziurawiec lekarski

przez Weiss 14 mar 2014, 09:14
Napary z dziurawca maja inne zastososowanie -" Dziurawiec - Herbapol - Produkt stosowany tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych "
Antydepresyjne zastosowanie ma tylko dziurawiec na bazie, oleju i alkoholu o czym napisal Dark Passenger.
Co wiecej - skutecznosc dzialania antydopresyjnego wymaga dluzszego stosowania i odpowiedniej dawki dziennej, czyli 800-1000 mg. Np 2 x 425 mg Deprim kapsel
Dziurawiec lykalam ponad 4 lata i przy moim Chad bylam 4 lata w drepresyjnej remisji - tabletki przywozilam sobie od "Niemca", bo mam nie tak daleko i zawsze w ramach zakupow przywozilam sobie maly zapas, bo u nich np 120 szt. 200 mg kosztowalo ok 4 € a nasz Deprim kapsel kosztuje chyba 26 zl za 20 szt 425 mg.
W moim przypadku dziurawiec antydepresyjnie sie sprawdzal a przekonalam sie o tym we wrzesniu, jak go odstawilam a pod koniec grudnia, jak juz nasycenie substancji w organizmie spadlo - dopadl mnie taki stan depresyjny, ze ledwo do swojego psychiatry dotarlam. Ostatnio taki stan mialam z 10 lat temu ... makabra.
Jedno przed czym chcialam ostrzec, to jednak to uczulenie na slonce daje sie we znaki - ja mialam wysypke alergiczna jak postalam dluzej na sloncu. Zawsze siedzialam w cieniu, na plazy pod parasolem .... coz za cos.

Dziurawiec lekarski

przez lunatic 15 mar 2014, 16:16
Weiss,
masz porównanie siły działania dziurawca do antydepresantów?

Sortuj wg