Dziurawiec lekarski

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Dziurawiec lekarski

przez okularnica 11 maja 2010, 12:53
Nie jestem pewna czy w dobrym dziale to umieściłam, ale tutaj bajbardziej mi pasowało, a nie znalazłam podobnego tematu.
Chciałam się spytać czy ktoś z Was leczył się dziurawcem- np. wyciągiem z niego czy tabletkami. Czy pomogło Wam?

Re: DZIURAWIEC lekarski

przez Conrado31 11 maja 2010, 13:04
Jak chcesz leczyć zaburzenia żołądkowe to napar wystarczy.
Jedyna antydepresyjna substancja czynna w dziurawcu to hyperycyna, o pięknej czerwonej barwie- substancja rozpuszczalna w alkoholu lub tłuszczach. Trzeba więc zrobić nalewkę.
Uwaga hyperycyna silnie uczula organizm na słońce, dlatego jest raczej rzadko stosowana i to tylko w okresach jesienno-zimowych.
Jeśli ktoś zaleca Ci np. pić wodne napary z dziurawca na zaburzenia depresyjne, to nie wie o czym mówi. Lepiej już stosować uspokajająca melisę lub walerianę. Pozdrawiam.

przez okularnica 11 maja 2010, 13:20
Tak, chodziło mi o wyciąg z dziurawca, nie o zwykły susz. Wyciąg jest robiony na bazie alkoholu.
Czy ma ktoś doświadczenia z zażywaniem dziurawca?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Conrado31 11 maja 2010, 19:52
No kiedyś sobie popijałem taki wyciąg alkoholowy. Z tym ze sam go zrobiłem ze spirytusikiem. Troszki działał, ale może dlatego, że był w nim alkohol :lol: Nie jestem w stanie ani potwierdzić, ani zaprzeczyć skuteczności.

przez okularnica 11 maja 2010, 19:56
A jak długo go popijałeś:D?
Mam nadzieję, że odezwie sie jeszcze ktoś, kto próbował dziurawca;)
Mam jeszcze pytanie czy można stosować teraz dziurawiec przy umiarkowanym słońcu i nie przy celowym opalaniu się?

przez Conrado31 11 maja 2010, 20:05
jakieś 2 miesiące, było wesoło bo wchodziło w interakcje z SSRI :D czułem się nieco puknięty...
może ktoś się taki znajdzie :)
porozmawiaj o tym ze swoim psychologiem/psychiatra/zielarzem :)

[Dodane po edycji:]

i jeszcze coś do poczytania, w zimowo-jesienne dni jak najbardziej warto...

http://www.luskiewnik.strefa.pl/psychos ... ia/p29.htm

przez okularnica 12 maja 2010, 22:05
Dzięki za link:)
Ja sama jestem sobie psychologiem, psychiatrą i psychoterapeutą :mrgreen:

przez *Wiola* 13 maja 2010, 00:28
Conrado31
Polecałam tą samą stronę w pytaniu o środki poprawiające pamięć i koncentrację, ale nie widziałam tutaj Twojego wpisu:) Trafiłam tam już jakiś czas temu i bardzo sobie cenię publikację dr Różańskiego. Tak ,że sorry jeśli to wyglądało jakbym polecała ściągając Twój pomysł.

Co do dziurawca, to słyszałam, że to bardzo skuteczny niedoceniany antydepresant. Na mnie akurat nie działa, ale może dlatego ,że ja w zasadzie nie mam depresji tylko lęki.
Moderator

przez Conrado31 13 maja 2010, 12:08
wiola173 - trafiłem na tą stronkę przez przypadek jakiś czas temu szukając jakiś bardziej kompleksowych, wiarygodnych informacji na temat hyperycyny :)
Świetna stronka.

Mam nadzieję tylko, ze nikt nie będzie się starał stymulować swojego mózgu za pomocą strychniny. :shock: :mrgreen:

przez okularnica 13 maja 2010, 14:35
A co to jest strychnina?

przez Conrado31 13 maja 2010, 14:50
No cóż to w zasadzie trucizna w dużych stężeniach. Można sobie poczytać, ale nie stosować !!

http://www.luskiewnik.strefa.pl/psychos ... ia/p47.htm

przez okularnica 14 maja 2010, 22:54
Mam pytanie- jaka mniej więcej dawka jest odpowiednia przy lekkiej nerwicy? Na roztworze alkoholowym mam napisane, że 3 razy po 2,5 ml jednak to jest chyba na inne zastosowanie, a ulotki już nie mam...

przez linka 14 maja 2010, 23:04
Nie lepiej zamiast tej nalewki na alkoholu kupić sobie susz i po prostu pić parzonego dziurawca, napar?
Zupełnie nie wiem po co ten alkohol tu potrzebny..... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Monika* 14 maja 2010, 23:51
okularnica,

Oprócz psychoterapii raz w miesiacu jeżdzęod roku do naturoterapeuty. Zapisuje mi za każdym razem 7 ziól, które mam pomieszac w odpowiednich proporcjach i pic 3 razy dziennie .....tez w odpowiednich dawkach. Za kazdym razem prawie wszystkie skladniki sie zmienialy, ale nie dziurawiec więc mogę powiedzieć,że od roku już go piję. I nie jestem w stanie powiedzieć czy mi pomógł. Raczej nie.
Podczas stosowania dziurawca nie mozna wychodzić na słońce, nie mozna sie opalać. Na skórze powstaną ciemnobrunatne plamy i przebarwienia.
Napewno jest antydepresantem, na nerwicę raczej niewskazany. Może na depresję.................
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg