Persen

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Persen

przez linka 30 mar 2010, 10:51
Persen to lek ziołowy, dostępny bez recepty, pomocny przy stanach obniżonego nastroju, lekkie problemy ze snem. Wątpię czy przy depresji czy nerwicy jest w stanie pomagać :-|
Większość osób tutaj ma, potwierdzoną diagnozą psychiatry, nerwicę i/lub depresje i leczymy się zwykle lekami antydepresyjnymi l/lub benzodiazepinami. Są to leki na receptę zwykle skuteczne, a taki Persen to po prostu ziółka ;)
Może w tym temacie znajdziesz coś więcej:
naturalne-leki-zwalczajace-depresje-t14143.html?hilit=persen
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez linka 30 mar 2010, 11:52
No chyba, że tak - ale to zalecam ci, to bardzo dobra rada, zamiast wydawać kupę kasy na ten cały Persen idź do sklepu z ziołami i zaopatrz się w herbatkę z dziurawca - ten sam skład, to samo działanie a zapewne jest tańsze. Do tego jeszcze musisz wiedzieć, że takie zioła działają ( ponoć ;) ) tylko w przypadku kiedy są zażywane regularnie i przez dłuższy okres czasu.

:D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez shadow_no 30 mar 2010, 19:37
volksgrenadier, leki bez recepty mają tą wadę, że... Nie bardzo działają. Przynajmniej sporo ludzi (w tym ja) należy do grona osób którym w żaden sposób wszelkie perseny, deprimy itp. nie pomagały. Sporo jest napisane w tych tematach:
leki-bez-recepty-t8091.html
leki-bez-recepty-pozwalaj-ce-spokojnie-zasn-t16273.html
leki-uspokajaj-ce-bez-recepty-t2717.html
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 30 mar 2010, 19:49
Na mnie te bez recepty też nigdy nie działały (no bo niby jak :silence: ) ale szczerze przyznam że 4 tabletki Nervomixu działają na mnie prawie tak jak benzo. Poważnie. Mają w składzie : kozłka lekarskiego, szyszki chmielu, liście melisy i dziurawca czyli cały arsenał razem wzięty. I naprawdę potrafią dość dobrze uspokoić i działają nasennie. Już nie raz mi tyłek uratowały jak nie miałam benzo.
20 kapsułek kosztuje ok 8-10zł, a 60 kapsułek ok 18-20zł. Naprawdę warto mieć to pod ręką wg mnie.

A Persen to lipa, już lepiej sobie herbatę z dziurawca wypić, taniej wyjdzie- tak jak Linka napisała.
magdalenabmw

przez bunny_wrrr 23 kwi 2010, 16:38
bo i na takie nie powinny byc stosowane
gdyby mial leczyc objawy nerwicy to by tak napisali w ulotce i bylby na recepte
jednak oprocz zaburzen nerwicowych ktore wymagaja diagnozy specjalisty istnieja przeciez inne o wiele lagodniejsze dolegliwosci spowodowane stresem na ktore tego typu leki sa przeznaczone i dlatego nie potrzeba recepty zeby je kupic
tym samym persen dziala ale w sytuacjach do ktorych jest przeznaczony
brac go na nerwice to jak lykac ibuprom na nie wiem - bol po interwencji chirurgicznej- w sensie nie ten poziom
przynajmniej ja tak to sobie wyobrazam
mi osobiscie persen bywal pomocny w wielu momentach

btw czemu temat o leku (pochodzenia naturalnego ale jednak powszechnie uznanego) znajduje sie w medycynie niekonwencjonalnej? nie bardzo tu pasuje wg mnie
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

Sortuj wg