Leki Homeopatyczne

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Leki Homeopatyczne

przez bedzielepiej 29 gru 2014, 01:51
Myślę, że temat jest bardziej złożony. Być może kiedyś to co dzisiaj jest uznawane za pseudonaukę, będzie kiedyś faktem naukowym. Za 100 lat i tak to co teraz się uczymy i myślimy ze jest prawdą, będzie miało tylko wartość historyczną. Czytałam nieco o pamięci wody, jest nawet film na yt, i wielu rosyjskich uczonych się pod tym podpisuje. Jeśli woda rzeczywiście może tworzyć różne układy pod wpływem jakichś substancji, a te układy miały by różne właściwości, czyli woda sama stawała by się substancją leczniczą, wtedy homeopatia miała by nawet sens. Nie widzę powodu by odnosić się sceptycznie do takich metod. Jeśli coś komuś pomaga to dobrze, po co to podważać. Nie wszystkim musi pomóc to samo. Współczesna medycyna konwencjonalna jakoś nie radzi sobie we wszystkich przypadkach z chorobami takimi jak rak czy depresja. Sama nie stosowałam homeopatii, ale wiem że są ludzie których dopiero taki metody wyleczyły.

Leki Homeopatyczne

przez Psychoanalepsja_SS 29 gru 2014, 02:33
Myślę, że temat jest zupełnie prosty. Mamy teorię sprzed... hmmm, chyba jeszcze z końca XVIII wieku, kiedy to i dorobek naukowy, i technika, aparatura były o lata świetlne przed odpowiednikami XX i XXI wieku. Można swobodnie przypuszczać, że albo jest całkowitą bzdurą, albo, jeżeli ma w sobie kroplę (sic!) prawdy, nie pozwala na wykorzystanie jej w celach terapeutycznych stosowanymi metodami.
Niestety, zawsze będą pączkować nowe absurdalne teorie, które z różnych powodów przygarną liczne grono wyznawców. U wspomnianych Rosjan jest to choćby "nowa chronologia" Fomienki.

Czy powinniśmy się odnosić sceptycznie do homeopatii? Jeśli nie, to czemu mielibyśmy się odnosić sceptycznie do leczenia przez modlitwę, przez cygańskie wróżki, przez te 'ręce, które leczą', przez smalec z psa, czy przez dowolną metodę 'terapeutyczną', która w przeciągu kolejnych pięciu minut wpadnie mi do głowy? Smarowanie twarzy błotem, gapienie się w Słońce, jedzenie powietrza, rytualne przelewanie pieniędzy na moje konto... Może komuś któraś z tych metod pomoże, a ostatnia z wymienionych na pewno mi! ;)

Leki Homeopatyczne

przez cyklopka 29 gru 2014, 10:19
Psychoanalepsja_SS, gdyż smalcu z psa, wody święconej i innych substancji o znaczeniu religijnym lub przednaukowym nie wolno sprzedawać w aptece, a homeopatyki można, jest mały dopisek do ustawy, która zakazuje sprzedaży leków o nieudowodnionym działaniu w Polsce, że nie dotyczy homeopatyków właśnie. Jest to francusko-niemiecki Spiseg przeciwko polskiej gospodarce, że mogą bezkarnie wprowadzać takie gunwo do polskich aptek.

-- 29 gru 2014, 09:24 --

Nadto zwykły lekarz nie może zastosować w obecnej ciebie żadnej z wymienionych przez ciebie metod, ale może zapisać homeopatyk nawet cię o tym nie informując. Więc dlatego należy z tym walczyć, a nie spisywać na karę tego, że ludzie wierzą w różne rzeczy.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki Homeopatyczne

przez Ferdynand k 29 gru 2014, 12:37
cyklopka napisał(a):Psychoanalepsja_SS, gdyż smalcu z psa, wody święconej i innych substancji o znaczeniu religijnym lub przednaukowym nie wolno sprzedawać w aptece, a homeopatyki można, jest mały dopisek do ustawy, która zakazuje sprzedaży leków o nieudowodnionym działaniu w Polsce, że nie dotyczy homeopatyków właśnie. Jest to francusko-niemiecki Spiseg przeciwko polskiej gospodarce, że mogą bezkarnie wprowadzać takie gunwo do polskich aptek.

Nadto zwykły lekarz nie może zastosować w obecnej ciebie żadnej z wymienionych przez ciebie metod, ale może zapisać homeopatyk nawet cię o tym nie informując. Więc dlatego należy z tym walczyć, a nie spisywać na karę tego, że ludzie wierzą w różne rzeczy.

tak jest cyklopka nigdy nie przechodź na ciemną stronę mocy :yeah: Obrazek
Naczelny Użyszkodnik

Leki Homeopatyczne

przez bedzielepiej 29 gru 2014, 21:41
Rozumiem, że ci, co krytykują, to wypróbowali jakieś metody homeopatyczne na sobie i się przejechali?

Leki Homeopatyczne

przez cyklopka 29 gru 2014, 21:45
bedzielepiej napisał(a):Rozumiem, że ci, co krytykują, to wypróbowali jakieś metody homeopatyczne na sobie i się przejechali?

Nie, wystarczyło przeczytać, co to naprawdę jest.
I Miss Forum

Leki Homeopatyczne

przez Ferdynand k 29 gru 2014, 21:54
bedzielepiej, wezmę tak stężony HClO4 -kwas potężniejszy od siarkowego i do tego super silny utleniacz
i rozcieńczę homeopatycznie i wtedy to można pić :lol:
no chyba że rozcieńczysz wodą destylowaną bo wtedy to się od destylowanej nie będzie specjalnie różnić :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Leki Homeopatyczne

przez bedzielepiej 29 gru 2014, 22:17
cyklopka, gdzie przeczytałaś tę "najprawdziwszą prawdę"? ;)

Jest to francusko-niemiecki Spiseg przeciwko polskiej gospodarce, że mogą bezkarnie wprowadzać takie gunwo do polskich aptek.

Jak walczyć? Zakazując obrotu takimi lekami? I to problem tylko w Polsce, czy na całym świecie?

Ja uważam że takie metody powinny być dostępne, żeby każdy miał wybór. Jeśli chodzi o kwestię wiary, to równie dobrze można wycofać leki SSRI. Taki Prozac ma skuteczność jak placebo, a ulotka z działaniami ubocznymi na pół metra.

-- 29 gru 2014, 22:30 --

Ferdynand k napisał(a):bedzielepiej, wezmę tak stężony HClO4 -kwas potężniejszy od siarkowego i do tego super silny utleniacz
i rozcieńczę homeopatycznie i wtedy to można pić :lol:
no chyba że rozcieńczysz wodą destylowaną bo wtedy to się od destylowanej nie będzie specjalnie różnić :lol:

To się napij, na zdrowie, skoro ma Ci to pomóc. :great:

Jak już chyba wspomniałam, nie mam wiedzy o homeopatii, ale wydaje mi się że tam się chyba nie leczy rozcieńczonymi kwasami z pracownii chemicznej. Jak już to w Aqua purificata, non Aqua destilata :p

Leki Homeopatyczne

przez Ferdynand k 29 gru 2014, 22:37
bedzielepiej, skoro to nie zabije po takim rozcieńczeniu to też żadna substancja nie wyleczy
Naczelny Użyszkodnik

Leki Homeopatyczne

przez cyklopka 29 gru 2014, 23:00
bedzielepiej napisał(a):Jak już chyba wspomniałam, nie mam wiedzy o homeopatii

No to pogadałyśmy :great:
I Miss Forum

Leki Homeopatyczne

przez bedzielepiej 29 gru 2014, 23:07
cyklopka napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):Jak już chyba wspomniałam, nie mam wiedzy o homeopatii

No to pogadałyśmy :great:

Rozumiem że jednak stosowałaś? Bo przeczytanie stronki w internecie że homeopatia nie działa, to nie wiedza... Ale nie podzieliłaś się ze mną żadnymi źródłami z jakich tę wiedzę czerpiesz, więc faktycznie pogadałyśmy.

Leki Homeopatyczne

przez cyklopka 29 gru 2014, 23:31
Znaczy, zeżarcie preparatu da mi większą wiedzę niż artykuły naukowe?

Nie, nie czytałam "stronki" na której ktoś przekonywał do nie stosowania tylko wystarczy zapoznać się z definicją i opisem procesu wytwarzania, żeby zobaczyć, że nie ma to nic wspólnego z nauką.

Nie będę teraz wklejać źródeł, bo robię teraz co innego, natomiast wujek Google i ciocia Wikipedia na pewno pomogą znaleźć ogólną definicję i status prawny homeopatii w Polsce.

A jeśli chodzi o pytanie czy chciałabym zakazać obrotu to tak, jeśli chodzi o apteki. Natomiast mogą sobie sprzedawać w sklepach ze zdrową żywnością albo z amuletami, kadzidełkami i leczniczymi obchodami jaków tybetańskich.

Moim zdaniem skrajnie nieetyczne jest sprzedawanie jako lek czegoś, co lekiem nie jest.
I Miss Forum

Leki Homeopatyczne

przez Ferdynand k 29 gru 2014, 23:39
cyklopka, chyba odchodami a nie obchodami :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Leki Homeopatyczne

przez cyklopka 29 gru 2014, 23:42
Ferdynand k, telefon mi strasznie zmienia słowa jak piszę :lol:
I Miss Forum

Sortuj wg