Leki Homeopatyczne

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez reirei 06 gru 2005, 23:44
Hehe :wink: zaraza.
Ale sumie wpadłem na lepszy pomysł

:idea: możesz zainteresować tym "zjawiskiem" np miejscowy brukowiec, albo jakiś "Fakt" - oni szybko takie rzeczy łykają :)

:) A jeszcze możesz dostać za to nagrodę pieniężną :D :D :D :arrow: :wink:
U nas znajomek wkopał dwóch kanarów

przed gazetami i dali mu za to dwie stówki i jeszcze za bilet zapłacili :D :D :D

przez DarkAngel 07 gru 2005, 00:12
hehe, Kanarzy to kanarzy, a proboszcz to proboszcz. Wcześniej

czy później wyjdzie na jaw kto go wkopał i wtedy będę miał przesrane u mnie w misteczku.....
Obrazek
ExModerator

przez reirei 07 gru 2005, 00:21
Nie no rozumiem, tak jak pisałem o tym wcześniej. Szkoda, że

to się tak kręci :(
Eh cała ta Polska jest pop13rdolona

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Harper 14 lip 2006, 15:41
A tak a propos kościoła i wiary, to wiecie co mi się przydarzyło? poszłam kiedyś do świetnego księdza do spowiedzi, który jest także egzorcystą, przyznałam się do lęków, ale wcześniej przyznałam się do kontaktów z medycyną pożal-się-Boże-niekonwencjonalną. I on te dwie rzeczy powiązał - tzn. nerwicę i to dziadostwo. i myślę że mógł mieć rację, bo pierwszy raz "złapało" mnie w takcie tej pier..... pseudoterapii.

przez agapla 14 lip 2006, 17:46
To zależy w co kto wierzy i co mu pomaga ja byłam u bioenergoterpeuty i berdzo sobie chwale . ;)

przez Jovita 21 lut 2008, 20:41
ja biore sedativ pc jak mnie bardzo dusi i powiem szczerze ze pomaga ale nie wiem czy to ze wzgledu na moje nastawienie ze cos wezme czy rzeczywiscie jest to dobry lek.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Jovita 22 lut 2008, 16:41
Rafik napisał(a):Używałem Sedativ PC, dałem tez koledze, który miał lęki i ogólnie był nerwowy. Zupełnie nie działał, na kolegę też nie. Od tego czasu zniechęciłem się do leków homeopatycznych, czyli "wody pamiętającej strukturę związków" Wink

hmmm to ja nie wiem na mnie dziala ale ja biore tylko wtedy gdy szykuje sie atak dusznosci ;)
ExModerator

przez Jovita 22 lut 2008, 16:53
Bo w to trzeba mocno wierzyć, że podziała a ja do homeopatii mam stosunek taki troche ironiczny Wink

no fakt , kolezanka mi powiedziala ze stosuje na dusznosci i pomaga , kurcze na mnie chyba placebo by dzialalo :mrgreen:
ExModerator

przez del 24 lut 2008, 01:27
dzis ogladalme program o efekcie placebo

nawet robi sie operacje ..tzn usypia sie pacjenta..robi sie cala szopke
nacina mu sie miejsce gdzie mial byc operowany i koniec

i koles zdrowieje

na discovery bylo

u wiekszosci to dziala
oczywiscie nie mowia im tego
dopiero po 2 latach zadzwonili lekarze i powiedzieli jak naprawde wygladala ich operacja

jak sie mocno wierzy to organizm sam potrafi walczyc
dlatego w zdrowym ciele zdrowy duch ;)

czasami sa potrzebne leki bo sie wierzy ze one dzialaja
mimo ze nie musza dzialac :)
del

Leki Homeopatyczne

przez Psychoanalepsja_SS 24 sie 2014, 12:03
Homeopatia to leczenie cukrem - tak zwane placebo. Opiera się na opracowanej w późnym XVIII wieku teorii pseudonaukowej "pamięci wody". Substancje czynne poddawane są rozcieńczeniu w wodzie - bardzo dużym rozcieńczeniu - niektóre 'leki' homeopatyczne rozcieńczone są 400x, co oznacza, że na JEDNĄ cząsteczkę substancji czynnej przypada 10^400, czyli 1000000000...000 (1 i 400 ZER) cząsteczek substancji pomocniczych! Naukowcy szacują, że w obserwowalnym wszechświecie znajduje się 'tylko' 10^80 atomów (1 i 80 zer) - co oznacza, że nawet gdyby skonstruować z CAŁEGO obserwowalnego wszechświata JEDNĄ tabletkę oscillococcinum, nie znalazłoby się w niej ANI JEDNEJ cząsteczki substancji czynnej... W skrócie oznacza to, że preparaty homeopatyczne składają się po prostu z wody i cukru. Więc cukrzycy mają przewalone i muszą kupować drogie leki od szatańskiej Big Pharmy... Nie zdziwiłbym się, gdybym spotkał się z teorią, że szczepienia powodują cukrzycę, żeby ludzie kupowali leki od "zuych koncernów farmaceutycznych".

Skoro to takie tanie, to czemu w szpitalach nie podają homeopatycznej morfiny?

A palił ktoś kiedyś homeopatyczną marihuanę?

Leki Homeopatyczne

przez cyklopka 24 sie 2014, 18:16
Placebo to nie jest metoda leczenia. Placebo się stosuje w badaniach klinicznych, żeby porównać wyniki. Natomiast nikt nie może pacjentowi placebo przepisać, bo musiałby go najpierw okłamać. Lekarze przepisujący homeopatyki nie chcą uzyskać efektu placebo, tylko albo sami nie wiedzą, co przepisują, albo napychają komuś kiesę.

W Polsce homeopatia jest notorycznie mylona z ziołolecznictwem.

Syrop bodajże Stodal (genialny, bo sam wie, jaki masz kaszel) dla przeciętnego polskiego pacjenta wydaje się normalny, bo jest oparty na cukrze i pewnie mentolu, więc konsystencja i smak są w porządku, a sam cukier i mentol mogą złagodzić objawy gardła, z magiczną wodą czy bez.

Oprócz pamięci wody homeopatia opiera się na leczeniu podobnego podobnym (np. zioło wywołujące gorączkę jako lek na gorączkę), ale tak na prawdę w takim rozcieńczeniu nie ma znaczenia jakiej cząsteczki użyli.

Dwa największe kłamstwa, w które wierzą zwolennicy homeopatii to to, że jest to metoda bardzo stara i naturalna. Tak na prawdę w obecnym kształcie funkcjonuje dopiero gdzieś od początku XXw. I na pewno nie jest naturalna (mimo, że początkową substancją jest często wyciąg roślinny), tylko oparta o błędy naukowe (coś ktoś kiedyś zobaczył pod prymitywnym mikroskopem) i zawiera elementy nadprzyrodzone (rozcieńczanie odbywa się wg. pewnego rytuału, który wzmacnia moc tej rzekomej substancji).
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Leki Homeopatyczne

przez Rebelia 25 sie 2014, 14:57
cyklopka, aż z ciekawości obczaiłam magiczny Stodal i nawet nie pomyślałam wcześniej, że jest zaliczany do grupy homeopatycznych :P W przeciwieństwie do "zwykłych" leków, składu tego magicznego syropu nie kumam nawet :P

Leki Homeopatyczne

przez cyklopka 25 sie 2014, 15:33
Tak działa reklama :twisted:

Substancje pomocnicze: karmel, kwas benzoesowy, etanol 96%, syrop tolutański, syrop z krzyżownicy, roztwór sacharozy.

Czyli oprócz substancji rzekomych przygotowanych homeopatycznie zawiera składniki wyczuwalne czyli syrop z cukru i trochę ziół, dlatego wydaje się "normalnym" lekiem.

Syrop z cukru, miód, itp. same w sobie wspomagają gojenie podrażnionej śluzówki.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Leki Homeopatyczne

przez Rashid 28 gru 2014, 19:16
Dla ludzi którym homeopatia pomaga wszelkie dokształcanie się w tej dziedzinie może zepsuć efekty lecznicze (niestety placebo).
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

Sortuj wg