l-tryptofan

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

l-tryptofan

przez eovo 01 mar 2010, 10:11
Ktoś miał styczność z tą coraz bardziej popularna substancją ,preparatów jest troche.

L-Tryptofan niezbędny do życia aminokwas, który jest potrzebny każdej komórce ciała. Przy pomocy tryptofanu ciało produkuje kluczowe neurohormony (serotoninę, melatoninę), niezliczoną ilość rodzajów enzymów, pomaga przyswajać witaminy z grupy B i tysiące innych substancji. Dzienne przyjmowanie l-tryptofanu ze zwykłego posiłku szacuje się na 1000-1500 mg. Głównym powodem używania uzupełniającego tryptofanu jest podwyższenie poziomu serotoniny, której obniżony poziom jest podstawową przyczyną niepokoju i depresji, zmian nastroju i zachowania, zaburzeń usypiania i snu czy skłonności do używania środków odurzającech lub przejadania się.
Ostatnio edytowano 01 mar 2010, 12:51 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono tytuł

Re: l-tryptofan

przez polakita 01 mar 2010, 11:18
Ja nie stosowałam ale jeżeli to faktycznie działa na podwyższenie serotoniny to chętnie spróbuję. Może ktoś może polecić jakiegoś producenta, bo wiadomo że od tego może zależeć jakość/działanie.
PS. to się chyba nazywa l-tryptofan (z literką t).
polakita

Re: l-trypofan

przez eovo 01 mar 2010, 12:17

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: l-trypofan

przez Lili-ana 01 mar 2010, 12:45
to "bliżej" serotoniny jest już 5-HTP od L-tryptofanu.

5-hydroksytryptofan jest bezpośrenim poprzednikiem (prekursorem) serotoniny, organizm potrzebuje 5-HTP by wytworzyć ten hormon.
5 HTP podnosi poziom serotoniny, wyrownuje wahania nastroju i pomaga przy depresjach. Oprócz tego skraca czas niezbędnego snu (wydłużając fazę REM), obniża apetyt, pomagając w ten sposób schudnąć, obniża tolerancję na ból i jest naturalnym środkiem przeciw migrenie. Poprzez podniesienie się poziomu serotoniny, depresje łagodzonę są w całkiem naturalny sposób.

http://www.5-htp.pl/
Lili-ana

przez eovo 01 mar 2010, 14:25
Ja własnie wyczytałem na zagranicznych forach(google tłumacz świetna sprawa) że 5-HTP jest zdecydowanie słabsze,L-tryptofan ma bardzo opinie więc będe musiał spróbować

przez eovo 22 mar 2010, 14:06
Więc biore od 3 tyg w dawce 1460 mg (2 tab) i w końcu udało mi się zejść z sertraliny po 5 latach na kompletne zero a sampoczucie lepsze niż brałem sertraline 150mg

przez polakita 22 mar 2010, 14:13
Ooo, ale ekstra! a brałeś właśnie ten preparat który pokazałeś w linku? może też sobie zapodam...
polakita

przez eovo 22 mar 2010, 14:15
Dokładnie ten co w linku pobiorę jeszcze miesiąc i odstawiam mam nadzieje że obejdzie się bez problemów

Sortuj wg