Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Magnez ...

przez Kalebx3 07 lis 2011, 18:57
Odpowiem Ci tak Kiya,zdania naukowców i biologów w tej materii są na prawdę gruntownie różne.Według moich skromnych obserwacji byłoby ideałem(na zimne dmuchać),aby żelaza nie popijać herbatą,dla świętego spokoju zrobić z półgodzinny odstęp, i na koniec najważniejsze to wybrać żelazo o powolnym procesie uwalniania jego do organizmu.Wlaśnie TAK.Przez powolne długotrwałe uwalnianie żelaza jest duża szansa ,że żelazo dotrze do końcowych odcinków jelita,co jest bardzo ważne ,gdyż tam własnie nie istnieje możliwość wysycenia żelaza .Na rynku farmaceutycznym w Polsce najbardziej interesującym i spełniającym te wyżej wymienione warunki jest TARDYFERON.,Polecam,ale uważaj z żelazem,nie bierz go w zbyt supermegawysokich dawkach,potrafi wyrządzić również wiele szkód,łącznie i w ostateczności nawet z zawałem serca-zgodnie zasaddą: "co za dużo to nie zdrowo".I jeśli się już tak rozgadałem,to warto ,abym ci przedstawił pewną mocną teorię,w którą wierzę nawet w 75%. Pytanie brzmi,czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn ? Okazuje się ,że koniec końców winne jest żelazo.Kobiety mają w tym temacie te przewagę ,że co 28 dni mają menstruację ,a z nią upławy krwi ,a z krwią znaczne ilości żelaza.Przedstawiłem Ci to w największym skrócie ,jeśli chcesz bardziej zgłebić temat zawsze coś znajdziesz w Necie .Pozdrawiam.
PS.:
Śmiało pij więc herbatę,ja jako niepijący alkoholik powiem Ci tylko tak ,że lepsze to i zdrowsze od trucizny alkoholu pod jakąkolwiek postacią: piwa ,wina ,wódki-trutki.Tym razem to już naprawdę koniec .Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Magnez ...

przez Guzik 07 lis 2011, 19:07
Ja łykam magnez, codziennie rano jedną kapsułkę z witaminą B6. Kiedyś bardzo dotkliwie odczułam jego niedobory i teraz regularnie uzupełniam braki. Piję kawę, sporo kawy.

Magnez ...

przez Kiya 07 lis 2011, 19:23
paweł3, bardziej chodziło mi o wpływ herbaty na żelazo w organizmie, wybacz, że wyraziłam się mało konkretnie. Informacje, które podałeś też są bardzo przydatne.

Guzik, co Ci było?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Magnez ...

przez Kalebx3 07 lis 2011, 21:03
Przypomniało mi się ,że(kiedyś dawno to czytałem)nadmierne picie mocnej herbaty wysusza skórę,cerę.Nie jestem wstanie tego sprawdzić,ale chyba coś w tym musi być.I chyba też nasza twarz najbardziej jest lustrem i odbija nasze wnętrze,nie tylko psychiczne ,ale również naszą dietę i długotrwałe błędy dietetyczne.Nie wiem czy tak jest,i sam może nawet nie jestem do końca do tego przekonany.Tak mi tylko przyszło to do głowy.

Magnez ...

przez Kiya 07 lis 2011, 21:38
paweł3, herbata w ogóle wysusza. Kiedy latem wszędzie trąbią o tym, że powinno się pić ok. 2l wody dziennie to zaznaczają, że przy piciu czarnej herbaty należy tę ilość podwoić.

Zbychu77, źródło prosimy ;)

Magnez ...

przez Guzik 07 lis 2011, 21:46
Kiya, miałam okropne skurcze mięśni, rzucałam się po łóżku i zaciskałam zęby z bólu, ręce się mi trzęsły, drganie powieki tylko mnie wkurzało.

Magnez ...

przez Kiya 07 lis 2011, 21:49
Guzik, biednaś... :(

Magnez ...

przez Kalebx3 07 lis 2011, 22:31
Zbychu77 napisał(a):Czy wiedzieliście że:
-magnez wchłania się tylko rano! ;przyjmowanie magnezu wieczorem to niemalże brak wchłaniania i niepotrzebne obciążenie wątroby.

Witaj Zbychu,
przy cały szacunku dla Twojej wiedzy,NIGDY się z Tobą nie zgodzę z tym co napisałeś powyżej.Nie ma większego znaczenia o której godzinie dnia bierze się magnez. Skąd Ty to wziąłes,od jakiegoś nawiedzonego bioenergoterapeuty ?,bo chyba inaczej to nie. A jeśli chodzi o wątrobę faktem dowiedzionym jest,że najlepiej podawać lekarstwa na jej dolegliwości około od 22 do 24 a nawet dalej.Pisał o tym niejaki pan profesor Tombak.
Pozdrawiam.

Magnez ...

przez JERZY62 11 lis 2011, 22:20
Ja teraz biorę MagVit B6, rano razem z Omega3 500mg i jest lepiej.Omege3 stosuje regularnie od dłuższego czasu i myślę dalej ją stosować, jedną kapsułkę na dzień to znaczy 500mg, najmniejszą dawkę.
♪♪♪

Magnez ...

przez _asia_ 12 lis 2011, 08:25
paweł3 napisał(a):A jeśli chodzi o wątrobę faktem dowiedzionym jest,że najlepiej podawać lekarstwa na jej dolegliwości około od 22 do 24 a nawet dalej.Pisał o tym niejaki pan profesor Tombak.

Dokładnie tak. A najlepiej regeneruje się ona w godzinach 22.00 - 2.00, dlatego właśnie według tradycyjnej medycyny chińskiej w tych godzinach należy spać, a nie być na czuwaniu. ;)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Magnez ...

przez sebaele 13 lis 2011, 10:58
A czy w słoneczniku znajdują się jakieś potrzebne witaminy? Pytam bo dużo go dłubie :-). Ja biorę od paru miesięcy magnez i nadal mam problemy ze spaniem to znaczy nie mogę zasnąć myślę o wszystkim, dzienne bule głowy, a na dodatek czuję jak mi obie powieki skaczą co utrudnia zaśnięcie.

Jeszcze jedno pytanie czy nerwica, stres może wpływać na wzrok? Gdy patrzę na większą odległość wszystko mi się maże tak jak bym nie umiał złapać ostrości, może to wina długiego siedzenia przy komputerze.

Pozdrawiam

Magnez ...

przez Kalebx3 13 lis 2011, 20:51
Witaj Sabaele,
warto "dłubać" słonecznik nie tylko ze względu na witaminy (najwięcej b6) i minerały,ale najbardziej cenne i wartościowe są tłuszcze ,które posiada.
Magnez to raczej nie pomoże Ci na problemy ze spaniem,ani również nie uspokoi,nie odsunie rozlatanych ,niechcianych myśli.Warto odwiedzić lekarza,ale ostrożnie z wszelkimi "uspokajaczami i zasypiaczmi".Na skaczące powieki magnez przy wysokich dawkach powinien po tygodniu pomóc.
Nerwica i stres jak najbardziej może wpływać na gorsze widzenie.Częste siedzenie przy komputerze też.Lecz przyczyn może być dosłownie dziesiątki.Z oczami nie ma żartów,podstępna jaskra rozwija się prawie zawsze niezauważalnie ,a na pewno skrycie.I gdy daje już bardzo dokuczliwe dolegliwości jest ZAWSZE za póżno! Na Twoim miejscu jak najszybciej leciał bym już jutro do okulisty( nie przesadzam)się przebadać.Naprawdę z oczami nie ma żartów!Ruszaj.

Magnez ...

przez Nel 13 lis 2011, 21:01
biedna głupia wątroba...
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Magnez ...

przez Kalebx3 13 lis 2011, 21:13
biedna głupia wątroba...

Dlaczego biedna? Bo się ją bombarduje "tonami " leków,a ona zapier....na wysokich obrotach,aby zdetoxować całe to śmiecie i nie tylko to śmiecie? A głupia to na pewno nie jest.Jest w nie Wielka mądrość wszechświata-przesadziłem z tym określeniem?
To wątek o magnezie ,nie pomyliło Ci się Dune? Pozdrawiam.

Sortuj wg