Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Magnez ...

przez Kalebx3 06 lis 2011, 22:32
sam badź z vit B6 pozbawiony jest wielu innych synergistów dzięki którym jego przyswajalność rośnie.

Całkowicie się z Tobą zgadzam Zbychu ,ale to tylko jak się go(magnez) bierze na "pusto",osobno i bez jedzenia.-stanowczo ODRADZAM tak brania syntetycznych witamin i minerałow tzn.osobno,bez jedzenia. Razem z jedzeniem i TYLKO w ten sposób!!! -poprawia to znacznie wchłanialność , asymilację i przyswajalność ICH przez organizm, i to właśnie głównie i przede wszystkim dzięki owym synergetykom z pożywienia .Działa to tak nie tylko z sytetycznym magnezem ale z wszystkimi innymi witaminowo-mineralnymi syntetykami.Zauważ ich cała światowa tendencja idzie w kierunku poprawy wchłanialności i przyswajalności tego typu produktów( chelaty ,metafolina,różne estery witamin) i myślę ,że jest to dobra tendencja,choć jeszcze owe nowości są proporcjonalnie drogie.Lecz tak już jest ,że wszystko ,co lepsze jest droższe.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Magnez ...

przez Siasia 07 lis 2011, 11:28
Łykam 2 tabletki magnezu dziennie od jakiś 10 dni i muszę przyznać, że czuję poprawę. Poza tym ograniczyłam kawę i alkohol do minimum, papierosy wykluczyłam, odżywiam się zdrowiej i jakoś mi lepiej z tą świadomością zdrowszego trybu życia.

Magnez ...

przez _asia_ 07 lis 2011, 12:03
Siasia napisał(a):Łykam 2 tabletki magnezu dziennie od jakiś 10 dni i muszę przyznać, że czuję poprawę. Poza tym ograniczyłam kawę i alkohol do minimum, papierosy wykluczyłam, odżywiam się zdrowiej i jakoś mi lepiej z tą świadomością zdrowszego trybu życia.

:great:

ja znowu wróciłam do magnezu, bo miałam kłopoty ze snem i faktycznie jest teraz lepiej, znów mogę spać. :)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Magnez ...

przez Rindpvp 07 lis 2011, 12:14
Ja biore magnez od 7 dni i nie mam żadnego lęku chociaż bym chciał :D
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

Magnez ...

przez kornelia_lilia 07 lis 2011, 12:16
Rindpvp, to się ciesz ;)
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Magnez ...

przez Siasia 07 lis 2011, 12:22
_asia_, a ja znowu nie mogę ostatnio spać :/

Rindpvp, jaki magnez i w jakich ilościach łykasz?

Magnez ...

przez Noopii 07 lis 2011, 12:46
Siasia,melatonine sobie kup pomaga na sen.
Noopii

Magnez ...

przez Siasia 07 lis 2011, 12:52
Noopii, dzięki za radę. Ostatnio wypiłam szklankę melisy z apteki, takiej mocnej i da 3 nie mogłam zasnąć..

Magnez ...

przez Rindpvp 07 lis 2011, 14:07
Łykam 2 pastylki dziennie po 500mg Maglek B6 (lekam) ale ja miałem typowe objawy braku magnezu np. drganie powiek, niekontrolowane skurcze mięśni, mroczki przed oczami.
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

Magnez ...

przez Kiya 07 lis 2011, 16:03
Wypijam dziennie ok 2-4 litrów czarnej herbaty, jak myślicie, ile magnezu w ten sposób sobie "wypłukuje" i ile powinnam go brać, żeby go uzupełnić? :D Od razu mówię, że z herbaty nie zrezygnuję ;]
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Magnez ...

przez Zmęczonyyy 07 lis 2011, 16:20
A czujesz się dobrze? Jeśli tak, to nie musisz go uzupełniać, zażywasz go z jedzeniem.
W moim magnezie w tabletkach musujących mam aspartam: w necie huczy, że wywołuje raka, dodatkowo sacharynian sodu, piszą, że też rakotwórczy. Zastanawiam się, czy ten magnez mi bardziej pomaga, czy szkodzi.
Zmęczonyyy

Magnez ...

przez Kiya 07 lis 2011, 16:51
Nikt nie jest do końca zdrowy. Gdybym czuła się dobrze, to nie byłabym na tym forum ;) Mam depresję, jestem wiecznie osłabiona, koncentracja to u mnie już prawie nie istnieje, od zawsze mam bardzo słabe i cienkie włosy (ale i herbatę piję od zawsze, więc to mogłoby mieć związek ;) ) i masa różnych drobiazgów, które cholera-wie-czym-są-wywołane-i-czy-inni-też-tak-mają. Nie sądzę, żebym przyjmowała magnez w jedzeniu w zauważalnych dawkach, a z tego co się orientuję lepiej brać profilaktycznie, niż wcale.

Radziłabym zmienić tabletki na takie zwykłe, do połykania. A z tym aspartamem to jest (bodajże) tak, że żeby faktycznie szkodził, trzeba by go przyjmować dość często. Więc jeżeli pijesz ten magnez raz na jakiś czas, to raczej nie szkodzi, ale jeżeli robisz to regularnie, to odradzam ;) Aspartam kills.

Magnez ...

przez Kalebx3 07 lis 2011, 17:18
Od razu mówię, że z herbaty nie zrezygnuję ;]

I wcale nie musisz rezygnować z herbaty.Oby tylko nie była ona zbyt mocna,tzw. siekiera.Wtedy faktycznie może dojść do wypłukiwania tego cennego pierwiastka.Podobnie jest z kawą,tylko pita w nadmiarze powoduje,że jest szkodliwa w sensie o którym tutaj mowa.Są w tym względzie o wiele bardzie grożniejsze rzeczy niż herbata.Jeśli jednak nie rezygnując z herbaty chcesz mieć jego więcej w organiżmie proponowałbym Ci używanie do gotowania wody mineralnej z butelki.Ja osobiście tego nie robię,za drogi biznes, ale znam osoby które tak robią ,twierdząc ,że jest to rzecz na prawdę godna uwagi i warta ceny i pieniędzy,które trzeba wydać.Piszesz ,że pijesz od 2do4 litrów herbaty dziennie .To dużo jakby na to nie spojrzeć i naprawdę pomyśl o jakiejś suplementacji tym pierwiastkiem.Może pomóc ,a zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi.Wybieraj tylko chelaty,potem cytrynian i mleczan magnezu ,a unikaj magnezu pod postacią tllenków i chlorków.Przyswajalność tych ostatnich jest mała i rzędu kilka procent ,nawet w wersji optymistycznej-słowem szjs.Pamiętaj również ,aby do magnezu brać razem witaminę B6 i wapń.To o czym tutaj prawię to są to przymierza substancji witaminowo- mineralnych,ale zapamiętaj też ,że jak wszędzie witaminy mają swoje antagonizmy,i kłócą się ze sobą (m.in. taki cynk z kwasem foliowym-zupełnie do siebie nie pasują razem) walcząc o pierwszeństwo asymilacji w organiżmie. To chyba tyle (bardzo ,bardzo skrótowo) o magnezie i herbacie.Ktoś gdzieś ,kiedyś usłyszy ,przeczyta i powtarza jak mantrę , czy jeszcze lepiej, jak CREDO,niestety niewie z tego rozumiejąc-herbata niby wypłukuje magnez ,zapominając zupełnie o tym,że napój te ma wiele np. manganu, molibdenu i jeszcze innych ważnych rzeczy. Pozdrawiam Cię i życzę smacznej herbatki z całej jej kilkutysięczną tradycją i kulturą. Pozdrawiam.Sam też lubię herbatę ,szczególnie po czyś tłustym i nie wyobrażam sobie wtedy napić się gorącej aromatycznej HERBATKI.MIAM!!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Magnez ...

przez Kiya 07 lis 2011, 17:39
paweł3, dzięki wielkie za odpowiedź :) Pozwolę sobie na malutki off-top - mógłbyś mi powiedzieć jak mają się takie ilości herbaty do żelaza w organizmie? Słyszałam, że za bardzo się nie lubią i to też grozi niedoborem...

Sortuj wg