Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Magnez ...

przez sebaele 02 lis 2011, 13:27
paweł3 nie wiem jak to dokładnie opisać, nie chodzi mi o skurcze. Miejscami najczęściej jak już leżę w łóżku czuję np: na plecach, na ramieniu, udzie, czasem na szyi jak coś mi pod skórą pulsuję tak jakby tętnica tylko że jest to widoczne gołym okiem.

Magnez ...

przez _asia_ 02 lis 2011, 14:40
dobry jest też cytrynian magnezu
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Magnez ...

przez wacekk 03 lis 2011, 10:38
bzdury,bzdury, bzdury

Jest tylko wymyślona moda na magnez.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Magnez ...

przez Kalebx3 05 lis 2011, 00:33
Wacekk ,moda modą to fakt i to rozumiem,ale nie możesz zaprzeczać naukowym faktom,medycynie i biologi o znacząco pozytywnym,wręcz niezbędnym wpływie magnezu dla i na Człowieka.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Magnez ...

przez Nel 05 lis 2011, 01:03
ogladalam wczoraj program w tiwi i jeden madry pan profesor powiedział ze magnez zobojętnia związki olowiu i jeszcze innych metali cieżkich ktore działają bardzo szkodliwie na ukłąd nerwowy i ze własciwie wszyscy mamy niedobory bo jest tak zatrute srodowisko metalami ze magnez wykorzystujemy błyskawicznie. Aaaa i np wypicie 1 szklanki coca-coli upośledza wchlanianie magnezu na 1-2 godzin, Czyli jak sie ktos colą pasie to wlasciwie moze magnezu nie łykac bo i tak go nie przyswoi...mówił tez ze nie kazda postac jest tak samo dobrze przyswajana i zapisałam jaką najlepsza ale oczywiscie zgubilam gdzies kartkę :evil: Mówił o dzieciach...ze wszytskie nadruchliwosci, nadpobudliwosci i inne problemy wynikają wlasnie z uszkodzeń ukladu nerwowego....czyli niedoboru magnezu...Moda moda ale to jednak ma sens...Oczywiscie mnie to przeraziło...i juz sie boje ze mam nieodracalne zmiany bo ja coli nie pije za to hektolitry kawy, ktora równiez wypłukuje magnez i uposledza wchlanianie :( i juz naprawde sie zastanawiam czy wszytskie moje problemy sie stad nie biorą...no jak nie wszytskie to większosć :(
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Magnez ...

przez Kalebx3 05 lis 2011, 12:33
i juz naprawde sie zastanawiam czy wszytskie moje problemy sie stad nie biorą...no jak nie wszytskie to większosć

Witaj Dune.
Aż tak radykalnie bym tego nie brał,chociaż świeżo po telewizyjnej audycji można się zbyt mocno zasugerować.Magnez na pewno robi wiele dobrego ,ale nie ulegał bym zbytnio promagnezowej psychozie.Magnez jest niezbędny i trzeba go w dzisiejszych czasach grubo suplementować,zresztą tak samo jak selen.A jak jeszcze się go samemu wypłukuje colą ,kawą ,alkoholem, papierosami ,"gównianym" żarciem,stresem długotrwały deficyt może być naprawdę grożny .Jak grożny?OSTATECZNOŚĆ to schorzenia i zawały serca ,dolegliwości neurologiczne ,a nawet (są takie teorie)białaczka.Warto więc wspomagać się magnezem szczególnie ,gdy nie jest aż tak bardzo drogi.Pozdrawiam.

Magnez ...

przez kornelia_lilia 05 lis 2011, 12:36
Wszyscy tylko suplementy i suplementy, a co z naturalnym dostarczaniem do organizmu magnezu w postaci żywności ?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Magnez ...

przez Kalebx3 05 lis 2011, 13:04
magnezu w postaci żywności ?

Najlepiej by było Kornelio żyć i odżywiać się tak jak mówisz.ZERO tabletek ,chemii ,suplementów,antybiotyków itd. ALE CZY MOŻNA???Czy w samym pożywieniu jest tyle magnezu ,selenu,witamin,że MOŻNABYBYŁO? ODPOWIEDZ ,jeśli potrafisz .

Magnez ...

przez ania_taka 05 lis 2011, 14:47
hmm a ja sądzę, że gdyby teraz z naszego życia wyeleminować by całą chemię, począwszy od tabletek, a skończywszy na wszystkich konserwantach i ulepszaczach jakie mamy w żywności.... to ... przeżylibyśmy? Przez lata ewolucji nasz organizm przyzwyczajał się do coraz większych dawek tzw. chemii, oczywiście nie bez konsekwencji czy skutków ubocznych, ale mimo wszystko jest ona wszędzie.
Nawet zjadane przez nas owoce i warzywa mają obecnie mniej wartości odżywczyćh, w tym witamin, poprzez uprawianie ich tzw. sztuczne...
Dlaczego więc nie korzystać z dobroci cywilizacji i nie zjadać pigułek witaminowych skoro chemia i tak i tak jest wszędzie.
Jestem za w kewstii przyjmowania suplementów diety :)

Magnez ...

przez _asia_ 05 lis 2011, 18:01
Oczywiście, że lepiej byłoby spożywać magnez w naturalnej postaci, tj. w pożywieniu. Ale realia są takie, że obecnie tak jak dobrze piszecie jest wszędzie dużo chemii, żywność zawiera o wiele mniej witamin i minerałów niż kiedyś, niestety. Warto kupować żywność organiczną, od chłopa lub ze sklepu ekologicznego (choć to i tak nie to samo co ze swojej działki), z dobrego źródła i jeść jak najmniej przetworzonej.
Warto zajadać produkty bogate w magnez czyli: różne orzechy, migdały, amarantus, rośliny strączkowe, kaszę gryczaną, zboża, różne pestki i nasiona i oczywiście kakao (ale nie w postaci jakiegoś zaklejacza mlecznej czekolady Milki, bo tam to akurat magnezu raczej nie ma :P). No i oczywiście pić wodę mineralną.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Magnez ...

przez Kiya 05 lis 2011, 18:53
Jak to, w czekoladzie nie ma magnezu? :(
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Magnez ...

przez *Monika* 05 lis 2011, 19:03
Kiya, W prawdziwej jest, przede wszystkim jest to gorzka, ciemna czekolada.
Obrazek
Główny Moderator

Magnez ...

przez _asia_ 05 lis 2011, 19:04
Kiya napisał(a):Jak to, w czekoladzie nie ma magnezu? :(

jest, ale w gorzkiej, prawdziwej, najlepiej z zawartością co najmniej 60% kakao, im więcej procent kakao tym lepiej. w mlecznych, nadziewanych kakao jest bardzo mało, a więc i dawka magnezu jest minimalna.

Helen Keller

Magnez ....

przez Rindpvp 05 lis 2011, 22:29
LUDZIE! - COOO? - MAGNEZ!!

Witam, chciałem krótko napisać wam jak bardzo nerwica może być spowodowana BRAKIEM pierwiastka o imieniu magnez :P. Uzupełniam go od tygodnia i dawno nie czułem lęku. Przestałem o tym myśleć. Fajnie by było by osoby których to interesuje zajrzały tu:

http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/niedobor_magnezu.html

Powodzenia w walce z nerwicą i lękami :)
Ostatnio edytowano 05 lis 2011, 23:22 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

Sortuj wg