Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Magnez ...

przez adamo_ 06 wrz 2011, 23:32
:roll:
adamo_

Magnez ...

przez Kalebx3 07 wrz 2011, 01:25
Siódmy ,wiadomo nie od dziś nawet laikom ,że witaminy "prosto z krzaczka "są bez dwóch słów najbardziej odżywcze ,przyswajalne i z samej idei Naturalne.Oczywiście jeśli ten krzaczek nie leży tuż przy ruchliwej samochodowej drodze.Piszesz również ,że witaminowe tabletki są ciężko przyswajalne.Tak ,też ,ale nie wszystkie i jeszcze w zbyt wysokich dawkach.Lecz nie mogę się z Tobą zgodzić w żaden sposób,że suplementy diety rozregulowują organizm.Przy całym szacunku dla Twojej osoby pleciesz w tym ostatnim stwierdzeniu totalne bzdury.Akurat temat witamin i tym podobnych suplementów znam bardzo dobrze i nie mogę słuchać tego typu bajek wyssanych prosto z palca.Bardzo także interesują mnie od lat wielu związki witamin z lekami psychiatrycznymi.Czy wiesz na przykład ,że nawet najlepsze leki antydepresyjne niewiele mogą zdziałać bez obecności kwasu foliowego.A żeby dostarczyć drogą naturalną ,którego jesteś zwolennikiem ,kwasu foliowego nieco ponad dzienna normę trzeba by było wszamać około 3-4 szklanki szpinaku.I takich powiązań jest bardzo wiele ,naprawdę. Nie mówiąc już o wręcz "zbawiennym "antyrakowym selenie ,gzie suplementacja drogą łykania tabletek jest wymuszoną koniecznością ,gdyż nasze gleby są niezwykle ubogie w ten ważny dla zdrowia pierwiastek.Mógłbym ciągnąć ten temat jeszcze długo ,dalej i dłużej ,ale nie czas na to i miejsce.Lecz nie zniosę bzdur pisanych na Forum takich jak ta ostatnia Twoja.Nie miej mi za złe mojego ostrego tonu wypowiedzi ,nie atakowałem w tym wszystkim Twojej osoby ,lecz tylko chciałem pokazać ,że nie miałeś racji.I tylko tyle .POZDRAWIAM.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Magnez ...

przez Nortt 07 wrz 2011, 16:37
paweł3 napisał(a): ....z lekami psychiatrycznymi.

A cóż to takiego? Brzmi fajnie.
Nortt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Magnez ...

przez *Monika* 07 wrz 2011, 19:58
Nortt, Oj, pewnie Pawłowi chodziło o wszelakie leki stosowane w zaburzeniach, chorobach psychicznych.
Obrazek
Główny Moderator

Magnez ...

przez sebaele 28 paź 2011, 16:28
Witam, co sądzicie o bluMag Jedyny? Czy jest lepszy od ChelaMag?

Pozdrawiam

Magnez ...

przez Kalebx3 28 paź 2011, 19:34
Witaj Sebaele.
Nie wiem jaka postać magnezu jest w składzie Blumagjedyny,acz jest on mocno przereklamowany.Najlepiej przyswajalne przez organizm są chelaty i napewno najlepsze.Wybrałbym zdecydowanie i najpewniej Chelamag.Przed chwilą właśnie przeczytałem ,że w blumagjedyny jest tlenek magnezu,a to najgorsza forma magnezu i bardzo słabo przyswajalna.Najlepsze są chelaty magnezu ,potem cytrynian magnezu i mleczan magnezu. Całej reszty z tlenkiem i chlorkami magnezu na czele lepiej unikać.-DLA WŁASNEGO DOBRA I ZDROWIA!!!
Pozdrawiam.

Magnez ...

przez sebaele 28 paź 2011, 23:04
Jezu dzięki wielkie :D, biore przez 2 miesiące chela mag po jednej kapsułce dziennie ale czy to nie za mało?

Magnez ...

przez Kalebx3 28 paź 2011, 23:51
chela mag po jednej kapsułce dziennie ale czy to nie za mało?

To zależy również od tego jaka jest Twoja dieta,urozmaicona ,zasobna w magnez ,czy raczej uboga? Według mnie bierzesz za mało,ja bym dorzucił jeszcze do chelaMag jakieś 2-4 tabletki Magnefaru B6(najtaniej i najwięcej 120tabl.za 8.80zł w Moc Leków. pl).Radziłbym też brać równolegle do magnezu preparaty z wapniem i witaminą B6.

Magnez ...

przez *Monika* 29 paź 2011, 08:33
paweł3, Cały czas kupowałam magnez chelatowany.
Od pewnego czasu biorę Magnesium B6 z naszej Polfy (pod postacią dobrze przyswajalnego mleczanu magnezu) Cena za 60 tabletek około 6 zł, był w promocji.
Obrazek
Główny Moderator

Magnez ...

przez sebaele 29 paź 2011, 08:52
Oj moja dieta jest chyba raczej uboga w magnez a lubię sobie pojeść :-), z tego co mi wiadomo to chelmag jest chyba najlepszy i jeśli miałbym dorzucić kolejne kapsułki to zakupiłbym kolejne opakowanie chelamag:-) co ty na to? A co do wapnia to raczej tego nie biorę z magnezem ale myslałem nad zakupem tabletek musujących calcium.

Magnez ...

przez *Monika* 29 paź 2011, 08:56
sebaele, Magnez możesz brać, co do musujących tabletek, wbrew temu , co się słyszy, gorszego gó...a nie ma.
Odradzam!
Najlepsze wapno, to te najprostsze, najtańsze w aptece.
Obrazek
Główny Moderator

Magnez ...

przez sebaele 29 paź 2011, 09:01
A inne tabletki musujące mogę brać takie jak witamina C lub magnez? Ostatnio kupuję w biedronce takie tabletki musujące:-) za około 5pln.

Magnez ...

przez *Monika* 29 paź 2011, 09:28
sebaele, NIe, te musujące to sam syf.
Obrazek
Główny Moderator

Magnez ...

przez sebaele 29 paź 2011, 12:53
No ale chyba mi nic po niech nie będzie co? he he :-)

Sortuj wg