Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Magnez i potas w normie , ale coś jednak nie tak.

przez ewaryst7 28 wrz 2009, 11:37
Odstaw szybko magnez.Z nadmiaru można zachorować.Piszesz , że robileś badania.jaki miałeś wynik z magnezu? Pewnie w normie , więc po co łykać , coś co NIE JEST nam potrzebne?

przez niemamweny 28 wrz 2009, 14:23
ewaryst7 napisał(a):Odstaw szybko magnez.Z nadmiaru można zachorować.Piszesz , że robileś badania.jaki miałeś wynik z magnezu? Pewnie w normie , więc po co łykać , coś co NIE JEST nam potrzebne?

Bo gdzieś przeczytałem ,że magnez jest badany z krwi , a nie z komórek i te wyniki są to niczego tak naprawdę. Czytałem ,że nawet jeśli w badaniu wyjdzie , że magnez jest ok , to w osoczu może być go za mało.

Dziś jestem na leku afobam od lekarza , fajnie jest , ale mi maleńkie mrówki chodzą po łydkach , takie coś ala bąbelki w coca coli.

przez magdalenabmw 28 wrz 2009, 15:07
Wiesz co, odstawn narazie ten magnez bo doprowadzisz sie do stanu w jakim ja bylam, a to nic ciekawego. Masz mrowki w nogach bo poprostu o tym myslisz! To tak jak mnie od lipca kręgoslup bolal, lazilam po lekarzach, wkręcalam sobie raka, a wkoncu przestalam o tym na sile myslec....i od kilku dni zero bolu.

Rozumiesz, to tylko nerwica nas boli :)

Bierz afobam, odstaw magnez i zobaczysz czy przejdzie. Jak nie to idz do rodzinnego i moze on zleci dodatkowe badania. Przedewszystkim przestan o tym myslec, mysle ze na 99% przejdzie.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niemamweny 28 wrz 2009, 16:49
magdalenabmw napisał(a):...Bierz afobam, odstaw magnez i zobaczysz czy przejdzie. Jak nie to idz do rodzinnego i moze on zleci dodatkowe badania. Przedewszystkim przestan o tym myslec, mysle ze na 99% przejdzie.

Najgorsze w tym jest to , że jak o tym nie myśleć ? Przed momentem musiałem kucnąć i...nagle pojawiło się kilka ciemnych plamek na jasnej ścianie. Ja owszem , widziałem zawsze plamki na jasnych ścianach , ale nie były ciemne. A teraz , już drugi raz w ciągu dwóch tygodni pojawiły mi się na chwilę ciemne plamki przed oczami , na jakieś 10 sekund. Teraz jak patrze w monitor to tego nie mam , ale te ciemne plamki niezle mnie nastraszyły.

przez ewaryst7 28 wrz 2009, 18:40
HeJ ! Ciemne plamki widzę często , i absolutnie nie robią na mnie wrażenia:)Nie pękaj .To tylko ( lub aż) nerwica.Choroba calego ciała.

przez magdalenabmw 28 wrz 2009, 19:28
Na 100% nerwica. Sam widzisz ze wyniki badan masz dobre. Czemu widzisz plamki? Bo my z nerwicą jestesmy wiecznie osłabieni, normalne. Staraj sie wysypiac, pij ziola, mozesz jesc magnez ale malo np 1-2 tabletki dziennie, nie przemęczaj sie, łykaj witaminy, zdrowo sie odzywiaj, uprawiaj jakis delikatny sport. Jesli to nie przejdzie to skontaktuj sie zlekarzem,ale przejdzie napewno. Tez te plamki często widze, ale to przez to ze w nerwicy jestem osłabiona bez powodu.
magdalenabmw

przez niemamweny 04 paź 2009, 19:25
To mam kolejne pytanie , czasem mam lekkie mrowienie z tyłu głowy ( paronasto sekundowe ) , czasem na chwile lekko poczuję mrówki na brodzie , czasem ( bardzo rzadko ) czuję w nocy gdy śpię lekkie mrowienie nosa. Sprawdziłem na internecie , że parestezje twarzy są bardzo typowe dla SM

"Często parestezje dotyczące jednej lub więcej kończyn, tułowia, a także głowy (twarzy) są charakterystyczne dla stwardnienia rozsianego"

No i znowu zgłupiałem. Jak to jest z tym mrowieniem głowy i twarzy , ma to ktoś przy nerwicy ?

przez wovacuum 04 paź 2009, 20:48
ja mam czèsto mrowienie glowy,a jakie badanie trzeba zrobic zeby wykluczyc sm???
wovacuum

przez bliksa 04 paź 2009, 20:52
ja tez mam mrowienie głowy, twarzy i innych czesci ciała, pewnie to nasza kochana nerwiczka płata nam figle bo nie wierze, ze wszyscy mamy stwardnienie rozsiane ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez wovacuum 04 paź 2009, 20:58
o rany a mi juz cisnienie skoczylo niebezpiecznie do gory :D
wovacuum

przez niemamweny 04 paź 2009, 21:10
ja mam ostatnio czasem lekkie mrowienia w nogach i normalnie muszę zacząć nimi ruszać , zacząć chodzić, podskakiwać kolanem , żeby mi nie mrowiło. Na wszelki wypadek jeszcze poprosze o RTG kręgosłupa, chociać kręgosłup mnie nie boli , ale może te 20 lat siedzenia za komputerem i 0 ruchu ( byłem słaby na W-F ) też zrobiło swoje.

przez wovacuum 04 paź 2009, 21:22
to na pewno.czlowieku 20 lat za biurkiem?podziwiam ciè ja wytrzymalam za biurkiem kilka lat i zmienilam pracè na fizycznà od tamtej pory nie mam problemow z plecami :smile:
wovacuum

przez niemamweny 04 paź 2009, 21:43
no nie 20 lat za biurkiem , dokładnie 22 lata za komputerem prawie dzień w dzień , po przyjściu ze szkoły , potem po przyjściu z uczelni , potem po przyjściu z pracy , można powiedzieć , że od 7 lat spędzam 12 godzin dziennie za kompem, natomiast wcześniej powiedzmy ... po 5 godzin dziennie , a w weekendy to pewnie po 10 godzin dziennie. No generalnie siedzę prawie non stop od 22 lat i nie uprawiam sportu , ale problemy z mrowieniem mam gdzieś od miesiąca.

[Dodane po edycji:]

dziś zeschizowałem...normalnie sam już nie wiem czy to nerwica czy nie. Poszedłem na papierosa , wziąłem kawę i ... jak wróciłem do komputera to obie nogi zaczęły mnie piec. Między kolanami a kostkami oraz stopy , przednia część nogi. Łydki były w porządku , ale przednia część , tam gdzie są piszczele , zaczęlo mnie piec , zrobiło mi się tam gorąco. Blady strach mnie obleciał , nie wiedziałem co jest z tymi nogami, czucie miałem , mogłem nimi ruszać , ale to pieczenie , czy też to uczucie gorąca mnie naprawdę wystraszyło. Najgorsze jest to , że przez kilka miesięcy nie będę mógł o tym powiedzieć żadnemu lekarzowi , bo tylko na weekendy jestem w domu a tak to jestem za granicą. Jak tylko przeczytam o jakimś nowym objawie SM , mija kilka dni i normalnie go mam. Nigdy w życiu chyba nie czułem takiego ciepła.

No chyba , że to skutek uboczny leku Afobam , który wczoraj akurat piwem zapiłem. Co wy na to ?

[Dodane po edycji:]

Może nieprecyzyjnie zadalem pytanie - czy ktoś wie , czy takie pieczenie może powodować nerwica ? A może inne choroby , lub brak witamin ? Bo kręgosłupa z tym pieczeniem to nie wiem czy wiązać.

przez isj 07 paź 2009, 00:35
niemamweny napisał(a):Witam, problem opisze w skrócie:

- badania krwi , jonogram , wyniki bardzo dobre
Będę z Tobą szczery: wynik badania magnezu we krwi można wsadzić sobie w d**ę.

Raz jeszcze przypominam, że magnez we krwi stanowi 1% pierwiastka w skali organizmu. Równie dobrze u pijanego kierowcy drogówka oraz jej niezliczone rzesze szarych komórek mogą sobie szukać alkoholu drążąc gołymi paluchami w pępku.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Sortuj wg