Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Magnez ...

przez Misiek 03 wrz 2008, 15:45
A wy kobiety to ile macie ?? :smile:

Re: MAGNEZ

przez zibimark 04 wrz 2008, 13:49
polecam Vita-min Plus firmy Olimp,jest to kompleks witamin i minerałów z Luteiną i Gingo Bilboa o najwyzszym wspólczynniku przyswajalności,cena 30 tabl. ok.12 zł.

przez Misiek 04 wrz 2008, 15:36
Takie suplementy pomagają w nerwicy ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ESTER 04 wrz 2008, 15:47
Myślę , że Tomakin mógłby się w tej kwestii wypowiedzieć! :D
Hello ! Tomakin gdzie jesteś?
ESTER

przez zibimark 04 wrz 2008, 17:55
warto brac kompleks witamin i mineralow niz tylko jeden badz kilka wybranych ,kazda witamina i minerał przyswaja sie lepiej przy obecnosci innego,np:magnez-witB6,witamina A-wit.E...itp,owszem dla układu nerwowego najwazniejsze sa witaminy z grupy B oraz magnez warto jednak suplementowac je w zestawach witamino-mineralnych :mrgreen:

przez wróbelek Elemelek 04 wrz 2008, 19:59
hej!! ja według rady tomakina przez dwa tygodnie zażywałam witaminki i minerały, i szczerze powiedzawszy takie najgorsze lęki przeszły, teraz jestem w punkcie wyjścia... ale polecam wszystkim, na pewno nie zaszkodzi, a moze przynieśc bardzo pozytywne i zaskakujące efekty :)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez cleo27 04 wrz 2008, 22:18
tomakin napisał(a):A przy okazji, pani doktor widzę się mocno nudzi. To może ja podzielę się problemem. Przygotowuję się do maratonu Flora w Warszawie. Trochę mam kłopotów z utrzymaniem wyników krwi w normie. Jak pani doktor zapewne wie, połowa biegaczy ma wyniki krwi na pograniczu anemii. U mnie do tego dochodzi fakt przejścia niedoczynności tarczycy - jak pani doktor zapewne wie, każdy z niedoczynnością tarczycy ma anemię.

Ostatnie wyniki:

RBC 4.77
HGB 15.2
HCT 44.8
MCH 31.9
MCHC 33.9
MCV 93.9

tomakin a badales ta ferrytyne? zeby zelazo sie utzrymywalo musisz brac wit b12

Wyniki dość ładnie się poprawiły w porównaniu z poprzednimi, ale ciągle są za małe.

Do tego żelazo cały czas mam poniżej 40, podczas gdy norma zaczyna się od 53.

Czy jakiś psychiatra jest w stanie pomóc mi z tym problemem? Obawiam się, że jeśli pobiegnę ten maraton powyżej 3.30 wpadnę w głęboką depresję i sam nie wiem, co sobie zrobię :(
oj....pózniej coś napiszę!

przez tomakin 04 wrz 2008, 22:24
Żeby żelazo się utrzymało trzeba brać witaminę B12... szykuje nam się przełom w medycynie :D

A ferrytyny nie badałem, szkoda kasy - po objawach można zapasy żelaza poznać.

przez nienormalna. 05 wrz 2008, 16:31
Magnez jest cudowny. Biorę go z 2,3 tygodnie, po około 3,4 tabletki dziennie.
I zauważyłam coś ciekawego, pewnego dnia szłam na dyskotekę i akurat zaczął mi się okres. Trochę byłam zaskoczona bo to było miedzy 28, a 35 dniem, a nie po 45 tak jak to zawsze mam. No ale ucieszyłam się, bo ominął mnie stan przedmiesiączkowy, dodatkowe roznerwowanie itp.
Wzięłam coś przeciwbólowego, magnez i wit b. Zauważyłam, że po takiej mieszance nie ma żadnych problemów, nerwica znika.
Gadałam z każdym o czym tylko chciałam, bez żadnych oporów.
Chyba przez całe swoje życie więcej sie nie nagadałam.

To na prawdę pomaga, nie wiem czy może być niebezpieczne, ja żadnych efektów ubocznych nie zauważyłam.

przez Misiek 05 wrz 2008, 23:00
nienormalna., Może Twoja nerwica to poprostu niedobór magnezu :smile: Czego Ci życze...

przez wróbelek Elemelek 06 wrz 2008, 08:00
nienormalna., też Ci tego życze ;) Magnezu raczej nie da się przedawkować, chyba że się bierze po 10 tabletek dziennie, ale pewnie i tak by było trudno... postaraj się jeszcze jakieś minerały jeść :) i witaminy... był już chyba nawet jeden temat taki, ze to bardzo ważne ;)

przez nienormalna. 06 wrz 2008, 18:19
heh, dzięki;). To na pewno z niedoboru magnezu, ale nie tylko:).
Ogólnie to długo miałam problem z zaakceptowaniem siebie, ale ostatnio poznałam świetnego faceta, wie o mnie wszystko, o mojej nerwicy, jej objawach, problemach i mimo to uważa że jestem fantastyczną dziewczyną.
Nie jesteśmy jeszcze razem, ale dzięki niemu odkrywam siebie na nowo.
Chyba sam Pan Bóg mi go zesłał:).
Minerały czasem pije w 'pluszu':).

przez supermoniczka 06 wrz 2008, 20:22
nienormalna. napisał(a):heh, dzięki;). To na pewno z niedoboru magnezu, ale nie tylko:).
Ogólnie to długo miałam problem z zaakceptowaniem siebie, ale ostatnio poznałam świetnego faceta, wie o mnie wszystko, o mojej nerwicy, jej objawach, problemach i mimo to uważa że jestem fantastyczną dziewczyną.
Nie jesteśmy jeszcze razem, ale dzięki niemu odkrywam siebie na nowo.
Chyba sam Pan Bóg mi go zesłał:).
Minerały czasem pije w 'pluszu':).

Super że masz koło Siebie kto Cę wspiera i akceptuje taką jaką jesteś. To bardzo ważne.

---- EDIT ----

MAGNEZ

Zapotrzebowanie zdrowego człowieka na magnez to ok. 300 mg dziennie. Magnez jest konieczny do prawidłowej czynności nerwów i mięśni. Bierze on udział w kierowaniu pracą 300 różnych enzymów, odgrywa więc ważną rolę w przemianie węglowodanów, tłuszczów, kwasów nukleinowych i białka oraz w procesach wytwarzania i zużytkowania energii.
Według niektórych badaczy, odpowiednie dawkowanie magnezu zwiększa zdolność obrony organizmu przed infekcjami, jak również poprawia zdolności intelektualne. Magnez jest potrzebny do utrzymania równowagi wapnia, sodu, potasu i fosforu w organizmie, do wymiany jonów oraz przyswajania witaminy C. Zaleca się zwiększenie dawki magnezu:
-kobietom: od 300 mg magnezu
-kobietom w ciąży i karmiącym piersią: od 450 mg magnezu
-kobietom zażywającym tabletki antykoncepcyjne, estrogeny, hormony: od 450mg magnezu
-mężczyznom: od 350 mg magnezu
-sportowcy: od 450 mg magnezu

Wg. porf. J. Aleksandrowicza, przelicznik zapotrzebowania na magnez w żywieniu dla osoby zdrowej: na 1 kg masy ciała potrzeba 10 mg magnezu

Opóźnia proces starzenia się organizmu, korzystnie wpływa na układ krążenia i zapobiega chorobom serca. Konsekwencją niedoboru magnezu może być wzrost poziomu cholesterolu we krwi i większa podatność na zmiany miażdżycowe. Jeśli podać choremu 500mg magnezu dziennie, to notuje się znaczną poprawę, a cholesterol spada do normy w ciągu około miesiąca. Pamiętać należy, aby magnez podawać zawsze w wapniem.
Elektrolity w komórkach i płynach pozakomórkowych są czynnikiem sprawczym ruchów motorycznych naszych mięśni. I tak jak akumulator o rozrzedzonym elektrolicie nie uruchomi samochodu, tak też nieodpowiednie stężenie elektrolitów może poważnie zakłócić pracę serca. Jeżeli jest to krótkotrwała przerwa, następuje niedotlenienie mózgu i chwilowa utrata świadomości. Jeżeli zaś pompa ta z powrotem nie zaskoczy – może skończyć się tragicznie nagłym zgonem. Kluczową rolę odgrywa w tym wypadku magnez, którego największe niedobory występują często w pożywieniu sportowców. Na nieracjonalne żywienie sportowców wielokrotnie zwracał uwagę prof. Światosław Ziemlański z Instytutu Żywienia i Żywności, w tym również na potrzebę utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej.
Zdrowym osobom potrzeba 300mg magnezu dziennie, ale sportowcy tracą go bardzo dużo w czasie treningów i zawodów, więc ich organizmy potrzebują o wiele więcej magnezu. Rutynowe badania nie pozwalają sprawdzić, czy jego ilość jest wystarczająca. Nawet analiza krwi niewiele daje, gdyż magnez wydala się z organizmu przede wszystkim z moczem i potem, a we krwi pozostaje mniej więcej na tym samym poziomie. Wapń z magnezem mogą również pomóc w nocnych skurczach w łydkach, które wiele osób wyrywają ze snu, bo są bardzo bolesne.
Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest długotrwały i ogromny stres. Osoby mocno zestresowane bardzo szybko tracą magnez!

UWAGA !

* Nie zaleca się przyjmowania przez dłuższy okres czasu dużych dawek magnezu (więcej niż 1000 mg dziennie) bez dodatkowego podania wapnia.
* Witamina A, wapń oraz fosfor zwiększają przyswajalność i skuteczność magnezu.
*Magnez dobrze współpracuje również z witaminami z grupy B, a szczególnie B6.
*Wapń i magnez są najlepiej wchłaniane wtedy, gdy preparat, który zażywamy, zawiera je w formie chelatowej.
*Magnez łącznie z witaminą B6 zapobiega odkładaniu się kamieni wapniowych w układzie moczowym.
*Magnez przyjmowany podczas posiłku może utrudnić trawienie, ponieważ zobojętnia soki żołądkowe. Lepiej więc zażywać go między posiłkami. Natomiast przy nadkwasocie przyjęta na czczo tabletka magnezu skutecznie zobojętni soki żołądkowe i złagodzi dolegliwości.
*Osoby, przyjmujące z powodu chorób serca tabletki zawierające magnez powinny uzgodnić z lekarzem dawkę wszelkich innych preparatów z magnezem.

"Wrogami" magnezu są tabletki moczopędne i alkohol oraz nadmiar tłuszczu i cukry w diecie, mocna kawa i mocna herbata oraz stosowanie destabilizujących "diet cud".

Jego naturalnym źródłem są oleiste ziarna, kasza i mąka gryczana, warzywa, jabłka i wiśnie, mąka razowa, kakao, lucerna siewna, lubczyk, mięta pieprzowa, malina, mniszek lekarski, kminek, majeranek, lubczyk. kolendra, i twarda woda pitna. Magnez pochodzący ze źródeł roślinnych występuje w postaci tzw. soli kwasu fitynowego. Sole te są trudno rozpuszczalne, z tego powodu również słabo wykorzystywane w organizmie.

Niedobory magnezu mogą być również wywoływane stanami chorobowymi takimi jak: biegunka czy inne infekcje obniżające jego przyswajalność w organizmie. Efektem niedoboru magnezu mogą być:

* nadpobudliwość nerwowo-mięśniowa
* brak koncentracji
* skurcze mięśni
* szybkie bicie serca, arytmia
* zmniejszenie apetytu
* wymioty, biegunki
* osłabienie, drżenie mięśni, omdlenia

Przedawkowanie magnezu

Jest to sytuacja niemal niemożliwa, jeśli magnez pochodzi wyłącznie ze źródeł pokarmowych lub ma postać chelatową w suplementach, na dodatek zawsze w prawidłowym połączeniu wapnia z magnezem w stosunku 2:1 lub stosowany w kompleksem witamin z grupy B.
Sytuacja przedawkowania może mieć miejsce wyłącznie przy stosowaniu specjalnych preparatów skomponowanych na bazie minerałów w tym również magnezu o chemicznych związkach.

Nadmierne spożycie samodzielnych dużych dawek magnezu zapisywanych przez lekarza np. na stres, może powodować nieprawidłowe funkcjonowanie nerek oraz przewodu pokarmowego i zaburzać gospodarkę elektrolitową w organizmie.

artykuł ten pochodzi ze strony :http://www.faceci.com.pl/r_magnez.html

Objawy przedawkowania:
zamglone lub podwójne widzenie, śpiączka zawroty głowy, omdlenia wypieki, gorączka , ogromna senność zwiększenie lub zmniejszenie ilości oddawania moczu, wolne bicie serca, zaburzenia oddychania (tłum. R. Burda, M. Gutowska-Jabłońska, A. Rudowska 'Witaminy i Mikroelementy Przewodnik USP", Pruszyński i S-ka, W-wa 1998).

Jak zatem widać mimo wszystko magnez można przedawkować a przedawkowanie jest niebezpieczne dla zdrowia.

---- EDIT ----

MAGNEZ

Zapotrzebowanie zdrowego człowieka na magnez to ok. 300 mg dziennie. Magnez jest konieczny do prawidłowej czynności nerwów i mięśni. Bierze on udział w kierowaniu pracą 300 różnych enzymów, odgrywa więc ważną rolę w przemianie węglowodanów, tłuszczów, kwasów nukleinowych i białka oraz w procesach wytwarzania i zużytkowania energii.
Według niektórych badaczy, odpowiednie dawkowanie magnezu zwiększa zdolność obrony organizmu przed infekcjami, jak również poprawia zdolności intelektualne. Magnez jest potrzebny do utrzymania równowagi wapnia, sodu, potasu i fosforu w organizmie, do wymiany jonów oraz przyswajania witaminy C. Zaleca się zwiększenie dawki magnezu:
-kobietom: od 300 mg magnezu
-kobietom w ciąży i karmiącym piersią: od 450 mg magnezu
-kobietom zażywającym tabletki antykoncepcyjne, estrogeny, hormony: od 450mg magnezu
-mężczyznom: od 350 mg magnezu
-sportowcy: od 450 mg magnezu

Wg. porf. J. Aleksandrowicza, przelicznik zapotrzebowania na magnez w żywieniu dla osoby zdrowej: na 1 kg masy ciała potrzeba 10 mg magnezu

Opóźnia proces starzenia się organizmu, korzystnie wpływa na układ krążenia i zapobiega chorobom serca. Konsekwencją niedoboru magnezu może być wzrost poziomu cholesterolu we krwi i większa podatność na zmiany miażdżycowe. Jeśli podać choremu 500mg magnezu dziennie, to notuje się znaczną poprawę, a cholesterol spada do normy w ciągu około miesiąca. Pamiętać należy, aby magnez podawać zawsze w wapniem.
Elektrolity w komórkach i płynach pozakomórkowych są czynnikiem sprawczym ruchów motorycznych naszych mięśni. I tak jak akumulator o rozrzedzonym elektrolicie nie uruchomi samochodu, tak też nieodpowiednie stężenie elektrolitów może poważnie zakłócić pracę serca. Jeżeli jest to krótkotrwała przerwa, następuje niedotlenienie mózgu i chwilowa utrata świadomości. Jeżeli zaś pompa ta z powrotem nie zaskoczy – może skończyć się tragicznie nagłym zgonem. Kluczową rolę odgrywa w tym wypadku magnez, którego największe niedobory występują często w pożywieniu sportowców. Na nieracjonalne żywienie sportowców wielokrotnie zwracał uwagę prof. Światosław Ziemlański z Instytutu Żywienia i Żywności, w tym również na potrzebę utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej.
Zdrowym osobom potrzeba 300mg magnezu dziennie, ale sportowcy tracą go bardzo dużo w czasie treningów i zawodów, więc ich organizmy potrzebują o wiele więcej magnezu. Rutynowe badania nie pozwalają sprawdzić, czy jego ilość jest wystarczająca. Nawet analiza krwi niewiele daje, gdyż magnez wydala się z organizmu przede wszystkim z moczem i potem, a we krwi pozostaje mniej więcej na tym samym poziomie. Wapń z magnezem mogą również pomóc w nocnych skurczach w łydkach, które wiele osób wyrywają ze snu, bo są bardzo bolesne.
Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest długotrwały i ogromny stres. Osoby mocno zestresowane bardzo szybko tracą magnez!

UWAGA !

* Nie zaleca się przyjmowania przez dłuższy okres czasu dużych dawek magnezu (więcej niż 1000 mg dziennie) bez dodatkowego podania wapnia.
* Witamina A, wapń oraz fosfor zwiększają przyswajalność i skuteczność magnezu.
*Magnez dobrze współpracuje również z witaminami z grupy B, a szczególnie B6.
*Wapń i magnez są najlepiej wchłaniane wtedy, gdy preparat, który zażywamy, zawiera je w formie chelatowej.
*Magnez łącznie z witaminą B6 zapobiega odkładaniu się kamieni wapniowych w układzie moczowym.
*Magnez przyjmowany podczas posiłku może utrudnić trawienie, ponieważ zobojętnia soki żołądkowe. Lepiej więc zażywać go między posiłkami. Natomiast przy nadkwasocie przyjęta na czczo tabletka magnezu skutecznie zobojętni soki żołądkowe i złagodzi dolegliwości.
*Osoby, przyjmujące z powodu chorób serca tabletki zawierające magnez powinny uzgodnić z lekarzem dawkę wszelkich innych preparatów z magnezem.

"Wrogami" magnezu są tabletki moczopędne i alkohol oraz nadmiar tłuszczu i cukry w diecie, mocna kawa i mocna herbata oraz stosowanie destabilizujących "diet cud".

Jego naturalnym źródłem są oleiste ziarna, kasza i mąka gryczana, warzywa, jabłka i wiśnie, mąka razowa, kakao, lucerna siewna, lubczyk, mięta pieprzowa, malina, mniszek lekarski, kminek, majeranek, lubczyk. kolendra, i twarda woda pitna. Magnez pochodzący ze źródeł roślinnych występuje w postaci tzw. soli kwasu fitynowego. Sole te są trudno rozpuszczalne, z tego powodu również słabo wykorzystywane w organizmie.

Niedobory magnezu mogą być również wywoływane stanami chorobowymi takimi jak: biegunka czy inne infekcje obniżające jego przyswajalność w organizmie. Efektem niedoboru magnezu mogą być:

* nadpobudliwość nerwowo-mięśniowa
* brak koncentracji
* skurcze mięśni
* szybkie bicie serca, arytmia
* zmniejszenie apetytu
* wymioty, biegunki
* osłabienie, drżenie mięśni, omdlenia

Przedawkowanie magnezu

Jest to sytuacja niemal niemożliwa, jeśli magnez pochodzi wyłącznie ze źródeł pokarmowych lub ma postać chelatową w suplementach, na dodatek zawsze w prawidłowym połączeniu wapnia z magnezem w stosunku 2:1 lub stosowany w kompleksem witamin z grupy B.
Sytuacja przedawkowania może mieć miejsce wyłącznie przy stosowaniu specjalnych preparatów skomponowanych na bazie minerałów w tym również magnezu o chemicznych związkach.

Nadmierne spożycie samodzielnych dużych dawek magnezu zapisywanych przez lekarza np. na stres, może powodować nieprawidłowe funkcjonowanie nerek oraz przewodu pokarmowego i zaburzać gospodarkę elektrolitową w organizmie.

artykuł ten pochodzi ze strony :http://www.faceci.com.pl/r_magnez.html

Objawy przedawkowania:
zamglone lub podwójne widzenie, śpiączka zawroty głowy, omdlenia wypieki, gorączka , ogromna senność zwiększenie lub zmniejszenie ilości oddawania moczu, wolne bicie serca, zaburzenia oddychania (tłum. R. Burda, M. Gutowska-Jabłońska, A. Rudowska 'Witaminy i Mikroelementy Przewodnik USP", Pruszyński i S-ka, W-wa 1998).

Jak zatem widać mimo wszystko magnez można przedawkować a przedawkowanie jest niebezpieczne dla zdrowia.

---- EDIT ----

wkleiło się dwa razy przepraszam-jakis problem był u mnie z netem
Supermoniczka

Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.

przez wróbelek Elemelek 06 wrz 2008, 23:21
supermoniczka, łał, ale post^^

nienormalna., ale ci fajnie z tym facetem, zazdroszcze :P ;)

Sortuj wg