Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Magnez ...

przez tomakin 28 lip 2008, 13:29
A tu garść wygrzebanych tematów:

post163846.html

magnez-t1309.html

Nie mogę za cholerę znaleźć takiego jednego tematu, długi był chyba na 30 stron, o magnezie właśnie. Tam do dopiero były jazdy, heh.

Pomógł mi magnez i wiara, że dam sobie radę

przez Marjetka 30 lip 2008, 09:15
Rok temu zaczęła mnie dręczyć nerwica żołądkowa i nerwica natręctw.
Szukałam pomocy w terapii grupowej, ale z racji trwającego wtedy strajku, nie miałam szans na jej rozpoczęcie. Nie wiedziałam czego się chwycić. Przez przypadek prywatnie rozmawiałam z lekarzem, który zaproponował, żebym przez miesiąc lub dwa pobrała sobie magnez. Tak też zrobiłam. Nawet nie zauważyłam kiedy przykre dolegliwości związane z nerwicą żołądkowa zaczęły zanikać (przykre posmaki w ustach i przykre uczucia w żołądku itd...). dodatkowo zaczęłam sobie popijać herbatkę ziołową z dziurawca, co dodatkowo zaczęło stawiać mnie do pionu.
Wprawdzie nadal mam gorsze dni z pewnymi natręctwami (np. muszę po kilka razy sprawdzać, czy wszystko pozamykałam i powyłączałam wychodząc z pracy), ale i tak postęp jest ogromny.

Pozdrawiam wszystkich walczących!!!
Walczę. Wierzę, że będzie coraz lepiej...

Re: Pomógł mi magnez i wiara, że dam sobie radę

przez Marjetka 30 lip 2008, 15:22
PS Nieodłącznym motywem mojej walki jest codzienne mówienie sobie z pełną stanowczością "JA TU RZĄDZĘ" - właśnie nie strach, tylko JA. Po pewnym czasie wytrwałego "powtarzania" można dostrzec, że łatwiej jest nad pewnymi rzeczami zapanować. Jest to czasem ciężka praca, ale przynosi efekty!!!
Walczę. Wierzę, że będzie coraz lepiej...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Magnez !

przez wróbelek Elemelek 01 sie 2008, 20:18
łał, Holek85, to naprawde szokujące co napisałeś :shock: ja właśnie dziś się dowiedziałam o tym, i jestem naprawde dobrej myśli że to pomoże, chociaż troche... narazie jestem w takim stanie że nie wychodze z domu bo się boje całego otoczenia, cały czas wydaje mi się ze jestem strasznie słaba i wogóle nie wyobrażam sobie jak mam iśc na studia:( to jest moja ostatnia deska ratunku, bo rpzez ostatni tydzień przekonałam się że na lekarzy nie ma co zbytnio liczyć:/ mam jeszcze pytanie: czy jak już poczułeś się lepiej i wszystko ci przeszło, czy chodzisz na jakąś terapie?? bo każdy trąbi że to trzeba wyleczyć myślenie, tak od środka, itd itp. wiec to dziwne ze sam magnez wystarczy, ja od pół roku praktycznie znajduje się w takim stanie, ze nic mi się nie chce, naprawde, czasami siedze godzine przy stole i musze się zbierać do tego zeby wstać:/
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez eligojot 02 sie 2008, 11:23
Ja tez przyłączam się do "ćpających" magnez, biorę cztery tabletki Mg (maksymalna dopuszczalna dawka plus jedna lub dwie tabletki wapnia. Na rezultaty tak naprawde uzupelnienia magnezu w calym organizmie trzeba czekac okolo 2 miesiacy. Z Mg to polecam Maglek - 50 tabletek za 4,50 PLN.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez baszka 04 sie 2008, 21:06
......a nie lepiej spozywac produkty naturalne zawierające magnez?.

....kasza ,orzechy

przez wróbelek Elemelek 04 sie 2008, 22:30
oczywiście ze lepiej, ale jak już się uzupełni niedobory;) a potem rzeczywiscie najlepszą metodą jest zdrowe odżywainie :)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez Chiquitita 07 sie 2008, 16:04
No to gratulacje :) Ja takze uwazam, za magnez to swietna sprawa, pod warunkiem ze sie bierze regularnie. Oczywiscie, ze cudow nie nalezy oczekiwac, ale jak najbardziej jest pomocny jako 'wspomagacz' walki z nerwica!

przez Anczitka 08 sie 2008, 08:57
a w czym jest duzo magnezu?jesli chodzi o produkty spozywcze?wiem, ze w kakao i w orzechach...jakos nie lubie lykac tabsow:P??
Anczitka

przez Chiquitita 08 sie 2008, 10:55
Anczitka napisał(a):a w czym jest duzo magnezu?jesli chodzi o produkty spozywcze?wiem, ze w kakao i w orzechach...jakos nie lubie lykac tabsow:P??

a ja nie umiem połykać tabletek :/ wiec magnez gryze :) a jesli chodzi o jakies produkty. ktore zaweraja magnez to :

Produkty zawierające magnez w 100 g produktu.

suche nasiona roślin strączkowych 124
suche nasiona soi 216
orzechy 100-180
kakao 420
czekolada 130-165
otręby 490
kasza gryczana 218

dorsz 25
mintaj 43
makrela 30
banany 33
szpinak 53
kukurydza 23

mleko, sery twarogowe, jaja, mięso, karp, śledź, jasne pieczywo, ryż, ziemniaki < 20

xD

przez Anczitka 08 sie 2008, 12:39
hehe dzieki za info:)fajnie,ze wtym zbiorze znajduje sie czekolada pewnie chodzi o gorzka:/ ale to i tak dobrze:)zaraz zjem banana!!zaczynam magnezowa diete:)bo czuje normalnie w kosciach jego braki :roll:
a wiesz moze przypadkiem co jest dobre(z naturalnych produktow),zeby podwyzszyc poziom serotoninki??slyszalam, ze dobre sa grajpfruity, ale za bardzo nie lubie kwiii pozdro
Anczitka

przez Chiquitita 08 sie 2008, 14:15
Anczitka napisał(a):hehe dzieki za info:)fajnie,ze wtym zbiorze znajduje sie czekolada pewnie chodzi o gorzka:/ ale to i tak dobrze:)zaraz zjem banana!!zaczynam magnezowa diete:)bo czuje normalnie w kosciach jego braki :roll:
a wiesz moze przypadkiem co jest dobre(z naturalnych produktow),zeby podwyzszyc poziom serotoninki??slyszalam, ze dobre sa grajpfruity, ale za bardzo nie lubie kwiii pozdro

pomijajac 'sztuczna' serotonine, ktorej mozemy dostrczyc organizmowi bardzo latwo, ale do czego bron boze nie namawiam (wiecej szkod niz korzysci), to na pewno trzeba zwiekszyc dostarczanie organizmowi weglowodanow (tu szczegonie te złoznone, a nie proste)

przez mikelek5 12 sie 2008, 10:18
Postanowiłem też napisać cos. Też miałem objawy lęku, napięcie wewnątrz, mała aktywność fizyczna, lęki w nocy, po prostu zwiększony stres przed pójsciem gdzieś. Wczoraj kupiłem magne b6 kiedyś też go miałem kiedyś i pomagał, wczoraj wziełem pierwszą dawke i jak by napięcie w srodku opadało troche i co wazna leków wieczorem nie miałem co zdarzało sie praktycznie w kazda noc. Lek pomaga i dlatego go kupiłem. Warto też do tego dobrze się odzywiac dieta bogata w magnez. Zamierzam kupić jeszcze do tego tabletki uspakajające firmy Labofarm badz persen forte podobno pomaga:) ale to już zależy od nas jak kto woli.Więć proponuje kupić magne b6 mi bynajmniej pomaga i lepiej się czuje. Magnez pierwiastek przeciw stresowy jak kto sie mówi, warto sprobować.

przez realista 12 sie 2008, 13:52
polecam magnez chelatowy, a więc łątwo przyswajalny, w połączeniu z wapniem oraz cynkiem.
Jeśli chodzi o omega, to jest dobry omega 3, 6, 9 w jednej kapsułce.

W obydwa leki zaopatruję się w Anglii, przez neta lub osobiście w sklepie sieci hollad and barret

www.hollandandbarret.com

to sklep, który prowadzi sprzedaż suplementów z usa, są dobre ceny, bardzo konkurencyjne do polskich. Bardzo polecam. Nie jestem sprzedawcą netowym, nie mam żadnego interesu w promowaniu ich produktów, oni mają tylko sieć sklepów na całym świecie.
realista

Sortuj wg