korzen arktyczny / syberyjski

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez _asia_ 09 lut 2012, 07:41
muszę przyznać, że na mnie różeniec górski działa silniej niż się spodziewałam. zażywam od soboty, więc niedługo. oto, co pozytywnego zaobserwowałam:
- więcej energii i siły
- brak senności w ciągu dnia
- unormowane ciśnienie (mam ogólnie za niskie)
- więcej, jakby to nazwać, odwagi i zdecydowania..?
- poprawa ostrości widzenia
- bardziej pozytywne myślenie, lepszy nastrój
- trochę mniejsza wrażliwość na zmiany pogody
z objawów negatywnych przez pierwsze 3 dni:
- zbytnie pobudzenie
- problemy ze snem
- trochę agresywność
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Badziak 09 lut 2012, 11:19
Ludzie, piszcie od razu jaką dawkę zażywacie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez matnia 27 lut 2012, 15:55
No okazuje się że trochę nawet działa ta rhodiola. Ja łykam żeń szeń od 2 miesięcy w dużej dawce i nie czuję się ani trochę mniej zestresowana, a fizycznie też wielce nie lepiej. Może się przerzucę na rhodiolę. Ale, ale... jakie preparaty dokładnie łykacie, czy Naturella czy inne, np. Euphorian? Wydaje mi się że produkty Naturella są słabej jakości.
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _wovacuum_ 27 lut 2012, 16:30
Czy ten rozeniec gorski,mozna làczyc z innymi lekami??

przez matnia 27 lut 2012, 19:39
_wovacuum_ napisał(a):Czy ten rozeniec gorski,mozna làczyc z innymi lekami??

Sądzę że tak, bo działanie suplementu jest zawsze słabsze niż leku chemicznego. Nie radziłabym rezygnować z normalnych leków na rzecz rhodioli - ta ostatnia może być dodatkiem do leków co najwyżej.
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

przez avest 10 mar 2012, 14:17
Nie polecam tego shitu. On powoduje u mnie zguśniałość, dysforię i nasilenie objawów psychiatrycznych - już po pierwszej tabletce.

przez Stonka 11 mar 2012, 17:09
Czy ten rozeniec gorski,mozna làczyc z innymi lekami??

Mi lekarka nie kazała łączyc z depakiną, bo powiedziała, ze depakina jest za mało poznana.
A z lekami serotoninowymi to bym się bała ze wzgl na zespol serotoninowy. Ogolnie balabym sie laczyc z lekami psychotropowymi.

przez logik 14 mar 2012, 11:52
cos ten arktyczny korzen jest nie teges. pobudzony jestem, ale w negatywnym tego slowa znaczeniu tzn. jest napiecie, jeszcze nie lęki, ale juz prawie. nie, nie bede tego bral.
obserwowany

przez avest 14 mar 2012, 14:50
pobudzony jestem, ale w negatywnym tego slowa znaczeniu
U mnie właśnie tak samo. Nie mija to nawet po dłuższym czasie przyjmowania.

przez logik 15 mar 2012, 15:13
wczoraj wzialem 1 tabletke korzenia arktycznego firmy alter medica i dzisiaj mnie tez trzyma napiecie pomimo tego, ze tego w ogole dzisiaj nie bralem. nie wiem dlaczego moja mama to bierze, ale juz jej mowilem, ze ten specyfik na mnie zle dziala. ona sie tlumaczy klimakterium, ze musi cos na to brac. ale widzicie sami, ze ziola tez moga szkodzic.
obserwowany

przez Stonka 15 mar 2012, 18:53
No ale Ty to łączysz z poważnym psychotropem bez wiedzy lekarza. Poza tym wierzę, że może pobudzać, bo przecież działa na noradrenalinę.

przez _asia_ 16 mar 2012, 07:46
logik napisał(a):wczoraj wzialem 1 tabletke korzenia arktycznego firmy alter medica i dzisiaj mnie tez trzyma napiecie pomimo tego, ze tego w ogole dzisiaj nie bralem. nie wiem dlaczego moja mama to bierze, ale juz jej mowilem, ze ten specyfik na mnie zle dziala. ona sie tlumaczy klimakterium, ze musi cos na to brac. ale widzicie sami, ze ziola tez moga szkodzic.

a jak długo zażywasz korzeń arktyczny? ja jak zaczynałam brać korzeń arktyczny to przez jakieś 3-4 odczuwałam silne napięcie, agresję, potem się to ustabilizowało, organizm się przyzwyczaił i czuję się przy nim świetnie. :)

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Justyna_C 16 mar 2012, 13:36
Ja trochę nie w temacie - szukam _asi_
Z tego co czytam jest specjalistką od boreliozy a właśnie się dowiedziałam, że ją mam. Jeśli mogłybyśmy pogadać na privie to napisz: mój mail just12@poczta.onet.pl lub gg 38076177. Będę zobowiązana!
Pozdrawiam Justyna

przez _asia_ 17 mar 2012, 07:55
Justyna_C napisał(a):Ja trochę nie w temacie - szukam _asi_
Z tego co czytam jest specjalistką od boreliozy a właśnie się dowiedziałam, że ją mam. Jeśli mogłybyśmy pogadać na privie to napisz: mój mail just12@poczta.onet.pl lub gg 38076177. Będę zobowiązana!
Pozdrawiam Justyna

witaj, próbowałam wysłać Ci wiadomość na PW, ale nie mogłam (czyżbyś miała zablokowane otrzymywanie wiadomości???) gg już nie posiadam, bo nie używam i rzadko siedzę przy kompie. jeśli chcesz się ze mną skontaktować to przez PW lub na maila (wyślę Ci wiadomość, żebyś go miała).
nie jestem żadną specjalistką... trochę wiem o tej chorobie i tyle... ale zapraszam do rozmowy. :)

Helen Keller

Sortuj wg