Witamina D3

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Witamina D3

przez polakita 15 gru 2009, 11:50
Właśnie pisałam, że ktoś kto ma predyspozycje do padaczki, może jej dostać od antydepresantów. Tak ma moja koleżanka, która je antydepresant. A z racji tego że jest psychologiem z wykształcenia, nie myślę że gada bzdury, bo dotyczy to jej własnego ciała. A witamin często nam brakuje (jemy mało warzyw, owoców, dużo przetworzonej żywności, mało czasu spędzamy na świeżym powietrzu) i ja jestem ZA jeśli chodzi o suplementację :)
polakita

przez agusiaww 15 gru 2009, 11:52
No wlasnie MA PREDYSPOZYCJE ale jezeli ktos jest zdrowy to od lekow padaczki nie dostanie, wiec gadanie ze zazywa antydepresanty i OD TEGO MA Padczke JEST totalna bzdura.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Bodzio72 15 gru 2009, 13:04
Majster napisał(a):
Bodzio72 napisał(a):Ciekawe dlaczego temat trafił do medycfyny niekonwencjonbalnej bo ja akurat w swoim teście podpieram się wręcz artykułamiu naukowymi. Może dlatego że vigantol na 3 miesiące kyrcaji kosztuje 6 zł a wenlafaksyna 160 zł. I dodatkowo wenl;afaksyna rozpie***li tak organizm że oprócz psychiatry pozywią się i gastrolog i internista.

Po pierwsze - leczenie witaminkami zawsze bedzie medycyna niekonwencjonalna, to są zgodnie z aktualna nomenklatura suplementy diety.

Tak tak i niedługo się tego zabroniii. Wiadomo zioła i witaminy sa bardzo szkodliwe dla organizmu tylko lekarze więdza jak ich uzywać. Wczoraj poprosiłem Panią Reumatolog żeby mi zapisała mi Vignatol za 6 zł sztuka bo mam silną awitamionoże a Pani Reumataolog dała mi do zrozuminei że nie może mi tego zapisac bo ma 10 letniego nissana i zapisała mi 4 opakowania Mydocalmu za 200 zł plus Structum 2 opkaownia za 100 zł. Miodzio nie.

Po drugie - o jakich artykulach mówisz? Bo chyba nie traktujesz jakiejs notatki znalezionej na Onecie jako artykul naukowy.

Ty majster zdrowy na umyźle jestes gdzie ja dałem link do onetu?? Wysiliłeś się żeby przeczytac chociaz jeden link który wkleiłem.

Po trzecie - co administracja forum ma do cen leków? Bo sugerujesz, ze cena ma tu jakies znaczenie. Prosze, rozwin tą kwestie bo jesli administracja dorabia jakos na boku to ja tez chce do administracji :D

Stary staraj się może na jakąś wycieczkę pojedziesz mogę ci dac namiar do mojej reumatolog ona na pewno wie jak to zrobić. 2 wizyty leki za 300 zł plus badanie za 150 zł które nic nie wnosi plus, poduszka anatomiczna za 75 zł plus wuizyta 200 zł. Chodze do niej żeby dostac skierowanie na badania a receptu wyrzucam do kosza cop stoi na korytarzu żeby mnie nie korciło.

Po czwarte - wciągałem wenlafaksyne (Efectin ER) jakis ponad rok i nie skarzylem sie na zadne efekty uboczne, i do dzisiaj (3-4 lata od odstawienia) nie mam takowych.

Szczęściarz a może faktycznie potrzebowałeś, większośc z tych ludzi co to przyjmuje tego nie potrzbuje, potrzebuje za to zdrowej żywności i odpoczynku. Czytełeś Dezintegrację poztywną.

Po piąte - slowo na rozp... rozumiem, ze miales jakies wulgarne skojarzenie? Rumienie sie na sama mysl .. nie spodziewalem sie tego po grzecznym chlopcu..

Wcale nie jestem grzeczny, i nie jestem pedałem jeżeli o to ci chodzi.

Pozdrawiam ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 15 gru 2009, 17:41
Nie widze sensu w dalszej konwersacji. Po pierwsze dlatego, ze sie strasznie przy tym nakrecasz a ja nie mam poczucia misji prostowania kogokolwiek. Po drugie - nie masz dla mnie konkretnych argumentow i nie odpowiadasz na pytania, stajesz sie niemily i usilujesz mnie urazic, pojecia nie mam dlaczego? Po trzecie - widze, ze traktujesz oficjalna medycyne z wielka rezerwa, oczywiscie jestes duzy i Ci wolno, ale wez pod uwage, ze nakrecasz przy tym innych. Po czwarte - to ze jestes niegrzeczny to juz wiem, nie musisz tego tak otwarcie deklarowac. No i na koniec wez pod uwage, ze wokol nas funkcjonuje od ok.5 do 10% (wg roznych statystyk) osob odmiennej orientacji - uzywanie tak brzydkiego slowa swiadczy o Tobie paskudnie. Jestes homofobem? Czy tylko lekarzofobem? Masz jeszcze jakies inne fobie? Leczysz je? W sumie nie oczekuje odpowiedzi, bo nie zamierzam ciągnąć tej interesujacej polemiki. Mimo to pozdrawiam serdecznie :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez madame butterfly 15 gru 2009, 22:04
agusiaww, po pierwsze to nie piszemy bzdur, po drugie to owszem padaczki jako choroby dostać nie można ale napadów padaczkowych czyli drgawkowych tak!!Już nawet w ulotce antydepresantów( zwłaszcza pochodnych prozacu) jest napisane że mogą wystąpić napady drgawkowe. Ja sama jestem tego przykładem, chociaz zadnych uwarunkowań genetycznych o ktorych to pisalas nie mam, moje wyniki tez sa w normie, nie mam zadnej padaczki a jednak napadu dostalam.I wreszcie reakcja mojej pani doktor i pani neurolog po ataku byla taka by wycofac antydepresant. Tak wiec samo to mowi przez sie...

[Dodane po edycji:]

Aha, predyspozycji zadnych tez nie mialam do padaczki, nikt w rodzinie nie chorowal ja tez nie...WIĘC WSZYSTKIEMU WINNE BYLY LEKI!!! myślę,że powinnaś agusiaww, więcej się o tym dowiedziec bo chyba sama nie masz pojęcia o tym co piszesz
madame butterfly

przez leonardo 24 maja 2012, 22:34
Majster napisał(a):
Bodzio72 napisał(a):Ciekawe dlaczego temat trafił do medycfyny niekonwencjonbalnej bo ja akurat w swoim teście podpieram się wręcz artykułamiu naukowymi. Może dlatego że vigantol na 3 miesiące kyrcaji kosztuje 6 zł a wenlafaksyna 160 zł. I dodatkowo wenl;afaksyna rozpie***li tak organizm że oprócz psychiatry pozywią się i gastrolog i internista.

Po pierwsze - leczenie witaminkami zawsze bedzie medycyna niekonwencjonalna, to są zgodnie z aktualna nomenklatura suplementy diety.
Po drugie - o jakich artykulach mówisz? Bo chyba nie traktujesz jakiejs notatki znalezionej na Onecie jako artykul naukowy.
Po trzecie - co administracja forum ma do cen leków? Bo sugerujesz, ze cena ma tu jakies znaczenie. Prosze, rozwin tą kwestie bo jesli administracja dorabia jakos na boku to ja tez chce do administracji :D
Po czwarte - wciągałem wenlafaksyne (Efectin ER) jakis ponad rok i nie skarzylem sie na zadne efekty uboczne, i do dzisiaj (3-4 lata od odstawienia) nie mam takowych.
Po piąte - slowo na rozp... rozumiem, ze miales jakies wulgarne skojarzenie? Rumienie sie na sama mysl .. nie spodziewalem sie tego po grzecznym chlopcu..
Pozdrawiam ;)

gdybyś trochę poczytał to byś wiedział że D to nie jest tak na prawdę witamina tylko hormon.

Tutaj jest pare artów o witaminie D i depresji:
http://www.vitamindwiki.com/tiki-browse ... eated_desc

Bardzo ciekawe badania naukowe z których wynika że depresja jest ściśle powiązana z wit. D.

Mnie suplementacja postawiła na nogi, wcześniej 80% czasu czułem sie źle i nie miałem siły na nic. Teraz mam jakieś doły maks 20% czasu.

Jak stosować wit. D?

1. robimy sobie test krwi na poziom witaminy D, w laboratorium nazywa się on D-25-OH. Koszt ok 60zł.
Jesli mamy wynik powyżej 20ng/ml to jest w miare ok, chociaż aktualne normy to 30-80ng/ml (nie mylic z normami usa w Molach na cos tam, zeby otrzymać norme usa mnożymy norme polska * 2,5). Wynik poniżej 10 to dramat, trzeba szybko uzupełniać zanim dopadnie nas poważniejsza choroba.

2. Jesli ktoś sie zdecyduje na podniesienie wyniku to kupujemy witamine D3 (nie D2) w dawce 5000 - 10000UI. Stosujemy taka dawke dziennie, po jakichś 2-3 miesiącach badanie kontrolne. Podczas kuracji nie stosujemy wapnia bo D3 podnosi jego poziom (powoduje lepsze wchłanianie). Dobrze zrobić test wapnia też przed i po kuracji.

3. Zapomnijcie o uzupełnieniu niedoboru rybami bo trzeba by ich jeść kilo dziennie a to duza szansa na zatrucie metalami ciężkimi ktore siedzą sobie w rybkach.

4. możliwe jest wyprodukowanie wit. D przez słońce pod warunkiem NIE STOSOWANIA kremów do opalania, opalamy się bez kremu maks pół godziny dziennie później nakładamy już krem bo duże dawki słońca są szkodliwe. Nie wyprodukujemy wit. D przez szybę okna lub samochodu - jedynie solarium ma szyby które są ok. To UVB produkuje wit D.

-- 05 sty 2013, 19:18 --

ktoś stosował? jakie efekty?

Sortuj wg