Preparaty Joalis - detoksykacja organizmu

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Preparaty Joalis - detoksykacja organizmu

przez bunny_wrrr 05 sty 2010, 19:58
Viridian, a probowales ich skoro sugerujesz ze nie dzialaja? :P
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez Lariana2 05 sty 2010, 23:48
Terapia Gersona ,skuteczna naturalna ,tylko niestety u nas jej nie ma .Ale polega na piciu naturalnych soków .
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.php5?id=praca&wid=1028#
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.p ... a&wid=1028

przez polakita 06 sty 2010, 01:08
Viridian, nie piszę o hologramowych bransoletkach, tylko o czymś co wypróbowałam sama na sobie i stwierdzam że zadziałało. W taki czy inny sposób którego nie wyjaśnię w jednym zdaniu.

W zasadzie byłabym wdzięczna za wypowiadanie się na temat Joalis bo tego ten wątek dotyczy, a nie innych metod. To czy ktoś w to wierzy czy nie - nie ma nic wspólnego z tym czy ten środek jest skuteczny czy nie.
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arturk 06 sty 2010, 19:46
Polaklita, ja równiez w wielu postach ciągle o tym pisze, ale kazdy jakoś to olewa, sądze, że ludzie sa zbyt leniwi żeby spróbować, poprostu nie wierzą i nie chca spróbować, bo wydaje im sie to niewiarygodne. Sądzę, że nie ma sensu dalej marnować życia na nerwicę, i warto spróbwac, co macie do stracenia? Ja ostatnio od ok pol roku przestalem brac bo sie swietnie czułem , a teraz zacząłem chlac alko i zaczęło wracac, jaki z tego wniosek, zacząłem zanieczyszczac organizm i nerwica zaczęła stopniowo wracać, wniosek taki, ze wszystko zalezy od toksyn :) choć nie czułem się tak fatalnie jak przed kuracjami, znacznie lżej mi to przechodziło, ale jednak musze się wybrac na kuracje, to działa zarabiście, jak nie piłem to czułem się zupełnie zdrów.

Zaraz napisze to na Twoim wątku, ale powiem tak, ciężko będzie przekonac ludzi, ja sam byłem kiepsko nastawiony, ale byłem juz w tak opłakanym stanie, że chwytałem się brzytwy.
Brzytwa okazała się wybawieniem.

przez agusiaww 06 sty 2010, 20:00
Jakos mnie to nie przekonuje ze gdy zaczales pic to Ci wrocila nerwica wiec te preparaty wcale Cie nie wyleczyly, tylko zaleczyly, sam obaliles te metode :smile:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Zachmurami 06 sty 2010, 20:55
No to ja bardziej na temat 8) . O preparatcj Joalis do tej pory nic nie wiedziałam. Czytałam w necie na temat suplementów Paraprotex. Czy ktoś z Was stosował coś z tej serii? Jeżeli tak, jakie macie odczucia?

Jeżeli naturoterapia nie pomoże, na pewno nie zaszkodzi ( w odróżnieniu od tradycyjnej terapii przy użyciu psychotropów).
Podobnie jak na leki psychotropowe, każdy organizm może zareagować inaczej na naturoterapię. Wiele zależy od niepoznanych jeszcze czynników. Mechanizmy zaburzen nerwicowych i ich przyczyny są jeszcze w znacznej mierze niepoznane.

przez arturk 06 sty 2010, 22:03
agusia nie obraź sie ale nie grzeszysz inteligencja, każdy niedowiarek zinterpretuje to na swój sposób. Wczytaj się a zrozumiesz może, że ta teoria ma sens. Pijesz - dostarczasz toksyn = źłe samopoczucie = nerwica, nie pijesz - zdrowo sie odżywiasz - stosujesz suplementy - nie dostarczasz toksyn = świetne samopoczucie. Takie to trudne do zrozumienia? Ale Ty agusia krytykujesz tu kazdego posta, co optymistycznego przeczytam, zaraz jest agusia, ze swoimi chorymi teoriami. Mecz się męcz, niech na zdrowie Ci wyjdzie :D

przez agusiaww 06 sty 2010, 22:29
arturk, poki co to nie sa chore teorie, sam napisales ze jak sprobowales alkoholu to Ci wrocila nerwica wiec nie wyzdrowiales tylko zaleczyles, jezeli ta metoda polega tylko na tym ze jak bierzesz suplement to jestes zdrowy a jak odstawiasz i tylko sprobujesz alkoholu czy czegos innego, a w sumie w dzisiejszych czasach wszystko jest niezdrowe, nie ma calkowicie zdrowej zywnosci, to co moze sie bedziesz powietrzem odzywial :mrgreen: Dla mnie taka metoda to klapa bo jak sie cokolwiek wprowadzi do organizmu lekko niezdrowego to nerwica wraca, i Ty jestes tego potwierdzeniem. Poza tym byc moze to bylo placebo skoro tak zadzialalo, a sie wsciekasz bo obalilam to co napisales :mrgreen:

przez Viridian 06 sty 2010, 22:48
arturk napisał(a):agusia nie obraź sie ale nie grzeszysz inteligencja, każdy niedowiarek zinterpretuje to na swój sposób. Wczytaj się a zrozumiesz może, że ta teoria ma sens. Pijesz - dostarczasz toksyn = źłe samopoczucie = nerwica, nie pijesz - zdrowo sie odżywiasz - stosujesz suplementy - nie dostarczasz toksyn = świetne samopoczucie. Takie to trudne do zrozumienia? Ale Ty agusia krytykujesz tu kazdego posta, co optymistycznego przeczytam, zaraz jest agusia, ze swoimi chorymi teoriami. Mecz się męcz, niech na zdrowie Ci wyjdzie :D

:roll:
Tyle tylko, że podobnych "teorii" można znaleźć w necie mnóstwo.
Hologramy toksyn dostarczające informacji mózgowi poprzez widma, nie różnią się od hologramowych bransoletek, które poprzez biofotony dostarczają organizmowi "specjalnie zaprogramowanej" informacji potrzebnej do zdrowia.

Najwidoczniej hologramy to modne słowo, które się sprzedaje. Po prostu wyłudzanie pieniędzy.
A wiadomo, że ludzi chorych, zdesperowanych oszukać łatwiej. :x

Szczerze mówiąc (mały off topic) po części winni są temu sami lekarze, którzy często ograniczają się do wypisywania recept, lub rzucania naukowymi terminami, a rzadko kiedy tłumaczą pacjentowi, na czym polega choroba, jak działa terapia itp.
W tym także psychiatrzy, niestety.

przez polakita 06 sty 2010, 22:59
agusiaww napisał(a):Jakos mnie to nie przekonuje ze gdy zaczales pic to Ci wrocila nerwica wiec te preparaty wcale Cie nie wyleczyly, tylko zaleczyly, sam obaliles te metode :smile:

Agusia, ty leczysz sie lekarstwami, bez obrazy ale chce zobaczyc jak odstawisz lekarstwa i ci ta nerwica wroci czy nie? Bo wielu osobom wraca po odstawieniu lekow... a z wielkim przekonaniem piszesz o leczeniu lekami ale chyba nie chcesz ich brac zawsze?

[Dodane po edycji:]

Viridian napisał(a):Szczerze mówiąc (mały off topic) po części winni są temu sami lekarze, którzy często ograniczają się do wypisywania recept, lub rzucania naukowymi terminami, a rzadko kiedy tłumaczą pacjentowi, na czym polega choroba, jak działa terapia itp.
W tym także psychiatrzy, niestety.

W tym sie bardzo zgadzam, kiedy zachorowalam w ogole nie wiedzialam CO SIE ZE MNA DZIEJE a psychiatra nie ma czasu na wizycie tego wyjasniac, bylam bardzo zdezorientowana i nie mialam skad sie dowiedziec CO TO JEST i dlaczego choruje??? Z tego co czytam forum, wiekszosc ludzi leczy sie PSYCHOTROPAMI (ssri i benzo), bo psychiatra daje proszek i do widzenia, do domu! Nawet sie nie zajaknie zeby pacjenta wyslac na psychoterapie! Zgroza! Pacjent, ci ludzie zdezorientowani, niepewni, z problemami musza jeszcze walczyc o to zeby sie dowiedziec jak to leczyc bo nikt laskawie nie wyjasni od a do z. ZGROZA to swiadczy o tym w jakim stanie jest nasza medycyna. Nawet na forum sa dzieci ktorych szpikuja lekarstwami typu benzo, nie wysylajac na zadna terapie...
Wg mnie miala racje angsthasse bo ona mowila ze z nerwicy leczy psychoterapia a leki sa tylko wspomaganiem. Zdaje sie ze w Polsce jest odwrotnie.

Viridian napisał(a):A wiadomo, że ludzi chorych, zdesperowanych oszukać łatwiej. :x

Wbrew pozorom nie tak latwo bo jak widzisz nikt jeszcze tej metody o ktorej ja pisze nie zastosowal ;) Ja owszem bylam zdesperowana, ale stwierdzilam ze zrobie taki eksperyment bo cos robic musialam, lecz nie czuje sie oszukana, wprost przeciwnie. Jestem zadowolona ze sprobowalam nowatorskiej metody dzieki ktorej nie musze brac chemicznych pastylek. Mialam do wyboru brac lekarswa lub nie, i byl to moj swiadomy wybor, wiec trudno tu mowic o oszukiwaniu akurat w moim przypadku.

LucidMan napisał(a):Poczytałem sobie trochę o tej metodzie. Metoda ta korzysta wprost z zasad homeopatii. Fenomen tej metody to nic innego jak dobre zrozumienie zasad homeopatii Samuela Hahnemann-a. Podobne lecz podobnym.

LucidMan, na homeopatii sie nie znam ani jej nie stosowalam, generalnie bylam dosc nieufna (wobec wszystkiego jestem dosc nieufna). Wydaje mi sie ze rzeczywiscie ma to wiele wspolnego z homeopatia, ale jest od niej bardziej dokladne. Tzn. homeopatia zawiera substancje chemiczne (wyciagi ziolowe) a Joalis zawiera konkretne informacje. Homeopatia leczy podobne podobnym, a Joalis leczy to samo tym samym (tzn organizm dostaje informacje o konkretnej np bakterii ktora ma zwalczyc). Dodatkowo, nie slyszalam o tym aby homeopatia prowadzila systematyczna, ukierunkowana detoksykacje organizmu. A to wlasnie robi Joalis. Przykro mi ze nie znam sie na tym bardziej zeby umiec to zrozumiec i wytlumaczyc.
polakita

przez Viridian 06 sty 2010, 23:43
polakita napisał(a):
W tym sie bardzo zgadzam, kiedy zachorowalam w ogole nie wiedzialam CO SIE ZE MNA DZIEJE a psychiatra nie ma czasu na wizycie tego wyjasniac, bylam bardzo zdezorientowana i nie mialam skad sie dowiedziec CO TO JEST i dlaczego choruje??? Z tego co czytam forum, wiekszosc ludzi leczy sie PSYCHOTROPAMI (ssri i benzo), bo psychiatra daje proszek i do widzenia, do domu! Nawet sie nie zajaknie zeby pacjenta wyslac na psychoterapie! Zgroza! Pacjent, ci ludzie zdezorientowani, niepewni, z problemami musza jeszcze walczyc o to zeby sie dowiedziec jak to leczyc bo nikt laskawie nie wyjasni od a do z. ZGROZA to swiadczy o tym w jakim stanie jest nasza medycyna. Nawet na forum sa dzieci ktorych szpikuja lekarstwami typu benzo, nie wysylajac na zadna terapie...
Wg mnie miala racje angsthasse bo ona mowila ze z nerwicy leczy psychoterapia a leki sa tylko wspomaganiem. Zdaje sie ze w Polsce jest odwrotnie.

Ja kiedyś trafiłam do psychiatry, który w trakcie wizyty wertował książkę o nerwicach, szukając choroby, którą mógłby mi przypisać.
:lol:

polakita napisał(a):Jestem zadowolona ze sprobowalam nowatorskiej metody dzieki ktorej nie musze brac chemicznych pastylek. Mialam do wyboru brac lekarswa lub nie, i byl to moj swiadomy wybor, wiec trudno tu mowic o oszukiwaniu akurat w moim przypadku.

Ale skąd jesteś pewna, że chemicznych pastylek nie bierzesz?
Jaki jest konkretny skład preparatów? (Bo leki mają przynajmniej podany skład.)
Hologramy toksyn to może i nowomodnie brzmiące pojecie, ale tak naprawdę nic nie znaczy.

przez polakita 07 sty 2010, 00:23
Viridian napisał(a):Ale skąd jesteś pewna, że chemicznych pastylek nie bierzesz?
Jaki jest konkretny skład preparatów? (Bo leki mają przynajmniej podany skład.)

Generalnie bardzo zwracam uwage na to co biore do buzi :lol: zarowno jesli chodzi o jedzenie jak i lekarstwa. Staram sie zadnych swinstw nie brac nawet warzywa kupuje jak moge w sklepie ze zdrowa zywnoscia. Jak zauwazylam, marchewka albo cukinia moze lezec kilka tygodni i sie nie psuje, a taka ze sklepu plesnieje albo jest miekka po kilku dniach. Ciekawe!

Podaje sklad Joalis ktory akurat mam pod reka (preparatow jest wiele i zawieraja czasem rozne ziola):
Joalis Streson. Suplement diety. Kompleks z zawartoscia ekstraktow ziolowych, sprzyjajacy procesom oczyszczania organizmu. Sklad - preparat zawiera ekstrakty roslin: herba solidaginis (ziele nawloci), folium plantaginis (lisc babki lancetowatej), meliloti herba (ziele nostrzyka), radix gentianae (korzen goryczki zoltej) w stezeniu 0,1 - 0.001% w 1 litrze 20% alkoholu. Dawkowanie: dorosli 1-2 razy dziennie 10 kropli 20 minut przed jedzeniem. (...) Ten preparat nie jest lekiem i nie zastepuje lekow zaordynowanych przez lekarza.
Oczywiscie jest to dopuszczone do oficjalnej sprzedazy. Ale jak wspominalam to nie ziola lecza, lecz informacja ktora na bazie tego wyciagu jest w nim zawarta. A tak wyglada:

Obrazek
polakita

przez arturk 07 sty 2010, 10:39
Włacha odstaw te tabsy i zobacz co z Toba będzie, ja nie zaleczam tylko oczyszczam a ty nie robisz nic bo jestes na to za leniwa, wpier...sz uciszacze umysłu. Powodzenia.

przez agusiaww 07 sty 2010, 11:01
Polakita, ja nie jestem wylacznie za lekami, poza tym nie wmawiam ludziom ze tylko leki im pomoga, a takie teksty jak tutaj przedstawione tylko mnie utwierdzaja w tym ze to chybiona metoda. Teraz sama napisals sklad ze ten suplement zawiera mala dawke alkoholu :) wiec to sprzeczne tym bardziej o czym pisal artur. Bo jezeli to zawiera alkohol, to i picie alkoholu nie powinno wplynac na stosowanie jego pozniej :) Poza tym jak reaguje artur tym bardzie upewnia mnie ze nie jest wyleczony, jest agresywny i zachowuje sie jak chory czlowiek, to smutne.

Sortuj wg