Melatonia

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Melatonia

przez Szaman 23 wrz 2009, 19:06
Witam mam takie pytanie odnośnie melatoniny, od okolo roku stosuje melatonine w duzych dawkach do 30mg na sen, fakt pomaga mi w tych konskich mg ale ostatnio zauwazylem ze coraz slabiej i mimo wszystko wystepują problemy ze snem. Wiem ze jest to naturalny hormon itd. niby nie uzalezniający itp. Mam 25 lat i zastanawiam sie jak zejsc z tej dawki spokojnie zeby przywrocic jej naturalną produkcje, kazdy kto ma podobne problemy prosze o jakis odzew. PS. oczywiscie wiadomo ze skuteczniejsze są wszystkie benzo ale w to juz sie kiedys w ladowalem przez glupote i niechcem powtorzyc tego bledu. Pozdrawiam wszystkich i proszę jak ktos tez to bral lub bierze w podobnych ilościach napiszcie jak wasze odczucia??
Life is a heavy sword, on which God wrote, love, fight, suffer ......

Re: Melatonia

przez celineczka3 29 wrz 2009, 11:01
Ja tez cierpie na bezsennosc ale nie probowalam melatoniny. To jest slaby preparat a poza tym sa inne jeszcze leki nieuzalezniajace ktore moga pomoc w problemach ze snem:ja bralam male dawki neuroleptykow lub lekow przeciwdepresyjnych, i nigdy nie pojawil sie problem wzrastania tolerancji na lek.
celineczka3

przez Szamra 02 paź 2009, 19:26
Szaman: odnośnie Melatoniny- ten hormon jest produkowany głównie w dzień pod wpływem światła słonecznego, więc sądzę, że powinieneś stopniowo schodzić z dawki, ale więcej czasu przebywać na powietrzu, na słońcu. Teraz to będzie utrudnione, bo lato się skończyło... ale cóż... Polecam też dużo ruchu na świeżym powietrzu np. bieganie, nordic walking itp. Może pomoże na sen...
Pozdrówka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adaś2222 06 paź 2009, 17:11
Z tego co wiem od melatoniny jest się trudno uzależnić.

Melatonia

przez rafka 12 maja 2012, 17:17
zastanawiam się :D
rafka

Melatonia

przez LonLuvois 03 cze 2012, 13:29
Ja jem 2,5mg od prawie półtora roku i działa już znacznie słabiej, ale po takim czasie, to muszę przyznać, że tolerancja wytwarza się i tak bardzo wolno. Że słaba na sen? - Zależy dla kogo. Dla mnie lepsza od alkoholu, benzosów i innych g**ien, które mają opinię "mocnych".

Melatonia

przez Kalebx3 03 cze 2012, 15:45
Z tego co wiem od melatoniny jest się trudno uzależnić.

Brałem melatoninę grubo ponad pół roku w dawkach 1,5 -3 mg. Jak się skończyło opakowanie tylko pierwszy tydzień był z lekka ciężki ( podczas tego tygodnia ratowałem się stilnoxami w małych dawkach), a potem już bez melatoniny sen twardy i w miarę dobry. Tak więc ogólnie uważam ,że melatonina NIE UZALEŻNIA, przynajmniej mnie. Inna sprawa ,że specyfik ten ma bardzo nierówne działanie ,czasami 3mg nie dawały kompletnie żadnego efektu ,a czasami 1mg potrafił o wiele mocniej sennie "powalić".
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Melatonia

przez LonLuvois 05 cze 2012, 17:34
Moim zdaniem na bank nie uzależnia.

Melatonia

przez Michuj 08 cze 2012, 10:18
W zaburzeniach psychicznych, chyba ciężko powiedzieć który lek jest mocny. Niektóre działają, niektóre nie.
Loża szyderców

Sortuj wg