EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez TAO 16 cze 2013, 20:33
Hakaka,

Noooo to jestem zaskoczony. :roll: :shock:

Pozytywne opinie u mnie na stronie.
Rozumiem Twoją frustrację...
No tutaj nie mam argumentów, musiałbym jej zapytać co ona widziała, ale nie będzie ze mną gadać o
tym bo obowiązuje ją tajemnica zawodowa.

-- 16 cze 2013, 19:33 --

Hakaka,

Pozytywne opinie u mnie na stronie.
Rozumiem Twoją frustrację...
No tutaj nie mam argumentów, musiałbym jej zapytać co ona widziała, ale nie będzie ze mną gadać o
tym bo obowiązuje ją tajemnica zawodowa.
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez natti 16 cze 2013, 23:40
TAO napisał(a):Hakaka,

Hakaka,

A ja nie.
Z terapiami niekonwencjonalnymi jest tak, jak opisał Hakaka - znachorzy więcej sobie wmawiają niż ma to miejsce.
Jeszcze raz zapytam - czy jeśli sesja EFT wywoła niepożądane skutki uboczne, bezpośrednio zagrozi życiu lub zdrowiu, czy terapeuta EFT jest w stanie przed sesją podpisać stosowny dokument, w którym zobowiąże się pokryć wszystkie koszty leczenia?
W tym momencie interesują mnie tylko konkrety.

przez TAO 17 cze 2013, 00:13
natti,

NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI!! To raz,
po drugie, Pani Chełmicka jest Psychologiem dwóch specjalizacji
a nie znachorem. :P Odsyłam do jej profilu na Goldenline.

Podpiszę, pod warunkiem, że taki klient przyjdzie do mnie z opinią
o stanie zdrowia od rzeczoznawcy.
Kurde, tak idiotyczne czasy są teraz, że obawiam się, że dla kasy
ktoś mógłby celowo wsadzić mnie na minę.
Hakaka pisze o nietrwałych pozytywnych efektach a nie o utracie zdrowia.
EFT nie daje skutków ubocznych, to śmieszne o co pytasz.
Ale lobby medyczne spokojnie mogłoby podziałać w ten sposób, aby metodę,
lub choćby jednego trenera upieprzyć.
Znam psychologów, i psychiatrów, którzy tak pogięli ludzi że szkoda gadać. Znam też tych ludzi.
Czy i im też każesz taki dokument podpisać?

I który z nich podpisze?

Wszyscy są ubezpieczeni poza tym.
TAO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez natti 17 cze 2013, 13:55
TAO, w większości metod z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej największym problemem jest to, że nikt nie bierze w nich pod uwagę najważniejszego budulca zdrowej osobowości - umiejętności wzięcia odpowiedzialności za to, co się robi. Przez lata terapii ( konwencjonalnej! ) właśnie to okazało się tym, co przede wszystkim wyciąga mnie z moich problemów. Zarówno terapeuta, jak i ja pracujemy nad tym, aby w świadomy sposób brać odpowiedzialność za siebie, własne wybory i za to co się oferuje i przyjmuje. Dobry terapeuta powinien umieć jasno pokazać granice, których przekroczyć nie można, lub które przekracza się na własną odpowiedzialność. Niestety, w technikach niekonwencjonalnych zazwyczaj słyszy się, że nie ma żadnych granic, terapeuci na początku nigdy nie mówią, że są ograniczenia. Wciskają kit, że ograniczeń nie ma, że ryzyko jest zerowe, że jest to CUD metoda i w ogóle po wszystkim będę płakała ze szczęścia na ramieniu terapeuty, będę srała i rzygała tęczą. Na zdrowy rozum TERAPEUTA KTÓRY NIE WYZNACZA GRANIC JEST NIEPOWAŻNY i nie zasługuje na to, aby się nazywać terapeutą. Dlatego nigdy nie nazwę terapeutą kogoś kto zajmuje się jakąkolwiek techniką nikonwencjinalną. Terapeuta to ktoś, kto przede wszystkim podlega ciągłej superwizji i spełnia wszystkie kryteria Polskiego towarzystwa Psychologicznego.
Na terapię chodzę po to, aby dowiedzieć się, co robię nie tak, odczuć to i w świadomy sposób wykorzystywać w życiu, a nie w marzeniach o życiu. Jeśli popukam się w łeb i problem sam zniknie, to niby w jaki sposób mam się tej odpowiedzialności nauczyć? Z czego mam wziąć wiedzę, jak postępować w przyszłości? Nie chodzę na terapię po to, aby płakać ze szczęścia i osiągać naćpany stan świadomości, ale po to by lepiej zrozumieć siebie, swoje możliwości i emocje - wraz z wadami i niedoskonałościami.
To co robicie, podobnie jak regresing, rebirting, reiki i inne podobne metody to nic innego jak stymulowanie mózgu o wytwarzania endorfin i innych substancji, które powodują zmieniony stan świadomości. Już lepiej wziąć lek psychotropowy, przynajmniej człowiek się nie oszukuje i jest w stanie przewidzieć następstwa działania tego środku. We Francji rebirthing został już oficjalnie zabroniony kilka lat temu,kiedy przyjdzie czas na EFT?

przez TAO 17 cze 2013, 14:56
natti,
Z EFT jest sytuacja nieco odwrotna.
Riberting nigdy nie był terapią uznawaną za psychoterapię.
Ponadto nieodpowiedzialni trenerzy rozgrzebywali ludzi i
potem nie potrafili pomóc zintegrować tego co rozgrzebali.
W EFT pracuje się z emocjami, z ich uwolnieniem, z uwolnieniem się od nich.
Sam to przeżyłem i wiem co to znaczy.
Nic z pobudzaniem poziomu endorfin to nie ma wspólnego.
I jest to proces świadomy od początku do końca.
Jesteś na kogoś zła i nie dajesz sobie z tym rady.
I nagle okazuje się, że złość, która tak bardzo cię gryzła była słuszna.
Ale masz cały czas problem, bo nie możesz jej uwolnić z powodu zwykłego poczucia winy
z powodu noszenia w sobie tej złości. Zatem ta negatywna emocje cały czas w Tobie działa.
Zaburza Twoje funkcjonowanie. I tutaj w EFT świadomie przechodzisz ten proces.
Opukiwanie otwiera Ci ścieżki - połączenia neuronalne, które odpowiedzialne są za dany schemat myślowy.
Na konwencjonalnych terapiach trwa to miesiącami. Tutaj odkrywasz prawdy o sobie znacznie szybciej.
Poza tym wypowiadanie nieprawdziwego zdania jest niemal niemożliwe. Kiedy zaczynasz się opukiwać
i mówisz coś co jest niezgodne z twoją prawdą wewnętrzną od razu całe ciało, nie tylko umysł
reaguje oporem. Na terapii konwencjonalnej możesz długo krążyć wokół danego problemu
i pozwalać się oszukiwać swojemu umysłowi. W EFT reakcja jest niemal natychmiastowa.

Ponadto, jak można mówić o Świadomym procesie będąc pod wpływem leku?
Lek powoduje zmiany w chemii układu nerwowego, więc gdzie tu świadomy proces?
TAO

przez abraxas 17 cze 2013, 16:12
TAO, to są jakieś miejsca w mózgu, w którym znajdują się określone schematy myślowe?

Kiedy zaczynasz się opukiwać
i mówisz coś co jest niezgodne z twoją prawdą wewnętrzną od razu całe ciało, nie tylko umysł
reaguje oporem

A da się to odróżnić od oporu w SWK?
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez Lord Kapucyn 17 cze 2013, 16:33
Kłamstwem jest, że APA- Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne zatwierdziło EFT jako wiarygodną metodę opartą na dowodach naukowych. Ktokolwiek tak twierdzi jest oszustem.

Na zagranicznej stronie poświęconej EFT w 2012 pojawiła się informacja, że-

"The American Pscyhocological Association (the primary organization for Psychologists) finally completed their investigation of over 50 meridian based healing modalities and arrived at the concluusion that EFT is a legitimate "evidence based" psychological technique."

"Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (główna organizacja zrzeszająca psychologów) ukończyła dochodzenie w sprawie 50 metod leczniczych opartych na meridianach i wysunęła wniosek z którego wynika, że EFT jest wiarygodną, "oparta na dowodach naukowych" psychologiczną techniką."

Jest to kłamstwo, sprostowanie w tej sprawie brzmi:

"The APA has NOT stated that EFT is an evidenced-based approach."

"APA nie wydało oświadczenia, że EFT jest oparte na dowodach naukowych"

Sprawdzałem na oficjalnej witrynie APA- apa.org- nigdy nie wystosowano takiego oświadczenia.

Wypowiedź o 50 metodach leczniczych opartych na meridianach i 17 randomizowanych badaniach klinicznych jest prywatną, subiektywną opinią Dr. Feinsteina, a nie jest oficjalnym stanowiskiem APA.

Przyznają to sami zwolennicy EFT na tej stronie- http://energypsych.org/displaycommon.cf ... clenbr=337

EFT wyrosło bezpośrednio na podwalinach chińskiej medycyny- filozofii tzw. meridianów i opiera się bezpośrednio na akupunkturze i akupresurze. Narodowa Rada Zwalczania Oszustw Medycznych w USA zrzeszająca lekarza jasno się wypowiada na temat tego typu praktyk i wierzeń= oszustwo nie mające podstaw naukowych, którego skuteczność opiera się na placebo. Wpuszczenie akupunktury na salony to błąd stulecia. Ciekawe ile legislatorzy w USA dostali za to pieniędzy.

Polecam publikacje Prof. zw dr hab. med. Gregosiewicza nt. oszustw w medycynie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez JużTuByłem 17 cze 2013, 16:55
Dark Passenger Good Job :smile:
Teraz przynajmniej nie muszę szukać na necie czy faktycznie jest to ściema.
Szukałbym informacji ,aby tylko potwierdzić moje zdanie na temat takich metod.
Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do super hiper nowości które pomagają od zaraz ,ale najpierw trzeba grubo zapłacić.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Lord Kapucyn 17 cze 2013, 16:59
JuzTyBylem napisał(a):Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do super hiper nowości które pomagają od zaraz ,ale najpierw trzeba grubo zapłacić.

No co Ty! Przeciez ta metoda ma 23 lata. :lol: :P Opracowal ja Craig- ktory nawet nie byl lekarzem czy psychologiem tylko inzynierem ze Stanford (dziwny zbieg okolicznosci, bo doktor od "wyzszych stanow swiadomosci" tez studiowal inzynierie na Stanford i jego metoda tez ma 23 lata) i trenerem personalnym. I stosuja tam modny ostatnio model marketingowy pay for result- plac za rezultaty. Ale to i tak nie przeszkadza im kasowac olbrzymiej kasy za ksiazki, audiobooki, szkolenia, warsztaty itp.

Moderator/ R2 - D2

przez Vitalia 17 cze 2013, 17:00
Dark Passenger, dzięki

przez Lord Kapucyn 17 cze 2013, 17:03
Tego typu metody opierają się na medycynie chińskiej, a niektóre na hinduistycznym/buddyjskim okultyzmie. Jak w to wierzysz- moze Ci pomoze. Tak jak wierzacym pomaga Maryja dziewica, pastylki z cukrem czy wizyty u wróżki. A jak nie no to coz- nie pomoze, bo to nie dziala.

-- 17 cze 2013, 17:06 --

A najbardziej mnie rozbawiaja Ci "miedzynarodowej klasy, slawni europejscy trenerzy". Czy nie maja nic lepszego do roboty niz siedzenie na forum dyskusyjnym i klepanie postow, czy rozmowa przez gadu gadu? Nie maja szkolen, wykladow, seminariow? Nie zarabiaja w tej chwili ciezkiej mamony? Nie jezdza na Kajmany i do Szwajcarii? Nie. Bowiem europejscy eksperci siedza na forum w Polsce szukając idiotów. :lol:

Moderator/ R2 - D2

przez abraxas 17 cze 2013, 17:43
Nie no, na każdej stronie poświęconej EFT jest informacja o naukowych podstawach działania tej metody. Ciekawe jak to działa, bo nie słyszałam żeby naukowcy odkryli w mózgu jakieś skupiska negatywnych myśli/emocji czy coś w tym stylu. Opis niewątpliwie działa na wyobraźnię, ale fajnie by było gdyby ktoś wyjaśnił skąd założyciel EFT dowiedział się o tych "zwarciach" w połączeniach neuronowych.
A jeśli metoda jest oparta tylko na czystej hipotezie, to ciekawe jakie dokładnie są efekty, czy tylko samopoczucie czy jednak coś więcej. Choć logicznie rzecz biorąc, trudno żeby pomagała w czymś więcej skoro działa jedynie na emocje. Więc szczerze dziwi mnie reklama, że pomaga w zaburzeniach osobowości. Chyba że kolejny raz ktoś mocno przesadził w propagowaniu metody.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez Lord Kapucyn 17 cze 2013, 18:24
Praktycznie każda gałąź medycyny alternatywnej twierdzi, że ma podstawy naukowe i aspiruje do miana nauki, a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że nie spełnia kryteriów metodologii naukowej (m.in. falsyfikowalności) i w badaniach klinicznych nie przewyższa placebo co czyni ją zwykłą pseudonauką.

Moderator/ R2 - D2

przez TAO 17 cze 2013, 20:44
abraxas,

Jest ośrodek odpowiedzialny za emocje, jak i za abstrakcyjne myślenie itd.
Zatem to akurat argument naciągany.
Poza tym z jakiegoś powodu są prowadzone terapie, które pracują
właśnie z emocjami. Jakoś dziwnie osoby z problemami psychicznymi
mają na wierzchu negatywne emocje, które niszczą im życie.

w SWK nie ma oporu ale i efektów nie ma.
Kiedy tak jest, robi się proces na rozpoznanie wtórnych korzyści.
I jeżeli klient się poddaje, to praca idzie, jeżeli nie, stoi w miejscu i EFT nie działa.
Patrz przykłady wyżej.
Natomiast przy odwróceniu psychologicznym opór jest z ciała lub braku zgody na
powtórzenie nieprawdziwego dla danej osoby zdania.

Dark Passenger,

Korzystasz z pomocy lekarzy i farmaceutycznych firm wierząc że ci pomagają?
Ile lat już to robisz i i ile kasy wydałeś na leki i lekarzy?
Podlicz sobie. Mimo to dalej piszesz posty o tym jak Twój umysł daje Ci wpier...ol.

Ale wolisz wierzyć ze oni nie doją z Ciebie, oni Cię leczą.
Efekty oceń sam.

Natomiast czy choć raz spróbowałeś doświadczyć na sobie EFT?
No ale wiemy to co przeczytamy i to co chcemy uznać za prawdę.

"Mnie nikt nie oszuka! Wszystko śledzę w telewizji" w obecnych czasach czytaj "necie i TV"

Zatem zamieszczam tutaj linka do króciutkiego filmu o koncernach farmaceutycznych i ich praktykach, z pierwszej ręki!!!

http://www.youtube.com/watch?v=8I_vsTH2pKI

AAA no i kwestia siedzenia na forum.
Treningi robię raz na dwa miesiące. Robię je w małych grupach z uwagi na charakter metody.
Poza tym sesje robi się przez Skype'a. Zatem nie ma problemu bo i tak jestem przy kompie. :D

Pozwalam sobie jednocześnie zamieścić z tej samej strony:

ACEP has received a number of inquiries this week about rumor that the APA has finally decided that EFT is an evidenced-based approach. Unfortunately, The APA has NOT stated that EFT is an evidenced-based approach. While someday this will come to pass, this is not that day.

Znaczy badania są prowadzone.

Informacja jest sprzed ponad roku.
Jeśli nic się nie zmieniło, zlikwiduję wpis na mojej stronie i napiszę to tu na forum.

A teraz zapytam czy wiesz jakie kryteria są stosowane przy dopuszczaniu leków do obrotu?
Jak często leki po dłuższym czasie okazują się szkodliwe i dają poważne objawy uboczne?
Czasem trzeba kilku lat od wprowadzenia leku żeby nagle okazało się że to trucizna.

Czy wiesz, jak były prowadzone badania sprawdzające szkodliwość GMO i że dopiero Francuzi
przeprowadzili w tym zakresie wiarygodne testy z wynikami.... chmmm moim zdaniem zatrważającymi?

Zatem wierz że twoje sposoby leczenia są o wiele mniej kosztowne i bardziej efektywne niż tzw medycyna niekonwencjonalna.
Wystarczy wiara. Chociaż za wszelką cenę starasz się pracować z faktami, za co mam do Ciebie w istocie - duży szacunek. :uklon:
TAO

Sortuj wg