EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Wyleczyłam się EFT i polecam innym

przez TAO 15 cze 2013, 09:42
Hakaka,

Czy robiłeś to z trenerem? Czy ktokolwiek wziął od Ciebie za to kasę i Ci nie pomógł?
Jeżeli tak to masz prawo pisać że to sposób na naciąganie na kasę!!!

Jeżeli natomiast robiłeś to sam, i nie miałeś efektów to pisz że tobie nie pomogło!!!!
Nie masz prawa pisać że to sposób na naciąganie, jeśli pracowałeś sam, bo to zwykłe kłamstwo.

Zapraszam do mnie na sesję za darmo. I przeczytaj dokładnie kiedy EFT nie działa.
Masz SWK i sam sobie z nim nie poradzisz, bo to prawie niemożliwe.
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez abraxas 15 cze 2013, 13:03
Dark Passenger, z jakiej to strony, mogłabym prosić o linka?

Pojawiają się kolejne emocje dotyczące tej samej sprawy, np. smutek, żal, wstyd, poczucie winy, gniew

To ja już nie wiem, myślałam, że to normalne że pewne kwestie wyzwalają emocje, zwłaszcza im więcej o czymś myślę i coś analizuję to i częściej pojawiają się różne emocje. Jak pojawi się nowa to kaplica, już się nie przepracuje tego czy wtedy trzeba od nowa zaczynać?
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez TAO 15 cze 2013, 13:41
abraxas,

No właśnie to jest powód, dla którego praca z terapeuta jest długotrwała.
Kiedyś moja koleżanka, psycholog stwierdziła że praca ze sobą to never ending storry.
Inna znana na całą Polskę Pani psycholog twierdzi, że sama jest w terapii od 16 lat. :P z uwagi na traumy z dzieciństwa.

Dark Passenger,

Cytat o tym kiedy EFT nie działa jest niepełny.
Poza tym na stronie z której to cytujesz XXXXXXXXXXXXXXXXciach! są zakładki w których są cytowane wyniki badań z poważnych
amerykańskich ośrodków medycznych.
EFT jest uznane przez APA (American Psychological Association).

W wątku tym pojawiają się linki do stron trenerów EFT zatem mam nadzieje ze tego postu nie usuniesz. :D

-- 15 cze 2013, 13:08 --

natti, abraxas,
EFT wyrównuje zaburzoną energię.
rzeczywiście kolega Górak jest świetnym marketingowcem natomiast
z reszty robi wielką tajemnicę. Choc skad inad wiem, że jest zwolennikiem szerzenia EFT bezpłatnie.
Zatem nie jestem pewien czy to tajemnica czy brak wiedzy... to już sam kolega Górak musi odpowiedzieć na to
czemu nie dzieli się swoją wiedzą.

Otóż nie jest to tajemnica. Wynalazca metody, Gary Creig udostępniał sposób pracy ze sobą za pomoca EFT
bezpłatnie!!!

EFT wyrównuje zaburzoną energię.
Nie ma możliwości aby kogokolwiek skrzywdzić robiąc EFT.
Stres wychodzi, dochodzisz do traumy i wtedy robisz nowe ustawienie.
I opukujesz ten problem. Robisz następne rundki.

Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z przyczyny problemu robisz tzw.
ustawienie abstrakcyjne.

Np: Mimo tego, że mam ten problem i nie wiem skąd go mam to w pełni kocham akceptuję i szanuje siebie taką jaką jestem oraz
otwieram się na uwolnienie od tego problemu.

To działa. sam miałem taki problem.
To była kwestia smutku, z którym pracowałem.
W pewnym momencie odsłoniła mi się przyczyna.
Wówczas zacząłem opukiwać tą przyczynę do momentu aż nie puściło.

Chętnie odpowiem tu na forum na wszelkie pytania.
Nie widzę powodu żeby robić z tego tajemnicę. To jest dla ludzi.

Vitalia,
Czy teraz jesteś usatysfakcjonowana?
Na mojej stronie jest zakładka z pytaniami i odpowiedziami.
Jeśli to przeszkadza administratorom forum, bo poniekąd słusznie
uważają to za kryptoreklamę trenerów to chcę to uszanować.

Ogólnie mam prośbę do administratorów!!!

Proszę wrzucić wszystkie wątki o EFT do jednego wora jeśli to możliwe.
Niech to będzie jakiś konkretny dział np. pod nazwą EFT, gdzie będzie można wstawiać linki
do swoich stron, jawnie dyskutować na ten temat, oraz gdzie trenerzy
będą mogli o sobie i metodzie pisać bez ograniczeń.
TAO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abraxas 15 cze 2013, 14:12
TAO, skoro się na tym znasz, możesz odpowiedzieć na wcześniejsze pytania?

I jeszcze mam takie pytanie, jak to działa u osób z zaburzeniem osobowości? Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z jakiś dysfunkcyjnych przekonań na swój temat, to EFT nie pomoże w tym? Bo rozumiem, że trzeba to wypowiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, co nam przeszkadza/co nas niepokoi, więc jeśli ktoś uważa, że po prostu nie lubi przebywać w towarzystwie, a tak naprawdę unika towarzystwa innych bo się boi, to co wtedy?

Na stronie faktycznie są podane badania, ale bez dokładnego przebiegu i z dość pobieżnym opisem, są gdzieś całe artykuły z dokładnym opisem? No i jest tylko jedno z terapią CBT łączoną z lekami oraz EFT z TFT, więc kiepsko na tej podstawie stwierdzać o skuteczności EFT nad terapiami... Czy są jakieś badania porównujące samą EFT z samymi terapiami? Znaczy się, już czytałam że takie są ale w takim razie gdzie?

Edit: rozumiem, tylko powiedz co to znaczy, że przyczyna sama ci się ukazała?
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez TAO 15 cze 2013, 14:50
abraxas,

To są tzw. abstrakty.
Ale masz wszędzie podane źródła i trzeba do nich dotrzeć niestety samodzielnie.
To zbyt duża robota, bo musiałbym dotrzeć w necie do pełnych wersji a potem je tłumaczyć itd.
APA i jego rekomendacja moim zdaniem jest wystarczająca.
Metoda ma 23 lata!!!

Cholibka, piszesz bardzo ogólnie.

Co do przyczyny: nagle pojawił mi się obraz mojej matki, która wiecznie była smutna.
Miała swoje powody, ale przeniosła to na mnie kiedy byłem dzieckiem.
Skoro ona była smutna, to uznałem że ja też muszę być smutny i nie mam prawa do radości.
Oczywiście musiałbym to rozwinąć bo towarzyszyły temu pewne okoliczności... ale to tak w skrócie.

Musi być jakiś powód lęku przed innymi.
Mózg jest jak twardy dysk w kompie, cokolwiek zostało wgrane to tam jest, czasem jest głęboko tylko zakopane,
co powoduje, że dostęp do danych jest utrudniony. Ale negatywne emocje z teraz, powiązane poprzez
połączenia neuronalne z problemem źródłowym wcześniej czy później pozwalają, jak po nitce do kłębka, dojść
do źródła problemu. Czasem to trwa dłużej, czasem krócej, dużo zależy od trenera i jego doświadczenia.

Na stronie nie zdążyłem jeszcze zamieścić informacji o syndromie wtórnych korzyści SWK.
taką rzecz jest trudno przepracować samemu, aczkolwiek jest to mozliwe.
SWK to takie zakręcenie umysłu, które powoduje że umysł podświadomie wybiera coś bardziej ważnego, na rzecz czegoś jeszcze cenniejszego. Wówczas mimo że logicznie myśląc chcemy jednego, cały czas podświadomie dążymy do tego drugiego, bo
umysł jest zakręcony na to drugie jako ważniejsze, cenniejsze.
TAO

przez abraxas 15 cze 2013, 15:15
TAO, no abstrakty to są dłuższe niż jedno zdanie. A badań z terapiami rozumiem że jednak nie ma i to był kit?

Co do APA, to właściwie mi jest zbędne czy uznało czy nie uznało, ale jak ktoś już gdzieś pisał na ten temat:
What this does NOT mean: It is very important to note that our APA approved provider status for our energy psychology programs does not mean that the APA has approved any EP method per se. Please do not tell people this or imply this in any way. EP and EFT is no more evidenced supported than it was on November 10, 2012.

Ogólnie? No nie wiem, w każdym razie jest jeszcze taka kwestia: skoro można zrobić ustawienie abstrakcyjne to jak to się ma do tej sprawy, że EFT może nie zadziałać gdy wypowiadane słowa dotyczą ogólnego tematu? Bo coś takiego przeczytałam i jak najbardziej to ma sens, że gdy ustawimy problem zbyt ogólnie to może nie zadziałać. W takim razie rozumiem, że abstrakcyjne ustawienie tym bardziej ma małą szansę zadziałania? Albo trzeba długo to powtarzać aż coś ruszy albo i nie? Trochę zakręcone to wszystko jak naleśnik.

SWK to wiem, to samo jest w terapii tylko pod inną nazwą.

A to można gdzieś skorzystać z tego bezpłatnie? W sensie więcej niż jedna sesja, albo i do wyleczenia?

przez TAO 15 cze 2013, 15:41
abraxas,

No tego czy zupełnie bezpłatnie to nie wiem.
Bezpłatnie udziela się informacji o metodzie i sposobach pracy.
Szkolenia trenerskie są już płatne i drogie, ale znacznie poszerzają wiedzę merytoryczną
i praktyczną. Każdy trener wraz z nabywaniem praktyki ma swoje kruczki, wytrychy.
Metoda cały czas się rozwija, wchodzą nowe elementy dodawane przez trenerów.
Wszystko po to aby zwiększyć skuteczność.

Każdy człowiek jest inny, choć mechanizmy są takie same. Ale praca jest choć ty samym narzędziem jest inna.

U mnie abstrakcyjne ustawienie zmieniło się w konkret po dwóch rundkach negatywnych.
Miałem cały problem źródłowy jak na dłoni.
Trudno mi powiedzieć ile to może potrwać w Twoim przypadku...?

Co do APA to Obama oficjalnie uruchomił specjalny program naukowy
do badań nad mózgiem. Nie mam wątpliwości, że EFT jest jego częścią.
To skuteczne narzędzie.
Ale to jak z miodem.
Ktoś może Ci opisywać jego smak na tysiące sposobów, jeśli nie doświadczysz
nic o jego smaku nie będziesz wiedzieć.
Ja korzystam z pomocy trenerów kiedy pracuję ze sobą, bo to mi daje większy komfort pracy i szybsze efekty.
Trener widzi więcej kiedy patrzy na klienta, zwraca uwagę na to czy coś się uwalnia, czy brnie się w ślepy zaułek.
A nieraz mi się to zdarzało i zdarza. Kiedy nie mam efektów pracy samemu, idę do innego trenera.
To trochę jak z superwizjami dla terapeutów.
TAO

przez Hakaka 16 cze 2013, 01:34
Robiłem długo sam, potem postanowiłem z trenerem. Zrobiłem około 10-15 sesji które sporo kosztowały i nie pomogło.
Oczywiście czytałem o "wtórnych korzyściach". Psychoterapeuci też mają taką furtkę bezpieczeństwa, która zwie się "pacjent musi chcieć się wyleczyć" i jeżeli terapia nie działa tzn. ,że tak naprawdę nie chciał. To bzdura, jaką mógłbym mieć wtórną korzyść na tyle silną, żeby wybrać ją zamiast zdrowia psychicznego.
Jeżeli eft działa to dlaczego nie ma w tym temacie postów z podziękowaniami? Pewnie znowu będzie tłumaczenie, że pacjenci się wyleczyli i już nie mieli potrzeby odwiedzać tego forum. Te wszystkie eft nlp emdr to naciąganie na kasę.

przez TAO 16 cze 2013, 01:43
Hakaka,

Dobry trener wyciąga Cię z SWK!!! Z kim miałeś sesje?
Konkrety!
Nazwisko!
Po to pracuje się z trenerem, właśnie po to jest żeby wyjść z SWK, bo samemu to trudna sprawa.
Ja kiedy sesja jest nieudana nie biorę kasy. Chyba że klient robi uniki
i opiera się przed pracą... tzn. przerywa pracę w połowie sesji.
TAO

przez Vitalia 16 cze 2013, 08:34
TAO, na twojej stronie faktycznie są pokazane badania prowadzone nad eft , ale moim zdaniem jest ich mało i są slabe (bez replikacji). Poza tym eft trochę przypomina akupunkturę, a z tego co wiem środowisko naukowe uznało akupunkturę za placebo.

przez TAO 16 cze 2013, 12:12
Vitalia,

Sorrki, ale mam wrażenie, że chcecie prowadzić dyskusję
w taki sposób, jakbym miał was przekonać do skuteczności metody,
albo tak jakbyście chcieli abym napisał ze to placebo... właśnie.
taka dyskusja nie ma sensu.

Na priv, z abraxas, prowadziłem dyskusję.
Przytoczę zatem tutaj ten sam argument.
Chcecie poznać smak miodu nie próbując go.
Nie ma takiej możliwości. Mogę opisywać smak miodu na wszystkie możliwe sposoby,
ale póki go nie spróbujecie i tak nie będziecie wiedzieli jak smakuje.
Będziecie mogli tylko wyobrażać sobie jak smakuje i porównywać do tych smaków które znacie,
a przecież mój opis będzie subiektywny... smak słodkiego czuje po swojemu, nie po Waszemu. :D

Hakaka,

Otóż właśnie to!!!

Korzyścią może być wzorzec: "muszę cierpieć, żeby być zbawionym."
To oczywiście przykład, ale z życia wzięty. Znam go z opisu innego trenera EFT,
w którego umiejętności nie wątpię, od którego duuuużo się nauczyłem.
KOBIETA od 20 lat cierpiała na nerwicę. Nie mogła pracować. leczyła się w wielu szpitalach i klinikach
psychiatrycznych. Miała rodzinę, dzieci i nie była w stanie o nie zadbać.
jako dziecko wychowywała się w rodzinie głęboko katolickiej. Nauki kościoła zrozumiała następująco:
"Im większe cierpienie w życiu, tym większa gwarancja na zbawienie."
W efekcie wybrała chorobę, bozrozumiała, że Bóg nagradza jedynie tych którzy cierpią,
a ci którzy są szczęśliwi, korzystają z życia, idą do piekła. Dziecko nie wiedziało czemu tak jest,
ale utrwaliło w sobie przekonanie, ze teraz musi być źle, żeby potem było dobrze.
Kobieta bała się ze trafi do strasznego piekła, jeśli będzie żyć w szczęściu.
"potem będzie dobrze" oznaczało jutro, pojutrze, za tydzień miesiąc, ale nie w tej chwili.
W efekcie jako dorosła cierpliwie czeka na poprawę, ale nie pamięta wniosków z dzieciństwa,
że Bóg jej to wynagrodzi bardziej niż innym.
Konsekwencją takiego SWK jest to, że podporządkowała całkowicie domowników swojej chorobie.
Wszyscy się poddali, i maż i dzieci.
Podczas sesji EFT, nie chciała opukiwać swojej relacji z Bogiem, tylko objawy jakie występowały
w wyniku przechodzenie choroby. Objawy ewidentnie ustępowały po sesjach, jednak ona dalej twierdziła ze źle się czuje.
Poza tym, wyzdrowienie oznaczało dla niej podjecie normalnego życia, zajęcia się dziećmi, pójścia do pracy, itd.
Normalne życie wiązało się z koniecznością rezygnacji z cierpienia, a przecież tylko cierpienie gwarantowało jej
zbawienie. Podczas sesji robiła cyrki, przerywała opukiwanie, nie chciała robić rundek pozytywnych, z których
trener ostatecznie zrezygnował bo efekty w postaci rozluźnienia i nadziei na to że będzie lepiej ewidentnie były.
Klientka ostatecznie zgodziła się na pracę, ale pod warunkiem że nic w jej życiu się nie zmieni, czyli nie podejmie
normalnego życia.
Często wiele osób odczuwa ulgę, że nie muszą robić rewolucji w swoim życiu od razu.
Mimo to z każdym następnym podejściem przerywała pracę po coraz krótszym czasie od jej rozpoczęcia.
Ostatecznie przestała pracować nawet nad ustawieniami.
W końcu trener podjął decyzję o przerwaniu pracy. I nie dziwię się.
20 lat terapii + kilkanaście sesji nie było w stanie zmienić jej przekonania o zbawieniu.

A teraz historia z mojego podwórka.
Miałem sesję (jedną jedyną) z mężczyzną, który odszedł od żony i dzieci. Powód?
Reemigrowali po 20 latach z Kanady. Tam się poznali, tam się pobrali.
Po przyjeździe do Polski, przez pół roku nie mógł znaleźć pracy. Czuł się podle.
Katował się tym, że dzieci nigdy mu tego nie wybaczą i że on sam sobie nie wybaczy.
Ostatecznie zdecydowałem się pracować z nim (na próbę) z emocjami związanymi z jego poczuciem winy.
Podczas wywiadu do ustawienia zaczął opowiadać o tym że zawsze był kozłem ofiarnym, że był do dupy... itd.
Zaczęliśmy opukiwać jego poczucie winy. Napięcia zaczęły puszczać i z ciała i umysłu, łzy potem uspokojenie.
Ale kiedy doszło do rundek przejściowych i tego że może jednak warto uwolnić się od poczucia winy,
wybrać spokój, radość i miłość dzieci i do dzieci... facet przerwał opukiwanie. Nie wyobrażał sobie
jak może żyć bez tego katowania się. Do przyczyny tego SWK nawet nie było szans żeby dotrzeć, bo
klient się zamknął na współpracę.
Jako trener mogłem flaki z siebie wypruć. Nie dał sobie nawet cienia szansy na zmianę głębokiego wzorca.
Sesje miał za darmo!!! I tu uważam, że zrobiłem błąd, bo może gdyby miał świadomość, że ta sesja go coś kosztuje,
to byłby bardziej wytrwały. Bo efekty ewidentnie były, napięcie schodziło z niego jak woda z gąbki.

Zatem nie wiem jak funkcjonuje Twój umysł i co tak Cię trzyma przy Twojej chorobie?
PODŚWIADOMIE NIE CHCESZ NIC ZMIENIAĆ.
Musiałbym z Tobą popracować żeby się tego dowiedzieć.
Możesz opisać tu jak wyglądały Twoje sesje?

-- 16 cze 2013, 14:00 --

Vitalia,
abraxas,
Moim zdaniem lęk przed zmianą każe wam w taki sposób drążyć temat.
To oczywiste!!!
Jeszcze raz podkreślam; EFT nie jest w stanie zaszkodzić.
Jeśli zatem Vitalia, akupunkturę uważa się za placebo,
to tym bardziej chcąc uzyskać ode mnie dowody na to zacznij sobie robić EFT.
Zgodnie z tym co piszę na stronie.

I jeszcze jeden przypadek.
Dwa dni temu miałem sesję z facetem 57 letnim. Jego żona zachorowała na raka.
bardzo to przezywał. Najbardziej ział złością na jej rodzinę. Robił to przy niej.
Zrobiliśmy EFT. Też w momencie dużych emocji, kiedy dotarł do źródła
i zaczął płakać chciał uciec. Jednak dał się przekonać, że na tym etapie nie można przerwać,
tylko dalej uwalniać negatywne emocje.
Po 10 minutach było po sesji.
Co z klientem? Nie uwierzycie, po skończeniu procesu zaczął z pięknym uśmiechem
opowiadać jak to w ostatni weekend polecieli awionetką z przyjacielem nad morze
na kilka godzin, jak to się kąpał w morzu, i ze woda nie była bardzo zimna.

Nagle stał się zupełnie innym człowiekiem.
TAO

przez Lord Kapucyn 16 cze 2013, 15:39
W związku z tym, że istniały dwa wątki poświęcone EFT, zostały one scalone do tego, jednego wątku. Ten temat służy opisywaniu samej metody i odczuć z nią związanych.

Natomiast- indywidualni trenerzy EFT proponujący odpłatne sesje i warsztaty mogą ogłaszać się w dziale "Oferty". Obowiązuje zasada- jeden wątek na osobę fizyczną/organizację. Linki do stron o charakterze działalności reklamowej/marketingowe/komercyjnej w sygnaturkach/podpisach nie są dopuszczone.

To samo tyczy się innych metod i osób oferujących tego typ usługi.

Mam nadzieję, że wszystko jasne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez TAO 16 cze 2013, 15:53
Dark Passenger,

Ja wohl Her Oficer!!!! Tak toczno!!! Of course!!! Oui monsieur!!! :uklon: :uklon: :uklon:
TAO

przez Hakaka 16 cze 2013, 19:17
TAO napisał(a):
Dobry trener wyciąga Cię z SWK!!! Z kim miałeś sesje?
Konkrety!
Nazwisko!
Po to pracuje się z trenerem, właśnie po to jest żeby wyjść z SWK, bo samemu to trudna sprawa.
Ja kiedy sesja jest nieudana nie biorę kasy. Chyba że klient robi uniki
i opiera się przed pracą... tzn. przerywa pracę w połowie sesji.

Chełmicka. Płacisz z góry przelewem.

TAO napisał(a):Co z klientem? Nie uwierzycie, po skończeniu procesu zaczął z pięknym uśmiechem
opowiadać jak to w ostatni weekend polecieli awionetką z przyjacielem nad morze
na kilka godzin, jak to się kąpał w morzu, i ze woda nie była bardzo zimna.

Fajnie, ja też miałem takie przebłyski, nie tylko po EFT, również po zwykłych rozmowach, lub wysiłku fizycznym.
Pytanie tylko na jak długo mu ta sesja eft pomogła. Jesteś terapeutą, wiec chcesz wierzyć, że na zawszę, ale na pewno nie wykonasz telefonu po miesiącu, po pół roku, żeby się dowiedzieć czy problemy nie wróciły.
Może moja terapeutka eft również myśli, że mi bardzo pomogła. Po sesjach często czułem się radosny, czasem kompletnie zmieszany, ale za każdym razem chciała wierzyć, że to pozytywne reakcję i że bierze kasę za efektywną pomoc.

Jeszcze raz zapytam, gdzie te pozytywne opinie ludzi, którym eft pomogło?

Sortuj wg