EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Wyleczyłam się EFT i polecam innym

przez tyska 11 maja 2007, 00:27
ja miałam wypadek samochodowy i niby nic powaznego mi się nie stało, ale męczyłams ie okroponie i dostalam diagnoze PTSD. Dostałam leki i byłam w terapii poznawczo-behawioralnej. Nawet troche pomogło, ale jak przestałam brac leki i skończyłam terapie to mimo wszystko zaczeło wracac. Moze nie tak silnie, ale jednak. Moja siostra, która mieszka w Anglii sama korzystała z EFT i kiedy byłam u niej na wakacjach, tez poszłam na sesje. Od tego czasu nie mam żadnych objawów, spokojnie jeżdze samochodem, zero lęków, napięć, snów, nic, jakbym nigdy nie miała wypadku. Tak wiec polecam goraco, bo moze do nas też wkrótce dojdzie.

przez GRACJA 11 maja 2007, 03:02
A co to jest to EFT? co to za skrót, co on oznacza?
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez tyska 11 maja 2007, 17:31
EFT to emotinal freedom techniques a w tlumaczeniu Techniki emocjonalnej wolności to połączenie pracy psychologicznej z oddziaływaniem na układ nerwowy i wegetatywny wiec nie tylko gadanie o tym co sie dzieje, kiedy i jakie są przyczyny, ale od razu przywraca się te emocje do równowagi i czasem spadają w kilka chwil nawet do zera. I ja na tej zasadzie po prostu przestalam się w końcu bać. Super sprawa i jest juz stronka w Polsce www.eft.go.pl co prawda nie korzystałam u nich, ale z tego co widze to całkiem nieźle sie orientuja i działaja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GRACJA 11 maja 2007, 22:31
Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez Pstryk 28 maja 2007, 18:31
Tyska zerkłam na linka i trochę to wszystko jest dla mnie zagmatwane. Mogłabyś szerzej o tej metodzie napisać?
Pstryk

przez tyska 05 lip 2007, 20:51
w eft z jednej strony pobudzasz punkty akupunkturowe a z drugiej strony koncentrujesz sie na problemie i mówisz o nim - to brzmi pewnie troche kosmicznie:) ale sa na to okreslone procedury i caly czas masz kontrole nad całym procesem i czujesz czy napięcie, lęk, czy inne emocje po prostu opadają, bo mózg wraca do pierwotnej równowagi. Ja wzielam sobie jeszcze z przerwami dwie sesjie, żeby miec gwarancje, ze wszystko wyczyszcze i się czuje tak, jakby ten wypadek nigdy sie nie zdarzył, nawet jak o tym mówie (bo znajomi, albo rodzina pyta) to zdarza mi się w ierwszej chwili zareagowac "jaki wypadek?":) zresztą, nie musisz wiele wiedzieć, bo od tego w końcu jest terapeuta:)

przez Pstryk 05 lip 2007, 22:06
Wszystko super brzmi, wiele się naczytałam i jestem skłonna wypróbować niestety mam drobny problem - mieszkam daaaaaleko od Warszawy.
Pstryk

przez tyska 09 lip 2007, 22:26
baaardzo daleko:) to mają Ci co są z innej półkuli:) prowadzą sesję przez skypa i telefon wiec odleglość nie gra żadnej roli. W stanach możesz sobie wybrać terpaeute z całego kraju, bo juz sie przekonali, że rozmowa to rozmowa i to czy bedzie przez telefon czy osobiście ostatecznie nie ma znaczenia, bo efekt jest ten sam, a czasem lepszy. Fakt, że chyba tutaj kamerka do skypa może być przydatna, żeby terapeuta mógł widziec Ciebie i ewentualnie korygowac jakieś błedy podczas całej procedury jak na sesji osobistej, ale trudno jest sie tutaj pomylić, zwłaszcza że ty cąły czas widzisz trenera, wiec w sumie na jedno wychodzi. tak wiec powodzenia:)

przez Plumia 16 lip 2007, 23:20
podpisuje się pod EFT:) ja co prawda korzystalam w nieco innych problemach, ale równie skutecznie:)

przez 1507 27 lip 2007, 10:52
nadal nie widzę konkretów, załóżmy że mam lęk przed tym że coś się ze mną stanie na ulicy lub poprostu lęk przed lękiem, że nadejdzie dziś że bedę sie źle czuł, co na to EFT jak mi pomoże?
1507

przez Pstryk 27 lip 2007, 13:57
tyska napisał(a):to brzmi pewnie troche kosmicznie:)

Oj, brzmi, też nie widzę konkretów, wydaje mi się to jakieś odległe i skomplikowane.
Pstryk

przez 1507 27 lip 2007, 14:15
może to pisze osoba która sprzedaje "EFT" desperatom takim jak my
1507

przez Pstryk 27 lip 2007, 18:49
Eeee, to już mania prześladowcza :D :lol:
Pstryk

przez 1507 27 lip 2007, 22:37
dlaczego? jeśli nie masz wyjścia to będziesz się chwytać wszystkiego zapłacisz każde pieniądze by odzyskać zdrowie, a niestety są tacy co dadzą ci fałszywą nadzieję i skasują cie ostro a chora będziesz nadal
1507

Sortuj wg