Jak po kawie...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Jak po kawie...

przez Marinnni 03 sie 2009, 20:27
Witam, napewno wiecie jak organizm reaguje na kawe; ]
Ja wiem tez, ale wiem tez ze to nie trzyma dlugo.
Otoz sek w tym ze szukam alternatywy dla tego napoju, bo po niczym nie czuje sie lepiej jak po kawie, browarze czy po ukonczonym treningu;) staje sie wtedy innym czlowiekiem, jestem rozgadany, ogladanie meczy sprawia mi wiele wiecej radosci, po prostu czuje sie super x D Macie jakies sposoby, sztuczki;p by byc tak zmotywowanym? pozdrawiam,]

Re: Jak po kawie...

przez bunny_wrrr 04 sie 2009, 10:38
zakochac sie 8)
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez elektron 04 sie 2009, 21:23
Yerba Mate
"... każdy problem ma rozwiązanie
Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu..."

autor: łona - Fruźki wolą optymistów....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 15 wrz 2009, 18:33
Guarana i żen-szeń
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Abradab 15 wrz 2009, 23:26
Czekolada na gorąco (najlepiej nie słodka, a lekko gorzka), zimny prysznic, sesyjka 30-40 minut w saunie.

przez Anna R. 16 wrz 2009, 09:56
Co do sauny to racja. Tylko 40 minut bym na raz nie wytrzymała. Ja idę na kwadrans w 90 st, potem 15 minut przerwy i znowu. Robie 3-4 takie sesje na raz. W czasie przerwy zimny prysznic, potem gruby szlafrok i na leżankę na dworze. Całkowite odprężenie. Po takim wieczorze wellnes ogarnia mnie uczucie ogromnego wewnętrznego spokoju, często pojawia się tez euforia.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Jak po kawie...

przez rdzaa 28 paź 2011, 22:57
na mnie niestety sauna nie zrobiła wrażenia, nawet zimna woda nie wywułała żadnyc reakcji

też mam problem z brakiem energii, pewnie wenlafaksyna, moklar są na to dobre, ale na razie badam suplementy

tyrozyna - daje energie ale w moim przypadku zmniejszyła zachamowania i wzmogła agresora. Normalnie zanim komuś odpysknę to się zastanawiam tyle razy, że mi przechodzi. po tyrozynie odwrotnie

nootropil + kawa (+ magnez + witaminy z gr B żeby nie wszczynac niepotrzebnie awantur)

kawa + tauryna - czyli zestaw który jest w red bullu, ale kupiony osobno, może być zdrowsze i tańsze
szczegolnie jestem ciekawa tego zestawu bo tauryna obniza poziom serotoniny a biore teraz coaxil ktory dziala jakos podobnie wiec mniej wiecej w tym samym kierunku dzialaja obie substancje

plastry antynikotynowe - jak ktoś normlanie nia pali a sobie przyklei to podnoszą poziom dopaminy a co za tym idzie energii i motywacji

poza tym jak wyzej wspomniano zenszen, guarana, yerba mate ( u mnie dopiero po 3 kubkach dziala).

Pisze kawa ale zamiast kawy mozesz sobie kupic kofeine w jakims sklepie z supemnetami. Moze byc tez plusss active albo sesja (ok 100 mg kofeiny czyli tyle co w 2 duzych kubkach kawy) Jest to o tyle lepsze, ze kawa nie jest wskazana z wielu powodow dla organizmu min wyplukuje witaminy i mikroelementy. A w tych pastylkach te witaminy sa, wiec koniec koncow bilans wychodzi na zero.

Jak po kawie...

przez _wovacuum_ 28 paź 2011, 23:00
jesli lubisz sam smak kawy-to cièzko bèdzie jà zastàpic-chyba,ze bezkofeinowa.Natomiast na pobudzenie polecam picie bialej herbaty,zielonej w duzych ilosciach(okolo 1,5 l na dobè).herbata imbirowa,no i stary dobry zen-szen. :smile:

Jak po kawie...

przez _asia_ 21 lis 2011, 11:04
żeńszeń, ale koniecznie syberyjski, najlepiej w postaci nalewki
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Jak po kawie...

przez kornelia_lilia 21 lis 2011, 11:14
Kurcze, a na mnie żeń-szeń syberyjski nic a nic nie działa.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Jak po kawie...

przez Sabaidee 21 lis 2011, 11:31
kornelia_lilia, bo to trzeba wcześniej się zakochać, zjeść czekoladę na gorąco i iść do sauny. :mrgreen:
Sabaidee

Jak po kawie...

przez kornelia_lilia 21 lis 2011, 11:36
Sabaidee napisał(a):kornelia_lilia, bo to trzeba wcześniej się zakochać, zjeść czekoladę na gorąco i iść do sauny. :mrgreen:

:lol: dwie pierwsze opcje mi pasują, ale sauna? Bleee
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Jak po kawie...

przez _asia_ 21 lis 2011, 12:13
Kornelia, a jaki brałaś, gdzie zamawiałaś? to syberyjski był czy jakiś inny?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Jak po kawie...

przez Amon_Rah 22 lis 2011, 14:46
Ja tez polecam Yerba mate
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Sortuj wg