Medytacja, relaxacja, auto-hipnoza, hipnoza itd...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Medytacja, relaxacja, auto-hipnoza, hipnoza itd...

przez Roman Tyczny 02 mar 2009, 06:04
No ok, więc zakładam kolejny temat którego nie ma.Myślę że to kolejne dobre doświadczenie, które pomaga w nerwicy/depresji i wielu innych dziedzinach życia.Jakie są wasze doświadczenia, metody, sugestie, spostrzeżenia itd...?Pozdrawiam! :D
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Re: Medytacja, relaxacja, auto-hipnoza, hipnoza itd...

przez LSDisland 08 mar 2009, 13:36
Czytałem gdzieś, że kiedyś jakiś amator się zahipnotyzował i zawiesił się na resztę życia :?
Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja osobiście nie mam zamiaru tego próbować :)
Wolny od leków?

przez Roman Tyczny 08 mar 2009, 21:33
hehe, nie no to jest napewno nie mozliwe, mozna najwyzej usnąć i się obudzić po 8 godzinach, ale nie zawiesic :-)
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 09 mar 2009, 14:35
Nie wiem jak ja bym miała medytować, jak ja się nie mogę na książce skupić przez 10 minut, bo mam tak "mózg" przeładowany......
Korba

przez Roman Tyczny 09 mar 2009, 19:09
Korba napisał(a):Nie wiem jak ja bym miała medytować, jak ja się nie mogę na książce skupić przez 10 minut, bo mam tak "mózg" przeładowany......

To tym bardziej jest Ci potrzebna praktyka medytacji.A wyniki przychodzą z czasem, nie ma nic od razu, jak to w życiu.Pozdrawiam :mrgreen:

przez malami789 09 mar 2009, 22:13
probowalam raz treningu relaksacyjnego dostepnego w necie i rzeczywiscie po tych dwudziestu paru minutach czulam sie taka dziwnie spokojna i nei wiem oczywszczona?? nie umiem teog nazwac nie umiem nazwac uczuc.
a propos witam wszystkich.!

przez louven 10 mar 2009, 02:04
U mnie tak samo, korzystam z treningów relaksacyjnych, joga i medytacja też są dobre, szczególnie pomagają rozładować stres i napięcie nerwicowe. Naprawdę czuję po tym ulgę :)
Świat widzieć w jednym ziarnku piasku.
Niebo w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność.
A wieczność zamknąć w godzinie.
- William Blake

przez Sorrow 10 mar 2009, 09:18
Co to znaczy "relaxować się"?

przez malami789 10 mar 2009, 09:43
moim zdaniem chyba sprobowac rozladowac napiecie,odplynac na chwile

przez LSDisland 10 mar 2009, 10:58
ja dla rozładowania napięcia jaram 2 szlugi i już jestem spokojny :mrgreen:

a co do relaksacji czy jogi to odpada, mam koncentracje fretki , heheh :P
Wolny od leków?

przez LSDisland 10 mar 2009, 13:48
Ka_Po napisał(a):LSDisland, pewnie tak dla relaxu, co nie?

[*EDIT*]

a może jakbyś ograniczył palenie to Twoja koncentracja by wzrosła :?: :mrgreen:

jakbym rzucił palenie to by wzrósł, ale brzuch :)
Wolny od leków?

Hipnoterapia

przez BB1 05 maja 2009, 14:50
Witam ponownie. Ostatnio zastanawiałem się nad leczeniem przez hipnozę. Podobno jest to dobry sposób do powrotu do zdrowia. Większość tych co ma nerwicę lękową zyskało ją przez jakieś zdarzenie ,które miało miejsce w przeszłości. Hipnotyzer przenosi nas myślami do czasu tego zdarzenia (zdarzenie to mogło mieć miejsce nawet w wieku 1 miesiąca) i krokami eliminuje je co ma wpływ na naszą podświadomość. Tylko najlepiej jakby był to porządny hipnotyzer ,którego leczenie przyniosło skutki wielu ludziom . Sporo osób wyleczyło się już z tego nawet po 3 sesjach. Wpiszcie w googlach Andrzej Kaczorowski z Wrocławia. Światowej klasy specjalista.
Był ktoś u niego ?
Ile taka wizyta kosztuje ?
Nie którzy na tym forum piszą ,że to bajki i czary ale przecież są niezaprzeczalne dowody na to ,że pomógł on wielu osobom w ciężkich przypadkach. Nie którzy też pisali ,że po pierwszej wizycie nic nie pomogło. Ale Kaczorowski pisze ,że po jednej sesji człowiek może się po niej nawet czuć gorzej bo powrócił myślami do tamtej chwili jednak po następnych będzie się czuł coraz lepiej i wyzdrowieje...
Co o tym sądzicie ??
Ostatnio edytowano 05 maja 2009, 15:10 przez linka, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Przenoszę do odpowiedniego działu, łączę z innymi postami o tym samym temacie.
BB1

przez BB1 06 maja 2009, 20:02
Dlaczego tak twierdzisz ? Interesowałeś się przez pewien czas hipnoterapią. Jeżeli tak to dlaczego twierdzisz ,że ona nie pomaga :?:
A słyszałeś w ogóle o jakimś hipnoterapeucie ? Możesz poczytać o Kaczorowskim w necie , jest sporo info o nim o zdobytych tytułóaw i że zajmuje wysokie miejsce w rankingach...
BB1

przez Amy Lee 06 maja 2009, 23:18
Mnie psycholog/logopeda zaleciła relaksacje 3 razy dziennie cobym się nauczyła uspokajać w sytuacjach stresowych (egzaminy, prezentacje, wystąpienia).
Przyznaję, że nie bardzo mi się chce to robić i nie do końca w to wierzę. Po ćwiczę przez ten tydzień, potem z nią pogadam...
Wydaje mi się, że jestem mało podatna na takie rzeczy, nawet podejrzewam, że nie udało by się mnie zahipnotyzować.
Amy Lee

Sortuj wg