SPORT

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

SPORT

przez amelia83 10 kwi 2011, 18:36
też ccę wrocic do jazdy rowerem ale poki co nie mam roweru a przydalby sie...no musze poczekac kilka miesiecy cyba...,macy papierosem u mnie znowu na porzadku dziennym a ccialam to rzucic..a tak lubie palić... :roll:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

SPORT

przez Midas 30 gru 2011, 23:29
Wreszcie coś normalnego, a nie wszędzie tylko chemia, dziwne sztuczki psychologiczne, karty tarota, wyciągi z krowich kopyt do palenia i inne bzdety :?
acha i do tego racją jest że sport (wysiłek fizyczny) wydziela serotoninę, dopaminę i enomorfiny czyli hormony szczęscia i relaksu fakt ze gdy jest sie znerwicowanym to sie nie chce chodzic na basen, pływać czy isc na silke.... no ale własnie tu o to chodzi zeby sie przełamać i uprawiac ten sport, potem człowiek sie rozkręca i juz jest lepiej.

nie miałem nigdy pojęcia o tej serotaninie, dopaminie i enomorfinie, ale jak sobie przypomnę to faktycznie, gdy uprawiałem sport zawsze się super czułem. Teraz poruszam się tylko jak muszę co dopiero jakiś sport :shock:
Od stycznia siadam na rower! :smile:
Padłeś?! Powstań!!

SPORT

przez Lord Kapucyn 30 gru 2011, 23:37
Gwoli ścisłości to endorfiny, a nie enomorfiny. Poza tym wszystko się zgadza i potwierdzam z autopsji. ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Endorfiny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Euforia_biegacza
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SPORT

przez Midas 31 gru 2011, 00:02
Mad_Scientist napisał(a):Gwoli ścisłości to endorfiny, a nie enomorfiny. Poza tym wszystko się zgadza i potwierdzam z autopsji. ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Endorfiny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Euforia_biegacza

Dzięki Mad_Scientist zmotywowałeś mnie podwójnie :smile:
W takim razie jeszcze dorzucam czekoladę, placebo też podziała no i trzeba by się zakochać, byłoby jeszcze więcej endorfin :mrgreen:
Padłeś?! Powstań!!

SPORT

przez znerwicowanywojtek 18 mar 2012, 08:56
gram w pilke normalnie ale jesli chodzi o rower to tu pojawiaja sie problemy jezdzilem wczoraj dokladnie 10 gora 15 minut ale potem lek sie nawraca i odstawiam rower na strych

SPORT

przez Midas 19 mar 2012, 17:12
O Jezusie brodaty...tak teraz siebie czytam i się zastanawiam ile razy od tego czasu byłem na tym rowerze....z 10....żałosne :( :-|

Padłeś?! Powstań!!

SPORT

przez Laima 19 mar 2012, 18:02
Zastanawiam się czemu ten temat jest tak mało popularny.Czy tak mało z nas uprawia sport? czy nie lubimy się chwalić :?
Laima

SPORT

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 18:04
Myślę, że wielu chciałoby uprawiać sport, ale mało z nas uprawia, bo w depresji ciężko ruszyć dupę i się zmotywować do jakiegokolwiek wysiłku, a co dopiero cięższego, fizycznego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

SPORT

przez ladywind 19 mar 2012, 18:05
Mad_Scientist napisał(a):Myślę, że wielu chciałoby uprawiać sport, ale mało z nas uprawia, bo w depresji ciężko ruszyć dupę i się zmotywować do jakiegokolwiek wysiłku, a co dopiero cięższego, fizycznego.

Dokładnie!!!
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

SPORT

przez carlosbueno 19 mar 2012, 18:42
ja czekam na ładniejszą pogodę bo u mnie jeszcze powyżej 10 stopni nie było i wiatry straszliwe wieją wtedy powrócę do rowerowania.
Największy Forumowy Maruda

SPORT

przez sobska 21 mar 2012, 17:01
Ja bardzo chciałabym wrócić do aktywności fizycznej minimum dwa razy w tygodniu. Niestety mam bardzo złe wspomnienia z wakacyjnego odchudzania i intensywnych treningów. Po "cudownym" anafranilu, z 53 kilogramowej dziewczyny stałam się 75kg babskiem. Po treningu cardio, dokładnie dwa lata temu dostałam swój pierwszy poważny atak lękowy, który skończył się hiperwentylacją, szpitalem i relanium dożylnie. Oczywiście jak to wiadomo po treningu tętno było niebotyczne, mięśnie drżały, a oddech był nieco płytszy, ja odczytałam to jako zawał i machina poszła...Pytanie jak wrócić do sportu bez natrętnych myśli, że skończy się to zawałem lub pęknięciem tętniaka, którego naturalnie sama już sobie zdiagnozowałam kilkanaście razy. Liczę na waszą pomoc bo jestem tutaj nowa. Pozdrawiam. ;)

SPORT

przez carlosbueno 21 mar 2012, 19:33
mi to przez sport lęki akurat opadały. Wkręcałem sobie że mam chore serce i umrę zaraz na zawał po czym udawałem się na 80 km wypad rowerem i czułem się po tym lepiej niż przed znaczy że skoro potrafiłem tyle przejechać to z moim sercem nie jest tak źle, ale wiadomo każdy inaczej te lęki przeżywa. Choć raz czy dwa razy miałem podczas wysłku fizycznego, sportu napady lękowe że padnę zaraz na serce ale na szczęście minęły i później mi już nie dokuczały.
Największy Forumowy Maruda

SPORT

przez Carlsberg 21 mar 2012, 23:19
carlosbueno napisał(a): Choć raz czy dwa razy miałem podczas wysłku fizycznego, sportu napady lękowe że padnę zaraz na serce ale na szczęście minęły i później mi już nie dokuczały.

Też coś takiego mi się zdarzyło, ale tylko raz. Generalnie kiedy biegłem nie było źle, gorzej jak schodziłem z bieżni i znowu zaczynałem myśleć. Wtedy mimo tego, że byłem fajnie zmęczony po wysiłku to napięcie nerwowe specjalnie nie opadało. Wrócę do biegania już niedługo, jak tylko seroxat zacznie działać.

-- 21 mar 2012, 22:26 --

Właściwie to trochę dziwi mnie tak mała ilość postów w tym temacie. Przecież sport to zdrowie, czyżby tak mało osób wybierało ten sposób walki z nerwica?

SPORT

przez sobska 22 mar 2012, 15:49
Mam nadzieję, że jednak któregoś dnia wrócę do konkretnego wysiłku fizycznego. Nie mówię już o takich przywilejach jak sport lekiem na nerwicę. :(

Sortuj wg