Osho medytacja

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Osho medytacja

przez kitki 26 sty 2009, 14:51
WIEM, ZE LICZY SIE TERAPIA I LEKI, ALE WAZNE JEST TEZ pomaganie samemu sobie, jesli macie jakies sposoby niekonwencjonalne ktore pomagaja, to umieszczajcie je tutaj.Mnie dzisiaj olsniło.Dosłownie znalazłam cos cudownego w necie, cos co sprawiło, ze sie poczułam naprawde lepiej, niby prosta rzecz, ale mnie olsniła
daje linka do całosci tekstu
http://www.scribd.com/doc/2074692/Osho-Medytacja
Jest to medytacja Osho!!
a tutaj umieszcze fragment,ktory mi naprawde ulżył, chyba sbie go wydrukuje!
"Nie walcz nie psychoanalizuj, powinienies byc oddzielony od korowodu myśli.Przyjdą otocza cie ze wszechstron.Beda przypominac chmury-najmniejsza drobina nieba zostanie utracona.Gdy jest zbyt wiele myśli, walka z nimi jest czyms naturalnym, naturalnym intynktem, gdyz wyczytałes, ze medytacja to stan bez mysli.JESLI BEDZIESZ WALCZYC ZOSTANIESZ POKONANY!!!
Spróbuj walczyc ze swoim cieniem, a zostaniesz pokonany!!!, nie dlatego, ze cien jest potezniejszy, ale dlatego, ze CIENIA NIE MA!!!!
A JAK MOZESZ ZWYCIEZYC Z CZYMS, CZEGO NIE MA?
Mysli TO CIENIE, NIE WALCZ Z NIMI!!
GDY nie walczysz, pojawia sie druga mozliwosc to wybrała psychoanaliza.Badz razem ze skojarzeniami, pozwol mysla wedrowac dokąd chcą.Jedna mysl, łaczy sie z inną, tamta jezcze z inną i jeszcze inna itd,to tak trwa w nieskonczonosc,do znudzenia.Bedziez to czuc jak swego rodzaju odprezenie.Dlatego po psychoanalizie ludzie czuja sie uratowani, zbawieni.Nie sa zbawieni, ani uratowani, tylko walka znika.Stajesz sie napiety poniewaz walczysz.
Kiedy nie walczysz napiecie znika i znikniecie napiecia sprawia, ze czujesz sie jakbys został uratowany.
BEDZIE TO PRZYJEMNE UCZUCIE.Gdy walczysz ze swoimi myslami i mozesz zwyciezyc, porzucasz walke i pozwalasz mysla wedrowac, zaczynnasz wedrowac razem z nimi, pojawia sie przyjemne odczucie.Oto cały sekret psychoanalizy.Psychoanaliza w niczym nie pomaga, sprawia jedynie, ze czujesz sie DOBRZE, poniewaz pomaga ci odrzuucic WALKE!!!
Nie potrzeba walczyc,nie potrzeba pozwalac myslom na zaistnienie i wedrowac za nimi.Pozostan obserwatorem, swiadkiem!
MUSISZ ZNOW STAC SIE PANEM!!!
MUSISZ STAC SIE PANEM, NIE SLUGą!!
NA CZYM polega to panowanie?Bycie swiadkiem to bycie Panem!W calkowitym spokoju i ciszy, obserwuj mysli.Pozwol im przyjsc i odejsc, pozwol im pojawic sie i znikac(my nerwicowcy na ogoł robimy na odwrot, nie dopuszczamy do siebie mysli, albo ich wypuszczamy).Po prostu zauwazaj, mysl, sie pojawia, jest, ..odeszła..wkrotce dotrzesz do punktu, az jest ich coraz mniej:potem pewnego dnia przerwa...wszystkie mysli znikneły.W TEJ PRZERWIE-pierwsze doznanie boskosci..

[*EDIT*]

polecam cały artykuł jest swietny!

Re: Osho medytacja

przez Gringo 14 paź 2009, 14:00
Lubie Osho, przeczytalem kilka jego ksiazek, a to co tu jest napisane praktykuje od pewnego czasu i rzeczywiscie jest tak, jak Osho pisze. Uwazam, ze to klucz do nerwicy, ale niestety zeby tak nic nie robic i obserwowac wlasne mysli potrzeba duzo czasu i samotnosci. Planuje, ze w weekendy bede intensywnie sie tym zajmowal, bo dzieki takiej obserwacji doswiadczylem juz kilka razy stanow, w ktorych sadzilem, ze sie z nerwicy wyleczylem, wszystkie napiecia odeszly, ale moim bledem za kazdym razem bylo to, ze przestawalem cwiczyc obserwacje mysli sadzac, ze nareszcie jestem zdrowy i po pewnym czasie nerwica powracala. Tym razem nie chce popelnic tego bledu ponownie i nawet jesli bede sie czul sie rewelacyjnie, dalej cwiczyc ta medytacje.
Gringo

przez Adaś2222 14 paź 2009, 14:58
Postaram się to wykonać, wydaje się to sensowne choć może być trudno.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stefi 14 paź 2009, 18:40
Ja tez czytalam Osho niewiem czy to przez te czytanie ale narobil mi sie jeszcze wiekszy metlik w glowie.
Nie potepiam niczego bo to wszystko jest prawda ale czasem wydaje mi sie ,ze warto byloby nie byc ,az tak swiadomym czlowiekiem.

przez Gringo 14 paź 2009, 20:17
Adaś2222
Szczerze, to jest to trudne, nawet bardzo, ale co zrobic, uwazam, ze to jedyny prawdziwy sposob, zeby wyleczyc sie z nerwicy, mialem juz dzieki tej metodzie spore sukcesy, ale jeszcze nie potrafie tego kontrolowac i tylko dzielem przypadku jest kiedy uda mi sie medytowac, a kiedy nie idzie, bo mysli mi kraza z predkoscia swiatla.

stefi
Nieswiadome zycie jest bardzo pociagajace, ale to chyba nie o to chodzi, bo jak jestes nieswiadomy to tak, jakbys wcale nie zyl. Pewnie dlatego ludzi ciagnie do alkoholu, ogladania telewizji, narkotykow, itp. bo to daje ulge, znieczulenie i czesciowa nieswiadomosc, jednak trzezwe zycie jest lepsze, przed lekiem i bolem nie mozna na dluzsza mete uciec, zawsze cie w koncu dopadnie, wiec moze lepiej swiadomie stawic mu czolo.
Gringo

przez stefi 25 paź 2009, 16:27
Gringo,z tą nieświadomością to żartowałam i masz całkowitą racje ,że nie jest to cel życia.

przez fraterp 03 sty 2011, 15:52
Ja stosuję medytację tybetańską, znalazłem w niej wszystko co potrzebne, kompletną metodę.

Zachęcam do przeczytania książeczki:

Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej http://www.czarymary.pl/product_info.ph ... anner_id=1

Sosmiczna medytacja http://www.czarymary.pl/product_info.ph ... anner_id=1

Zapraszam też na nasze szkolenia związane z medytacją:

Warsztaty Samorozwoju - 22-23 stycznia 2011 w Warszawie http://psionika.pl/index.php?option=com ... Itemid=148

Kurs Otwierania Czakr 8-9 stycznia 2011 w Lublinie http://psionika.pl/index.php?option=com ... Itemid=149

Seminarium Antropognozy 15-16 stycznia 2011 w Lubartowie pod Lublinem http://psionika.pl/index.php?option=com ... Itemid=147

Odbywają się one regularnie, dlatego nie kierujcie się datami.

Medytacja jest istotnie ważna i zależy nam by profesjonalnie ją propagować, uczyć jej na poziomie poprawnym.

przez trek 03 sty 2011, 16:03
Fraterp, a dlaczego przedstawiłeś te metody medytacji, w dziale o nerwicy natręctw?
Ja słyszałem, że medytacja jest niewskazana przy zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym, a może to zależy też od metody.
Wiesz może jak to jest?
trek

przez buka 03 sty 2011, 18:29
wg.mnie ogólne medytacja(jakakolwiek metoda) jest dobra,ale to chyba jest tez kwestia indywidualna
mnie naprzykład z moja nerwicą cholernie trudno wprowadzić się w taki stan i całkowicie się wyciszyć,ale jak juz się uda to jest super:)

przez Korba 03 sty 2011, 19:30
o... znowu ktoś coś odgrzebał ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez GG7 03 sty 2011, 19:31
Chyba warto poczytać .. Może się coś uda poprawić .
Rexetin+Trittico+Oxazepam+Miansec // i czasem C2H5-OH ..."idę" -powoli chyba ..? w stronę prostej ,byle bym szybko nie dotarł do jej kresu."NFZ" - Nichilistyczna Filozofia ZBRODNI - Poszargana/poszarpana wielowątkowość wewnętrzna powoli dobija/zabija.. qrv. 104 kg :( /67"
GG7

przez Korba 03 sty 2011, 19:32
przeniosłam do odpowiedniego działu.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez juz 04 sty 2011, 19:49
Osho jest też małym bohaterem ksiązki "Bóg nie jest wielki" gdzie autor ateista troche o nim pisze. Pdobno przed zostaniem Osho był Bhangwanem. Miał zastęp limuzyn i niektóre terapie stosowane, mogą byc dość kontrowersyjne.
juz

Osho medytacja

przez Grzegorz On 17 lut 2011, 01:34

Sortuj wg