terapia czaszkowo krzyzowa

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

terapia czaszkowo krzyzowa

przez mloda 12 sie 2008, 14:28
Witam,

Czy ktos uczestniczyl w takiej terapii? jestem ciekawa, czy przynosi ona zadowalajace efekty w leczeniu fobii lękow itp. oraz ile taka przyjemnosc kosztuje. Jesli ktokolwiek wie cos na ten temat bardzo prosze o odpowiedz.

Re: terapia czaszkowo krzyzowa

przez mloda 12 sie 2008, 20:15
czekam na odpowiedz

przez Pstryk 12 sie 2008, 21:04
Nie słyszałam nic n/t. Właściwie to sama nazwa mnie odstrasza :roll:
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mloda 13 sie 2008, 11:35
a moze jest jednak ktos kto slyszal cos na ten temat??

przez Pstryk 13 sie 2008, 12:28
Po długich zmaganiach z moim poczuciem 'obrzydzenia' co do nazwy.. zajrzałam do netu w poszukiwaniu info n/t i trochę mnie one zaskoczyły. Spodziewałam się inwazyjnej metody, coś w rodzaju elektrowstrząsy a tu proszę - nie ma tak źle ;)

Dla ciekawym ale leniwych: http://www.cranio-sacral.pl/2_osteopatia.html i http://www.craniosacral.pl/

Ta metoda jednak nadal nie jest dla mnie jasna: za pomocą jakich 'narzedzi' czy sposobów się ją stosuje?
Pstryk

przez mloda 13 sie 2008, 12:45
Kości czaszki należa do tzw ruchomych i podobno każde np uderzenie glowa w szafke lub inne bliskie spotkania z twarda powierzchnia moga spowodowac pewne niewielkie uszkodzenia np błędnika lub doprowadzic do innych urazow glowy czy kregoslupa, ktore nie sa odczuwalne w postaci bolu, ale moga wlasnie zachwiac rownowagę umyslu i ciala. Na takiej terapii wykwalifikowana osoba delikatnymi ruchami stara sie te kosci w czaszcze i krzyzu poprzesuwac na swoje miejsce. Terapia podobno przynosi niesamowite efekty. Jest calkowicie bezbolesna, a wrecz relaksacyjna i nie opiera sie na zadnej czarnej magii. Ponadto wystarczy jedno, max 2 spotkania, zeby ja zakonczyc. Wolalabym jednak uslyszec opinie od kogos, komu faktycznie taka terapia pomogla.

przez Pstryk 13 sie 2008, 12:53
Aha - faktycznie ciekawe mloda, też byłabym wdzięczna z opinie. Czy rozważasz poddanie się takiej terapii :?:
Pstryk

przez Pstryk 13 sie 2008, 12:55
Osobiście, z takich niekonwencjonalnych metod poddałam się akupunkturze - zero efektów. Ale to, co jednym szkodzi, innym może pomóc. Takie rzeczy trzeba chyba samemu wypróbować. Wszyscy jesteśmy w końcu indywidualistami ;) Wiec może spróbujesz i jak co to polecisz mi :mrgreen:
Pstryk

przez mloda 29 sie 2008, 13:01
wiec moze jednak nie... nadal czekam na odpowiedzi od wszystkich

przez ewaryst7 29 sie 2008, 14:00
mloda, witaj . raz miałam szczęscie , wziąć udział w takiej terapii. zajmuje się nią u nas lekarz neurolog . Efekt , po jednym spotakaniu był NIESAMOWITY.Czułam się odprężona i zrelaksowana ...Ale , to kosztuje . 100 zł , wyparowało mi z kieszeni...a potrzeba conajmiej 10 spotkań. Ech ....

przez Pstryk 29 sie 2008, 14:05
ewaryst7, jak to się odbywa :?:
Pstryk

przez ewa125 29 sie 2008, 15:17
osteopatie wiem ze sie stosuje w rehabilitacji ale czy w nerwicy.... ja w to nie wierze, zwazywszy ze wiekszosc z nas to ludzie mlodzi wiec juz mieliby miec jakies problemy z kregoslupem czy koscmi? :?

przez ewaryst7 29 sie 2008, 18:52
bethi, jest to coś w rodzaju masażu , akupresury...Lekarz uciskał mi pewne punkty na czaszce i kręgoslupie .trwało to ok 40 minut. efekt odprężenia utrzymywał się przez kilka godzin...Super . ale kosztowne...

przez mloda 30 sie 2008, 12:12
i tak wiecej pieniedzy wydajemy na psychologow do ktorych trzeba chodzic dluuuugi czas. jesli taka terapia faktycznie daje efekty to nie zastanawialabym sie minuty. dziekuje za odpowiedz. czy ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia?

---- EDIT ----

podbijam temat

Sortuj wg