Rhodiolin

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Rhodiolin

przez dar 04 wrz 2011, 23:33
dar napisał(a):Może ktoś napisać swoje spostrzeżenia na temat stosowania Rhodiolin (Akrtyczny korzeń) z innymi specyfikami/witaminami itp? Ja obecnie stosuję kwasy Omega 3, Koenzym Q10, i Magnez z vit. B6.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Rhodiolin

przez rdzaa 05 wrz 2011, 00:23
clone napisał(a):http://www.biosila.pl/content/view/167/275/

Różaniec górski zwiększa ilość serotoniny w mózgu.

To jest różEniec górski a nie różaniec...
moj brat jest dziwny, bral tego troche i miał myśli samobójcze.. Ale wzrost serotoniny na początku tak działa a on ma znaczną depresje
dar napisał(a):
dar napisał(a):Może ktoś napisać swoje spostrzeżenia na temat stosowania Rhodiolin (Akrtyczny korzeń) z innymi specyfikami/witaminami itp? Ja obecnie stosuję kwasy Omega 3, Koenzym Q10, i Magnez z vit. B6.

wydaje mi się że kolizji nie ma bo niby z czego
a na co ci koenzym Q10 ? Ma to jakiś wpływ na psychikę?

Rhodiolin

przez adamo_ 05 wrz 2011, 00:40
Słabe, zjadłem ostatnio paczkę i nic nie dało.
adamo_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Rhodiolin

przez Badziak 05 wrz 2011, 00:55
adamo_, całą paczkę za jednym razem?

-- 05 wrz 2011, 00:55 --

adamo_, całą paczkę za jednym razem?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Rhodiolin

przez adamo_ 05 wrz 2011, 01:02
:shock: :lol:

Nie, normalnie leciałem 3 tabletki dziennie. W sumie 2 paczki prawie zjadłem.

Jak tam twoje libido?
adamo_

Rhodiolin

przez Badziak 05 wrz 2011, 01:11
adamo_, ostatnio uprawiam dużo sportów i jest lepiej. :great:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Rhodiolin

przez dar 05 wrz 2011, 01:48
rdzaa napisał(a):a na co ci koenzym Q10 ? Ma to jakiś wpływ na psychikę?

koenzym ma dobry wpływ na ogólne funkcjonwoanie organizmu. Bezpośrednio na psychikę nie ma wpływu. Jednak jak organizm ma więcej "power'u" ma to plus na ogólne samopoczucie.
Do niektórych plusów koenzymu należy:
-Koenzym Q10 jest ważny dla właściwej przemiany materii oraz gwarantuje wymianę informacji między komórkami, co ma decydujące znaczenie zwłaszcza dla nerwów.
-Dodatkowa energia, którą udostępnia organizmowi zażywanie koenzymu Q10, odciąża nerwy.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Rhodiolin

przez adamo_ 05 wrz 2011, 01:52
Badziak, zobaczymy jak się paro u mnie rozkręci, bo póki co sam się zmagam z libido i brakiem możliwości dojścia.
adamo_

Rhodiolin

przez QueenForever 02 maja 2012, 19:57
Jaka dawka Rhodiola jest optymalna by powstał pozytywny efekt? czy pozytywny efekt zarzywanie preparatu pojawia sie od razu czy po pewnym czasie? czy wzrasta tolerancja na to zioło?-pytam osoby które stosują/stosowały różaniec górski.
QueenForever

Rhodiolin

przez rafka 10 cze 2012, 21:58
Biorę od tygodnia po 1 tabletce i jest o.k.
wole rhodiolin niż ciężkie leki. Nie działa na mnie tak przymilająco.
Działa na mnie aktywizująco a właśnie o to mi chodzi.
rafka

Rhodiolin

przez Rafalo 20 cze 2012, 12:54
ja skonsumowałem całe opakowanie ale nie czułem nawet najmniejszych efektów więc zaprzestałem kurację.Podobno efekty po ziołach czuć dopiero po jakiś 2 miesiącach więc trzeba cierpliwości a u mnie z cierpliwości zaczyna być trochę krucho jak po miesiącu nie czuje nawet dyskretnych efektów.

Rhodiolin

przez rafka 20 cze 2012, 14:13
...w końcu to ziółka. Też nie odczuwam aż takich super efektów, ale przynajmniej mi nie szkodzi.
rafka

Rhodiolin

przez cytrynka84 17 lip 2012, 12:38
Nie wiem co mam o tym myśleć biorę 6 dni chyba i faktycznie działa aktywizujaco(w przeciwieństwie do guarany i zen szenia ,które brałam 2 miechy i nic
Nie wiem jednak czy nie ma interakcji z lekami,bo jak wezmę np zolpidem to i tak długo nie mogę zasnąć,a wcześniej zasypialam bez problemu po zolpidemie?!,a jak juz zasne to mam koszmary i b. realistyczne sny
Pytałam się psychiatry mówi ze nie zna rhadioli ,pokazałam mu nawet artykuł,był jakiś sceptycznie nastawiony do tego rozenca i ewentualnych interakcji Na koniec jak się spytałam czy mogę brać to powiedział ze mogę,ale na własną odpowiedzialność Biorę Arktyczny korzeń 2 tabl. ,po 225 mg kazda co daje 450mg/d rhadioli+ wenla 225mg+ doraźnie zolpidem,afobam
Pytałam na doz.pl farmaceuty to mi odradzila rhadiole+wenle bo może dojść do interakcji i rhadiola nie jest dostatecznie zbadana,może podnosić poziom serotoniny
Inny lekarz z apteki internetowej napisał mi ,ze na ulotce velafaxu nic nie ma o przeciwwskazań i ze mam się poradzić lekarza prowadzącego najlepiej. Na necie sporo piszą,żeby jednak nie łączyć z SSRI /SNRI Sama juz nie wiem ,odstawie korzen na parę dni i zobaczę jak będzie działał zolpidem.
Ktoś to stosował razem z antydepami benzo ,zolpidemem? PROSZĘ O OPINIĘ
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Rhodiolin

przez Angst 17 lip 2012, 21:41
cytrynka84, jesli chodzi o benzodiazepiny i zolpidem to nie ma zadnych obaw - ja stosowalem razem z xanax-em i wszystko bylo OK.
Co do wenlafaksyny, to trudno powiedziec. Sama widzisz, ze nawet farmaceuci i lekarze sa troche bezradni. Postuluje sie ze korzen arktyczny jest nieselektywnym inhibitorem monoaminooksydazy A i B tzn. hamuje rozpad seretoniny, noradrenaliny i dopaminy i podwyzsza ich koncentracje w szczelinie synaptycznej. Jak widzisz na tym wlasnie polega interakcja z wenlafaksyna ktora co do serotoniny i noradrenaliny robi to samo. Wiec decyzja nalezy tu do Ciebie.

Sortuj wg