5-HTP

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

5HTP ?

przez Morgenstern 15 wrz 2012, 16:34
Czy ktoś z Was próbował się ratować 5-HTP? Właśnie przyjęłam pierwszą dawkę 100mg i prawdę mówiąc jestem nastawiona bardzo bardzo sceptycznie :-| Dodam że depresja ciągnie się za mną 8 lat, przyjmowałam całą masę różnych leków które nie pomagały, jedynie fluoksetyna w największej dopuszczalnej dawce, ale działała zaledwie trzy miesiące. Nie mam już siły na walkę z chorobą... Jeśli ktoś zażywał 5-HTP bardzo proszę o parę zdań, czy to wogóle działa???
Ostatnio edytowano 15 wrz 2012, 18:39 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

5HTP ?

przez bigfish 15 wrz 2012, 18:37
Jak dla mnie to najlepszy z suplementów, kiedyś brałem 200mg i nawet działał,
ale na każdego działa inaczej

5HTP ?

przez Ferdynand k 15 wrz 2012, 19:37
Może połączyć 5htp z SSRI/ lub innymi antydepami?
Niby zagrożenie zespołem serotoninowym, ale czytałem, że tak samo jest z innym prekursorem monoaminy L-DOPA
gdy ludzi z parkinsonem leczy się prekursorem dopaminy, to czasem daje się im coś na wychwyt zwrotny dopaminy ale wtedy zmniejsza się
im ilość L-dopa może po konsultacji z lekarzem też można by podobne combo zrobić inhibitor wychwytu zwrotnego + prekursor neuroprzekaźnika.
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

5HTP ?

przez Maciej farmaceuta 17 wrz 2012, 20:59
Można to łączyć bez problemu.Jedynie nie łączyć z inhibitorami MAO.

5HTP ?

przez QueenForever 30 paź 2012, 13:55
5HTP kosztuje 44 zł za 100 mg 60 kaps

-- 01 lis 2012, 14:21 --

Będe wkrótce testował 5HTP razem z buspironem,ciekawe jak sie taki zestaw sprawdzi.
QueenForever

5HTP ?

przez lew 21 lis 2012, 01:58
stosowałem ten suplement i w moim przypadku z jego działaniem było różnie. Czasami czuło się jego działanie bardziej a innym razem jakby w ogóle. Trochę się supli nałykałem i z tego akurat nie byłem zadowolony. Bo zawsze bo łyknięciu tabletki miałem bóle brzucha i brało mnie na wymioty do dzisiaj jak sobie o tym pomyśle to robi mi się niedobrze. Czasami powodował wyraźną poprawę humoru zwiększał gadatliwość a innym razem po za bólem brzucha nic nie powodował. Ogólnie zjadłem tego ze 3 opakowania gdzieś w szafce jeszcze mi zostało kilak tabletek ale nie mam zamiaru tego łykać wyrzucę to w cholerę. Po prostu mój układ trawienny nie toleruje tej substancji i głównie dlatego nie wspominam jej zbyt dobrze.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

5HTP ?

przez QueenForever 21 lis 2012, 09:50
Samo 5HTP w zasadzie ma słabe działanie,biore z buspironem i wtedy dopiero czuje jego potencjał.
QueenForever

5HTP ?

przez nadin 26 lis 2012, 23:42
czy mogę brać 5 htp wraz z opipramolem?

5HTP ?

przez leonardo 05 sty 2013, 20:15
brałem 5htp, jestem z niego niezbyt zadowolony, działał bardzo różnie, czasami poprawiał nastrój, czasami uspokajał a niekiedy wogóle nie czułem że go wziąłem. brałem 100mg rano.

5HTP ?

przez aethersis 26 sty 2013, 02:19
Radzę wam bardzo uważać z tym 5HTP. Na początku zaznaczę, że wszelkie leki (i nie tylko) wpływające na poziom serotoniny działają na mnie znacznie silniej niż na innych (eksperymentowałem również z narkotykami pochodzenia naturalnego - w tym z LSA i skutki były katastrofalne/potężne, jak na przyjętą dawkę). Brałem 5-HTP przez miesiąc bez przerwy w dawkach po 500mg. Na początku wszystko zaczęło się wydawać znacznie bardziej żywe i kolorowe, lepiej spałem, pamiętałem więcej snów i stałem się trochę inny (mam zespół Aspergera i muszę przyznać ze byłem jakby bardziej uczuciowy :) ) niestety po miesiącu zaczęło się dziać coś bardzo niedobrego - zacząłem się czuć potwornie ospały, zmulony, wszystko zaczęło tracić kolory i nie czułem KOMPLETNIE NIC - normalnie nie mam takich problemów z odczuwaniem emocji, żebym nie czuł nawet smutku czy radości, a tutaj czułem totalną pustkę, zmulenie. Ten stan był nie do wytrzymania i miałem ochotę tak mocno walnąć łbem w ścianę, żebym wreszcie coś poczuł - nawet gdyby moja głowa miała się rozprysnąć na kawałki. Odstawiłem 5HTP, które i tak już się prawie skończyło i było jeszcze gorzej - doszła niemożność skupienia na bardziej złożonych czynnościach, dekoncentracja, a w końcu objawy podobne do nerwicy i ciągła senność nie do powstrzymania! Miałem kołatania serca, wszystkiego się bałem (czy np. nie umrę itd) i czekałem tylko aż te paskudne objawy się skończą. Na szczęście to piekło minęło po jakichś dwóch tygodniach i szczerze mówiąc nie zamierzam tego już nigdy więcej zażywać.

5HTP ?

przez polakita 11 mar 2013, 13:24
Konsumuję od niedawna (jakieś 10 dni) to cudo - miałam kłopoty ze spaniem - i uważam że jest znacząco lepiej, a nawet za dobrze, jestem za dnia senna, rano nie mogę się dobudzić. Ale lepsze to niż nie spać wcale... łykam jedną dziennie pastylkę taką http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... mg-60-caps być może powinnam brać pół dawki ;) tak więc jak dla mnie to działa, zobaczymy jak będzie dalej.

5HTP ?

przez Kalebx3 11 mar 2013, 17:30
Polakita ,a ten suplement zamawiałaś z tego sklepu co podałaś linka?
Pytam , bo jestem ciekawy jak to się robi z zagranicznych sklepów i jak wyglądają tam procedury jak kupuje się z Polski .
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

5HTP ?

przez nomorewords43 11 mar 2013, 21:28
A ja to zamówilem w polskim sklepie internetowym,
ale pewnie podlinkowanie tego na stronie forum byłoby złamaniem regulaminu?
nomorewords43

5HTP ?

przez polakita 11 mar 2013, 22:54
kupiłam na Allegro, tak jak i moje koleżanki które również to jedzą :) nie importuję zza granicy. Na stronach aptek też na pewno można.

Sortuj wg