5-HTP

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re:

przez realista 04 sty 2009, 14:30
maciej 85 napisał(a):Pomimo tego,że jest to suplement,radziłbym uważać(studiuję farmację)Z lekami typu SSRI lub inhibitorami MAO może spowodować zespół serotoninowy-skrajna nerwowość,wzrost ciśnienia z przełomem nadciśnieniowym włącznie(jeśli wogóle zawiera 5HTP,bo większość leków kupowanych przez internet to placebo).Z "naturalnych" środków lepsza jest glutamina(aminokwas,do kupienia w sklepach z odżywkami dla kulturystów),potwierdzone klinicznie działanie.Poprawia nastrój i koncentrację,zmniejsza senność,polepsza apetyt i ogólną kondycję organizmu.Tryptofan podany w większych dawkach może powodować silną senność(kiedyś próbowano go stosować jako lek nasenny,z różnym skutkiem)

hej, rozumiem, że glutamina jest to to samo co tryptofan? I czy można ją brać włącznie z efectinem?
realista

Re: 5HTP ?

przez Roman Tyczny 28 lut 2009, 04:26
Bralem 5htp przez dlugi czas, ten skladnik w mózgu jest juz bezposrednio przetwarzany na serotonine.Aby widzeć rezultaty trzeba brać około 300mg dziennie i poczekać z dwa mieśiące.W jakich ilościach wy braliście?Pozdrawiam
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Re: 5 HTP (substancja naturalna)

przez LSDisland 08 mar 2009, 13:40
Sonia napisał(a):Jest takie coś 5 HTP, jest to naturalna substancja, która podnosi poziom serotoniny, podobnie jak leki z grupy SSRI. Mozna to kupic m.in. na allegro.Ale czy to faktycznie działa tak jak chemiczne leki wychwytu zwrotnego serotoniny? Ponoc nie ma żadnych skutków ubocznych, bo to sama natura,a rewelacyjnie poprawia nastrój, likwiduje lęki itd.
Brał ktos z Was, może sie podzielić swoimi odczuciami?

Moim zdaniem to tak jakby porównywać do siebie Testosteron w zastrzykach i tribulus (zioła podnoszące naturalny poziom testosteronu). Wiadomo, że sterydy dadzą lepsze i szybsze rezultaty niż suplementy...
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

5-htp !!!!!

przez Pani V 27 mar 2009, 21:23
Witam, Słodziutcy.
Słyszeliście może o takim środku 5-htp? Prekursor serotoniny to jest. Niby ma pomagać przy depresjach, huśtawkach nastroju i... obżarstwie ;P Tak jak ja na przykład mam - zaczęło się od bulimii, a skończyło na mega depresji z myślami samobójczymi, ale żreć nadal przestać nie potrafię. Nie mam nad tym kontroli zwyczajnie...
Dlatego zaopatrzyłam się w 5-htp. Dziś wzięłam pierwszą dawkę 100mg. 5min po zażyciu zaczęłam się śmiać, więc myślę sobie ekstra! Później robiłam się coraz bardziej senna. Godzinę po połknięciu tabletki byłam absolutnie nieczuła na wszystko. Zero jakichkolwiek emocji. Ani tych złych, ani dobrych. Głowę miałam dosłownie pustą, żadnych myśli... Wszystko było mi obojętne. A później stopniowo od nowa zaczęły mnie dręczyć myśli, że muszę się czymś nażreć... Dwie godziny od zażycia znowu miałam bulimiczny napad jak co dzień. Później przez kolejną godzinę przechodziłam horror. Najpierw byłam nieprawdopodobnie wściekła, później złość ustąpiła i zaczęłam płakać... właściwie to wyć!!! Nie miałam tak już od bardzo dawna. W końcu wzięłam sobie piwko i wszystko minęło. To znaczy czuję się tak jak co dzień. Jakbym nie brała żadnego 5-htp. Aha, z tym piwkiem to taki pomysł mnie naszedł, bo jestem również uzależniona w lekkim stopniu od alko - jest to jedyna rzecz, która może mi poprawić humor.
Zastanawiam się, co to wszystko miało być? Czemu tak krótko czułam się względnie dobrze, a później nagle tak potwornie źle? Czy to znaczy, że 5-htp na mnie nie działa? Zażyłam za małą/dużą dawkę? A może tak to właśnie wygląda na początku?

Re: 5-htp !!!!!

przez LSDisland 27 mar 2009, 22:21
Hardkor balanga, alko w szklankach :mrgreen:
Wolny od leków?

przez matylda77 03 kwi 2009, 20:18
mieszkam w Kanadzie i jest tu tego pod dostatkiem,wiec pewnie stad biora to goscie na allegro(ze Stanow zapewne tez)

przez LSDisland 03 kwi 2009, 21:23
a jest to na allegro? szukałem i nic nie znalazłem :?
Wolny od leków?

przez matylda77 03 kwi 2009, 21:53
podobno ktos to tam widzial...ja osobiscie nie sprawdzalam.W sklepie tzw. Health Store(leki naturalne i ziola) jest tego pelno-roznych firm.

przez LSDisland 03 kwi 2009, 23:21
a jest znalazłem tylko cena szok 60kaps za 100zł
Wolny od leków?

przez basior 07 kwi 2009, 15:47
najlepszy prekursor serotoniny-5-htp wytwarzany jest jako suplement diety przez firmę Syntrax...(Syntrax Subdue 90 kaps.) kiedys był w jednym z Polskich sklepów internetowych za ok.100zł...teraz bardzo ciężko dostępny,chyba ze w zachodnioeuropejskich sklepach internetowych...
http://www.syntrax.pl/thesite.htm#Product_Section
basior

przez eovo 28 kwi 2010, 21:21
Polecam w dawkach 300 -400 mg na allegro można znaleść już 120szt po 100 mg za ok 70zł

przez eovo 18 maja 2010, 16:47
Na swoim doświadczeniu powiem 300-400 mg to jest optymalna dawka w stanach depresyjnych najlepiej podzielona w stanach gorszego nastroju 100-200 oczywiście lepiej nie mieszać z antydepresantami lepiej

przez potrojnyproblem 13 wrz 2010, 20:20
Stosowalem 5-HTP przez jakis czas. Wg mnie tez 300-400 mg to optymalna dawka. Pomaga, ale jest slabsze od silnych lekow przeciwdepresyjnych. Przynajmniej u mnie.
Chce wreszcie byc trzezwy!!! Zaczac normalne zycie. Pracowac.

5HTP ?

przez xanonymous 24 cze 2012, 16:04
5-htp stosuje się generalnie przed snem. Czy na drugi dzień po zażyciu czuć jakieś przymulenie, senność itp?

Ja np. jestem wrażliwy na rózne subsancje i czy to "lajtowa" hydroksyzynka czy melatonina to ja na drugi dzień czuje jakieś tam zmulenie po leku. Także interesowała by mnie odpowiedź kogoś kto też jest wrażliwy na leki.

Sortuj wg