5-HTP

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

5-HTP

przez magnolia84 06 kwi 2015, 22:28
Cognac, a przyjmowałaś 5-HTP?
magnolia84

5-HTP

przez Cognac 06 kwi 2015, 22:30
Pudełko kupiłam, bo myślałam że mi pomoże, ale w końcu wcale tego nie brałam bo wciąż zapominałam o tabletkach.
Nawet na alergię zapominam brać, mimo że teoretycznie powinnam codziennie.
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

5-HTP

przez syntuhajbeja 04 maja 2015, 00:04
Serwus,

Jest jedna rzecz, której jestem pewien po stosowaniu 5-HTP podczas leczenia paroksetyną. To fakt, że łagodził mi bardzo objawy odstawienne podczas zmniejszania dawek (obecnie biorę jeszcze 10 mg, a schodziłem z 50 przez ok 8 tygodni; zmniejszałem bardzo delikatnie tj. o 5 lub 10 nie częściej niż co 2 tyg.).

Podczas zmniejszania każdego SSRI miałem uczucie które mniej więcej można opisać jako zawroty głowy/ściskanie głowy/niemożność skoncentrowania na czymkolwiek (nie odważyłbym się np. prowadzić auta).

Kilka razy (niestety, nie zawsze) ewidentnie zauważyłem, że objawy niemalże znikały w ciągu 1-2 godz. od zażycia 5-HTP.
Jeśli chodzi o dawkę, to jem zawsze w przedziale 50-100 mg (odsypuję z kapsułki 100), 2-3 razy dziennie.

Mam nadzieję, że komuś się przyda. Ja jestem od 2 miesięcy w fazie próby tego typu supli po wielkim rozczarowaniu lekami AD .

Spokojnej nocy.
Odstąpię: Brintellix 10 mg, Lamotrygina 50 mg i 100 mg, Olanzapina 10 mg, Pregabalina 75 mg i 150 mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

5-HTP

przez radek111 07 maja 2015, 09:17
chciałem wypróbować 5 htp tylko jaką firmę wybrać????

5-HTP

przez Kalebx3 07 maja 2015, 10:48
najlepszy z trzech jaki brałem i dosyc w miare tani ( ale nie najtańszy ) jest ten ( kupiłem na alegro)

Vitamins Because 100mg -180 Capsules
Vitastore nie bierz !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

5-HTP

przez Kalebx3 07 maja 2015, 11:55
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

5-HTP

przez refren 07 maja 2015, 19:01
Sama brałam 5-htp, ale tak się zastanawiam, skąd wiadomo, że w tych kapsułkach jest naprawdę to, co podają w opisie? Nie ma żadnej pewności...
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

5-HTP

przez Arasha 07 maja 2015, 19:11
refren, a czy masz pewność w przypadku jakiegokolwiek leku czy suplementu :roll: ? Pytanie, czy odczułaś jakieś działanie?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

5-HTP

przez refren 07 maja 2015, 22:23
Arasha napisał(a):refren, a czy masz pewność w przypadku jakiegokolwiek leku czy suplementu :roll: ? Pytanie, czy odczułaś jakieś działanie?

W przypadku leku jest to pewne, bo co do leków są pewne procedury, wiadomo co zawierają i trzeba przeprowadzić badania nad skutecznością, natomiast to, na co nie ma badań, kończy często jako suple, jeśli kupujemy z jakiegoś sklepu za granicą, to nie mamy żadnej możliwości złapania nieuczciwego producenta/sprzedawcy.

Owszem, odczułam działanie 5-HTP, choć nie porównywałam np. z dziurawcem, który też ktoś mógłby wsadzić do takiej tabletki, ale działanie było dość silne i nie powiem, że to cukierki albo placebo.

5-HTP

przez Arasha 08 maja 2015, 00:11
refren, a brałaś w tym samym czasie także jakieś leki? Czy samo 5-HTP? I moje sztandarowe pytanie - czy odczuwałaś na początku jakieś uboki :roll: ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

5-HTP

przez refren 08 maja 2015, 00:48
Nie odczuwałam żadnych, chyba że stan mieszany CHAD (prawdopodobnie) można nazwać ubokiem, 5-htp brałam w dwóch różnych okresach życia i w różny sposób, samo i z lamotryginą. Mogę powiedzieć o nim zarówno dobre rzeczy jak i złe. Przez kilka miesięcy na 5-htp (50mg) wytrzymałam bez innych leków po odstawieniu wenlafaksyny, ale ogólnie byłam wtedy w dobrym stanie, po jakimś czasie przestałam brać i się pomału pogorszyło, ale nie wiem czy to ma związek, może to np. kwestia pory roku czy czasu od odstawienia leku. Drugi raz brałam też po odstawieniu wenla, 100 mg i się rozchwiałam (fazy euforii i depresji), ale nie wiem czy 5-htp miało tu znaczenie, czy samo odstawienie wenla, może nie miało, a może znaczące, a może je trochę nasiliło. Potem brałam z lamotryginą, ale nie mogłam systematycznie, bo łapałam "górki", za to ten specyfik pomógł mi przetrwać 6-dniowy rejs, wyciągał mnie dość szybko ze zjazdów (i to jest dla mnie pewne), brałam dwa albo trzy na dobę, inaczej bym nie wyrobiła.
Podsumowując, nie da się stwierdzić na ile 5-HTP miało wpływ na mój stan, ale według mnie jest faktem, że podbija nastrój dość szybko po zażyciu czy nawet jest w stanie zupełnie go zmienić.

5-HTP

przez syntuhajbeja 13 maja 2015, 17:08
Radek111, nie wiem który jest najlepszy ale wiem, których działanie odczułem: Puritan's Pride i Swanson Ultra.

Przy okazji, niestety nie pomogło już przy zejściu z PARO z 10mg na 0. Tzn. trochę pomagało na zawroty głowy, zanim zaczęły się jazdy z bólem brzucha i wymiotami. Na to już ratunku nie było. W rezultacie jestem z powrotem na paro i będę zmniejszał (jeszcze) ostrożniej.
Odstąpię: Brintellix 10 mg, Lamotrygina 50 mg i 100 mg, Olanzapina 10 mg, Pregabalina 75 mg i 150 mg.

5-HTP

przez syntuhajbeja 13 maja 2015, 17:15
Kalebx3, dzięki za informacje o Vitamins Because.
Omijałem tą firmę, ze względu na brak renomy i cenę właśnie (nie mogę znaleźć producenta, podejrzewam że to jakaś tania linia "Tanio i dobrze" dla aptek) . Ale skoro chwalisz, to spróbuję, bo z kasą coraz cieniej.

5-HTP

przez Arasha 13 maja 2015, 17:43
syntuhajbeja, jak długo brałeś paroksetynę? To Twoja pierwsza próba odstawki?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg