5-HTP

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

aminokwas 5-HTP

przez zigi7 07 maja 2014, 09:30
Witajcie
Od niedawna biorę ten suplement w dawce dwóch tabl. przed snem 1000mg, czy to nie za duża dawka, ale tak jest
na opakowaniu. Czy przed snem brać czy rano, bo SSRI nie zalecali brać na wieczór, jakie jest wasze zdanie na ten temat.
Na razi lipa ze snem a o to mi chodzi, biorę dopiero od tygodnia gdzieś. Za to czuje sie trochę spokojniejszy.
Pozdrawiam

http://allegro.pl/scitec-tryptophan-60k ... 62086.html

aminokwas 5-HTP

przez Luki_is_back 07 maja 2014, 09:50
zigi7 napisał(a):Witajcie
Od niedawna biorę ten suplement w dawce dwóch tabl. przed snem 1000mg, czy to nie za duża dawka, ale tak jest
na opakowaniu.

1000 mg to bardzo dużo, pewnie walnąłeś się o jedno 0.
Jeśli ma być na lepszy sen, to bierzesz wieczorem, powiedzmy 1 h przed położeniem się.
Próbowałem tego supla kilka dni z rzędu (100mg). I jeśli brałem go w weekend, kiedy byłem zrelaksowany to spało się na tym nieźle. Dało radę zasnąć, jednak kilka wybudzeń w nocy było.
Jednak jak wziąłem w noc przed poniedziałkowym powrotem do pracy to zasnąć już nie mogłem i musiałem się wspomóc 15 mg chlorprothixenu, który u mnie zawsze działa rewelacyjnie, bo uspokaja i wyłącza setki myśli na minutę.
Czyli uczucia mam mieszane, jednak co proch to proch, supla nie ma porównania do niego.
Luki_is_back

aminokwas 5-HTP

przez zigi7 07 maja 2014, 10:07
Otwórz linka i sprawdź dawkowanie, jest napisane jedna, dwie tabletki przed snem, jedna tabletka 500mg?
O co chodzi?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

aminokwas 5-HTP

przez Luki_is_back 07 maja 2014, 10:09
Link który podajesz nie jest do 5-htp.
Tu jest ta supla z tematu:
http://allegro.pl/listing/listing.php?c ... ring=5-HTP
Luki_is_back

aminokwas 5-HTP

przez zigi7 07 maja 2014, 10:59
fakt troche zamieszałem bo chodziło mi o tryptophan :oops:

aminokwas 5-HTP

przez Luki_is_back 07 maja 2014, 11:08
Nie ma tego złego... Tryptofan jest powiązany z 5-htp, bo jak napisał Dark na 1 stronie:

"5-HTP powstaje z tryptofanu na drodze addycji grupy hydroksylowej przez hydroksylazę tryptofanową. Z kolei 5-HTP ulega dekarboksylacji przez dekarboksylazę aromatycznych l-aminokwasów z pomocą wit. B6 i tak powstaje serotonina.
Tryptofan->5-hydroksytryptofan(5-HTP)->5-hydroksytryptamina(serotonina)"

Czyli na logikę, to i działanie powinny mieć podobne. Inne tylko dawki tych supli.
Luki_is_back

aminokwas 5-HTP

przez zigi7 07 maja 2014, 11:10
na właśnie jak dawkować tryptophan i o jakiej porze brać tabsy, rano czy wieczorkiem?
Po jakim czasie powinienem zobaczyć pierwsze rezultaty?

aminokwas 5-HTP

przez piotr31 10 maja 2014, 23:43
Najczęściej występuje w dawce 100mg, ale szału po tym nie ma.
Wielcy ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego w słowa.

aminokwas 5-HTP

przez Miss Worldwide 22 cze 2014, 00:18
Kalebx3, ile czasu bierzesz juz ten aminokwas i jak tam depresja po nim? jesli mozna spytac. pozdr
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

aminokwas 5-HTP

przez Kalebx3 22 cze 2014, 12:53
Hej ,
z przerwami biorę około 1 roku . Łykam go na noc , pomaga mi na sen i jest niejako naturalnym wspomożeniem do terapii SSRI . Mi pomaga , oprócz tego zmniejsza apetyt i nie ma prawie skutków ubocznych .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

5-HTP

przez Miss Worldwide 22 cze 2014, 15:07
Kalebx3, ale bez SSRI nie dalby rady z deprecha nie? I jakie te skutki uboczne?

-- N cze 22, 2014 3:10 pm --

jesli mozesz ocen % jaki dziala w twoim przypadku na depresje SRRI i % aminokwasu. Tzn jak bylo bez aminokwasu dzialanie samego SRRI. Ja nie mam problemow ze snem dlatego najwaznijsze u mnie jest dzialanie na depre. Dzieki

-- Cz lip 03, 2014 5:03 pm --

Kalebx3, pleaseee, czekam na opd co do skutkow ubocznych. I bardzo mnie interesuje jak wplywa na apetyt. Bede wdzieczna. PO moich tabsach jestem zarlokiem. Potrzebuje cczegos na pochamowanie tego apetytu szczegolnie na slodycze. A jeszcze przy tym jak na depreche dobrze dziala to juz calkiem super.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Pomoc w leczeniu depresji / 5 HTP - Dziurawiec

przez niemampomysłunanick 01 wrz 2014, 12:44
Witajcie. Niedawno tutaj na forum żaliłem się że miałem gigantyczne skutki uboczne po paroksetynie (paroxinor) które mi przepisała psychiatra. Po 2 tygodniach 1/2 dawki i chyba 3 czy 4 dniach pelnej dawki postanowilem wyrzucic to swinstwo do WC i teraz mimo ze jest niezaciekawie, to i tak o niebo lepiej niz jak bralem paroksetyne.

Po odstawieniu tego leku zacząłem szukać w internecie alternatywnych źródeł leczenia depresji i najbardziej przykuły moją uwagę suplement 5 HTP oraz Dziurawiec pospolity w kapsułkach i teraz kilka pytan do was:

1) Czy stosował ktoś 5 HTP bądź Dziurawiec i które z nich faktycznie działają, bądź działają lepiej?
2) Czy można stosować jednoczesnie 5 HTP oraz Dziurawiec dla wzmocnienia poprawy nastroju?
3) Nawet jeżeli ktoś nie stosował ani jednego ani drugiego to ogolnikowo z zasobu swojej własnej wiedzy bądź opowieści który srodek by mi bardziej polecił?

Próbowałem szukać na roznych forach m.in. tutaj odpowiedzi na pytania które mnie nurtują, ale nie znalazłem tak sprecyzowanych aby mnie usatysfakcjonowały.

Jeżeli coś istotnego pominąłem w swoim poście to przepraszam.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

przez Ferdynand k 01 wrz 2014, 13:20
niemampomysłunanick, po primo to o 5htp i dziurawcu
są tematy już
po drugie tak można i efekt powinien być całkiem
może i lepiej niż te małe dawki ssri
3 w depresji jest też niedobór noradrenaliny
Naczelny Użyszkodnik

przez Cognac 01 wrz 2014, 13:56
Zainspirowana tym wątkiem, kupiłam 5-HTP, zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Sortuj wg