Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Omega-3, witaminy, minerały

przez Joaśka 22 lis 2009, 08:29
EDEK 6, oto przepis na koktajl:

Należy dobrze zmielić w młynku do kawy czubatą łyżkę ziaren siemienia lnianego oraz łyżkę pestek dyni (koniecznie razem z łupinami!). Odmierzyć troszeczkę mniej niż szklankę wody letniej bądź zimnej w zależności od tego jaki koktajl wolisz pić (ok. 220 ml). Wlać tą wodę oraz wsypać zmielone ziarna i pestki do miksera, zmiksować i od razu wypić. Można posolić do smaku. Pić 2 lub raz dziennie, najlepiej około pól godziny przed jedzeniem.
Ten koktajl naprawdę wzmacnia organizm, zawiera dużo cynku, błonnika oraz mnóstwo naturalnych omega3, więc jak najbardziej polecam. Przez pierwsze dwa dni możesz czuć się po nim trochę dziwnie (uczucie robaczków w brzuchu, kolki), gdyż on przy okazji oczyszcza jelita z "brudów".
Joaśka

przez Martini88 23 lis 2009, 21:03
Hm ciekawy przepis. Szkoda, że nie mam młynku do kawy ani miksera. Ale za to lubię sobie dorzucić siemię lniane i pestki dyni do płatków i zjeść z mlekiem. Też zdrowe i dobre ;)
Martini88

przez Amy Lee 04 gru 2009, 23:58
Martini88 napisał(a):Ale za to lubię sobie dorzucić siemię lniane i pestki dyni do płatków i zjeść z mlekiem.

Problem w tym, że jak się tych siemionek nie rozgryzie, to przelecą przez przewód pokarmowy i tych olejów się nie przyswoi.

Hmm... poszukam starego młynka :mrgreen:
Amy Lee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Joaśka 05 gru 2009, 11:46
W aptekach można kupić już od razu mielone w pudełku, ale najlepiej samemu mielić ziarna. Najzdrowsze, najbardziej naturalne.
Joaśka

przez eovo 23 gru 2009, 17:00
Ja dzisiaj biore Rhodiola-Różeńca Górski ma dobre opinie więc zobaczymy

przez Joaśka 30 gru 2009, 11:44
O tym nie słyszałam, daj znać jak będą efekty!
Joaśka

przez 1507 13 sty 2010, 17:25
pani psycholog tez mi polecała kwasy omega ostatnio
1507

przez Joaśka 13 sty 2010, 20:14
1507 napisał(a):pani psycholog tez mi polecała kwasy omega ostatnio

Bo są bardzo pomocne! Tylko trzeba je bardzo systematycznie brać, no i na efekty trzeba trochę poczekać ;)
Joaśka

przez 1507 13 sty 2010, 21:17
Joaśka napisał(a):
1507 napisał(a):pani psycholog tez mi polecała kwasy omega ostatnio

Bo są bardzo pomocne! Tylko trzeba je bardzo systematycznie brać, no i na efekty trzeba trochę poczekać ;)

ja jak brałem to długo nie czekałem na efekty ale trzeba brać duże dawki 300mg dziennie, mnie się nastruj stabilizuje po tym genialnie, nie mam spadków, jestem mniej drażliwy
1507

przez polakita 13 sty 2010, 23:39
ja polecam olej lniany nioczyszczony, wg diety dr Budwig
http://www.oleofarm.com.pl/olej_lniany_ ... zczony.php
Kupuję go ostatnio, co prawda rodzina mi to zjada zanim ja się dorwę, więc jem nieregularnie. Zawiera łatwo przyswajalne kwasy omega 3. Jest najłatwiej przyswajalny po zmiskowaniu z chudym twarożkiem, na śniadanie. Warto wtedy połączyć to z dietą dr Budwig. Była ona naukowcem wielokrotnie nominowanym do nagrody Nobla...
polakita

przez *Monika* 14 sty 2010, 00:57
1507

A te kwasy omega........to w jakim specyfiku sa? Chodzi mi o naze leku, ktory bierzesz,
Bralam swego czasu ecomer. Czy w nim tez sa te kwasy?
Obrazek
Główny Moderator

przez fobia 14 sty 2010, 01:27
polakita, ten olej lniany brzmi niegłupio ;) chyba spróbuję. kupię go w każdej aptece?

przez Joaśka 14 sty 2010, 08:00
Monika1974 napisał(a):1507

A te kwasy omega........to w jakim specyfiku sa? Chodzi mi o naze leku, ktory bierzesz,
Bralam swego czasu ecomer. Czy w nim tez sa te kwasy?

1. Tran (może być też w Ecomerze ;) ), ja osobiście preferuję tran do picia, jest bardzo wydajny, no i naturalny bez żadnych kapsułek, ja kupuję firmy Lysi bezsmakowy
2. Tłuste ryby morskie
3. Nasiona lnu -> olej lniany tylko, że kupowany olej nie zawiera już ich tyle co zmielone samodzielne nasiona, omega 3 giną w kontakcie z powietrzem i światłem (chyba w ciągu 12 godzin)
Joaśka

przez 1507 14 sty 2010, 20:51
ORAZ kapsułki o nazwie omega 3 :)
1507

Sortuj wg