Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez 1507 03 mar 2008, 16:54
mnie omge polecił psychiatra, powiedział mi że wspomaga w leczeniu depresji jesli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi ale napewno dobrze wpłynie na cały organizm

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:56 pm ]
Moniunia27 napisał(a):wlasnie przyszlam ze sklepu z omega 3 :D to do roboty zaczynam kuracjie i jeszcze sobie tran kupilam :mrgreen:

mam tylko nadzieje ze omega3 nie tuczy bo juz jestem dosc gruba przez te psychotropy :x

"psychotropy" spowalniaja metabolizm i powodują zwiekszenie łaknienia, nie we wszystkich przypadkach, ale jesli tak jest to trzeba sport uprawiac by przyspieszyc metabolizm, nie zrec jak nie powiem co , i jeść to co nie tuczy, generalnie trzeba zmienić styl odzywiania,
1507

przez Jovita 03 mar 2008, 18:43
Moniunia27 napisał(a):mam tylko nadzieje ze omega3 nie tuczy bo juz jestem dosc gruba przez te psychotropy

nigdy w zyciu nie przytyjesz ok kwasow omega-3 -gwarantuje ci to , bo sa to zdrowe tluszcze ktore nawet obnizaja zly cholesterol.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Moniunia27 04 mar 2008, 14:58
to kamien z serca :D
wogole od dzisaj po dzisiejszej wizycie u psychiatry :evil: mam zamiar wszystkie leki wyrzucic chce brac tylko magnez,omega 3 i kwas foliowy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez takitam 04 mar 2008, 16:46
... wiesz nie rob cyrkow to po pierwsze ... leki pomagaja (mi nie ale tutaj czytam wiele postow ktore o tym swiadcza) te 3 rzeczy malo ci dadza pozatym jak zjesz magnez z frytkami albo omege z rosolem to to wydalisz tak jak zjadlas bo tluszcz blokuje wchlanianie ... znam sie troche na tym bo czesto w watkach dla sportowcow uprawiajacych sporty silowe pisze wyraznie ze nie nalezy spozywac bialka (drob) z produkltami tlustymi w ogole tluszcze zwierzece powstale podczas smazenia utrudniaja wchlanianie :) a co do wagi to nie rozumiem ludzi ktorzy uzalaja sie nad soba ze duzo waza ... sport sport i jeszcze raz sport no chyba ze ktos jest chory powaznie i uprawiac go nie moze to takie przypadki nie dotycza mojej uwagi :) jak masz problemy z nadwaga to polecam codzienne bieganie na czczo rano 10 min dziennie na poczatek i po miesiacu dam sobie reke uciac ze bedziesz zadowolona i z kondycji i wagi :)
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

przez Moniunia27 05 mar 2008, 13:54
nie wszystkich nie odstawie -zostaje przy seronilu a ten zolafen juz wyrzucilam nie mam zamiaru go brac.

pierwszy raz od polroku dzis nie jestem senna :D czyzby magnez juz zacza dzialac :D

przez Jovita 13 mar 2008, 13:08
Moniunia27 napisał(a):czyzby magnez juz zacza dzialac

to super ;)
a co do magnezu to magnezik raczej powoduje sennosc
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez del 15 mar 2008, 18:06
suplementy konieczne..napewno magnez

nadmierne napiecie miesni zuzywa go w bardzo szybkim tempie
w jedzeniu nie ma tyle magnezu zeby to starczylo

oczywiscie przedawkoaac tez nie mozna
ja sobie biore multiwitamine z magneem i pije wode w nia bogata

roznica jest diametralna

a co z potasem?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:09 pm ]
no jasne ze omega pomaga w depresji
nie na darmo sie mowi ze jedzenie ryb pomaga...w rybach jest najwiecej tych kwasow....

ja zamiast wcianc omege jem duzo ryb

ale zauwazylem jedna rzecz jesli chodzi o odzywianie
mianowicie o te leki alkalizujace typu manti itd

mam mala nadkwasote ktora czasem mnie wkurza i cos pobiore przez kilka dni

bralem kilka dni manti i sie zaczalem po tym dziwnie czuc...
nie wiem czy te leki nie pieprza calego wchlaniania w organizmie cos jest nie tak

macie z tym jakies doswiadczenie?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:11 pm ]
a zen szen przy lekach to taka glupota jak picie kawy i palenie ...nasila niepokoj

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:12 pm ]
napiszcie mi co z potasem....?
del

przez 1507 18 kwi 2008, 16:31
potas sprzyja spadkowi cisnienia i dobrze wpływa na serce podobnie jak i magnez , polepsza przewodnictwo nerwowe serca i je chroni, co do suplementów to jednak nie nalezy przesadzać gdyż ich nadmiar też szkodzi, moim zdniem dobrze dobrana dieta przez dietetyka i dobry "styl życia dobrze" robią zarówno w przypadku nerwic i depresji, przyzwyczjając sie do suplementów organizm nie będzie umiał "pobierać" dobrych pierwiastków z naturalnego pozywienia, suplementy powinny być stosowane tylko przez jakiś czas
1507

przez pyzia1 19 kwi 2008, 15:19
Mam ten omega3 w domu ale jakoś dotychczas nie brałam bo nie miałam przekonania do tego. Jednak chyba zacznę, a magnez biorę już od 2 miesięcy. Odstawiam leki i stwierdziłam, że muszę coś brać, nawet jeśli nie poskutkuje to chociaż jako placebo ;)
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez takitam 19 kwi 2008, 21:00
omega zaczyna dzialac po 4-5 miechach i to brania polecam 2x dziennej dawki ... na niektorych uczciwych opakowaniach firm pisze ze po 5 miechach dziala dopiero i to wcale nie tych najdrozszych ale wiedzcie ze sam magnez wam nie pomoze sprubujcie mgb6 i do tego 3x dziennie b complex i 2 razy dziennie omege z tranem np :) i roznica jest mala ale jest :) ale efekty to takie raczej po 3 miechach regularnego braniai to duzych dawek :)
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

Re: Omega-3, witaminy, minerały

przez Randle McMurphy 30 mar 2009, 22:33
cytata z neta : Kiedy z diety szczurów usuwa się omega-3, w ciągu trzech tygodni stają się bardziej zalęknione, nie uczą się nowych zadań i ogarnia je panika w sytuacjach stresowych. Podobnie jest z ludźmi. Badacze z Izraela na łamach „American Journal of Psychiatry” porównywali skuteczność leczenia depresji za pomocą placebo – zwykłej oliwy z oliwek (brak omega-3) i oczyszczonego oleju rybiego (bogatego w omega-3). W ciągu trzech tygodni u ponad połowy pacjentów pijących tran depresja znacznie się zmniejszyła. Dalsze badania potwierdziły, że osoby cierpiące na zaburzenia emocjonalne oraz ciężką depresję mają bardzo niski poziom DHA (to jeden z przedstawicieli omega-3) we krwi. Dziś naukowcy są powszechnie przekonani, że tłuszcze rybie pomagają eliminować przygnębienie, brak energii, lęk, bezsenność. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź wydaje się prosta: nasza kora mózgowa jest zbudowana w 60 proc. właśnie na bazie kwasu tłuszczowego DHA (kwas dokozaheksaenowy). Dlaczego więc wiedza na temat tranu w leczeniu depresji jest tak słabo rozpowszechniona? David Servan-Schreiber w książce „Pokonać stres, lęk i depresję” wysuwa teorię: „Kwasy tłuszczowe typu omega-3 są produktem naturalnym, a więc nie podlegają opatentowaniu. W związku z tym nie stanowią obiektu zainteresowania kompanii farmaceutycznych, finansujących większość badań naukowych w zakresie depresji”. 
Ryba rybie nierówna 

Ryby hodowlane zawierają mniej omega-3 niż te, które żyją w zbiornikach naturalnych. Zastanów się więc, jakie łososie kupujesz. Te dzikie są o wiele droższe. Ale przecież nasze zdrowie jest bezcenne. Jeśli to możliwe, jedz ryby świeże. Podczas ich smażenia i mrożenia kwasy omega-3 utleniają się i tracą cenne właściwości. To samo dotyczy zamykania ryb w puszkach. Czytaj informacje na etykietach, bo czasem tuńczyk jest odtłuszczony przed pakowaniem i wtedy ma bardzo mało omega-3. Natomiast sardynki bywają puszkowane już na kutrach rybackich.

przez Vitalia 31 mar 2009, 10:00

przez maximusik 31 mar 2009, 10:39
poczytajcie o EYE Q.Ja stosuję od tygodnia.Jeszcze nie jest lepiej ale mam nadzieję,że powoli stanę na nogi.Jest to lek dla dzieci z adhd ale polecany też przy problemach z neuroprzekaźnikami.I można brać przy antydepresantach nowego typu czyli inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i dopaminySSRI , a wiekszość z nas to właśnie bierze.Jeśli chodzi o magnez to radze kupowac ten który nie jest suplementem diety.1 tabletka dziennie to bajka bo dzienne zapotrzebowanie to 300mg jonów czystego magnezu(nie związku,którego jest i z 500 mg w/g producenta a jonów z tego 48mg).Pozdrawiam.Maximusik
kiedy wszystko zaczyna sie walić najlepszą rzeczą jest przeczekać

przez Vitalia 31 mar 2009, 12:30
to jaki magnez mamy kupować? mnie tak magnezu brakuje,że jak się powoli uśmiecham to mi cała prawa część twarzy drży :(

Sortuj wg