Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez aptasia 19 sty 2014, 22:50
lunatic napisał(a):Omega 3 kwas EPA 1g dziennie, działanie p/depresyjne potwierdzone w badaniach

a co konkretnie kupujesz?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 23 sty 2014, 23:00
Gold Omega3 z Olimpu i BioCardine Omega3

przez piterotr 28 sty 2014, 11:35
Jaki żeń-szeń najbardziej polecacie? I jakie ma konkretne działanie? Tak w kilku prostych słowach chciałbym się dowiedzieć jak to na was wpłynęło ;)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez White Rabbit 27 cze 2014, 14:18
Mad_Scientist2 napisał(a):Pora na moje podsumowanie. Od pary miesięcy biorę komplex witamin, magnez i omega-3. Od miesiąca w dawkach-

- wit. A, D3, E, C, B1, B2, Niacyna, B6, Kwas foliowy, B12, Biotyna, Kwas pantotenowy- wszystko w dawkach przekraczających (niekiedy znacznie) 100% zapotrzebowania dziennego- ale jednocześnie nie na tyle, by spowodować hiperwitaminozę;
- magnez 500mg/doba (chelat)- na granicy pomagnezowej sraczki :P
- omega 3- 2000mg EPA+DHA- były robione randomizowane badania, ślepa próba, osób z kliniczną depresją, którym przez kilkanaście tygodni/kilka miesięcy podawano 500mg, 1000mg, 1500mg albo 2000mg EPA+DHA, a innym podawano placebo-pastylki z cukrem. U większości osób, którym podawano omegi-3 odnotowano bardzo dużą poprawę samopoczucia znacznie przewyższającą placebo. Przy czym stwierdzono, że optymalna dawka "antydepresyjna" to 1-2g EPA+DH/doba.
- d-aspartic acid 4000mg/doba
- "prawdziwy lek na depresję"

Wnioski? Na początku było mega ch... wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie, że mój stan znacznie się pogorszył (zapewne nie ma to związku z niczym z ww.). A od niedawna nastąpiła zauważalna poprawa i przyszła remisja. Czego to zasługa? Zapewne niczego z powyższych. :P Najprawdopodobniej to zasługa 'zaskoczenia' prawdziwego leku na depresję albo po prostu epizod depresji samoczynnie ustąpił po określonym czasie- jak się często zdarza. Ale zważywszy, że te suple mnie znowu tak dużo nie kosztowały, to było to całkiem przyjemne placebo. :D

Mad_Scientist, pamiętasz, z czego brałeś tę omegę 3 (EPA, DHA)?
Chciałam zapytać, czy jest sens brać suplementy z wyższej półki cenowej?
Mad, to Ty, Dark? :oops:

Stoję przed wyborem marki preparatu i zastanawiam się, czy warto inwestować w te droższe..

przez pink_hope 27 cze 2014, 17:04
jadlam na tony wszystkie suplementy w zalecanych dawkach,,,niestety :(
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez ladywind 28 cze 2014, 17:07
Dark tez bym Cie prosiła abys napisal jakie Omega najlepiej brac i w jakich dawkach na ocd, czy to cos pomaga?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Chada 28 cze 2014, 18:10
Omegę można brać Gold Omega z Olimpu ,4 tabletki(zalecana 1) to wychodzi dziennie 1320 kwasu EPA który niby pomaga w depresji.Taka dawka również ponoć obniża kortyzol.Jednak w obydwu przypadkach trzeba brać przez długi czas.Żeń-szeń działa jest po miesiącu uczucie przypływu sił witalnych tak że czujesz jak by przyszło ci więcej sił które są jakby ukryte w Tobie,poprawia się krążenie,lekko wytrzymałość i siła.Ja poczułem jego działania po miesiącu a brałem Żeń Szeń Complex również z firmy Olimp jest to ekstrakt z dwóch żeń szeni amerykańskiego i koreańskiego +complex witamin.Ma się trochę więcej sił mniej potrzeba kawy.Lekko podnosi się ciśnienie.Brałem po 2 tabletki dziennie.Wspomagająco można brać przy uczuciu zmęczenia,gdy trzeba więcej pracować lub się uczyć zwiększa energię.Jednak jeśli chodzi o depresje bo w innych chorobach nie wiem ale pewnie jest podobnie.To to nie działa nie zmniejszy żadnego z jej objawów nagle nie będzie się chciało wychodzić z domu czy da komuś kopa.Jednak jak ktoś czuję się dobrze wychodzi lub wyszedł z depresji można brać polecam ;P
Żadne z tych magicznych cudeniek nie zmniejszy objawów choroby tylko leki!!!

Lamotrygina 150mg

przez ladywind 28 cze 2014, 18:21
własnie fajnie ze te kwasy działaja na obnizenie kortyzolu
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez wolwerine 28 cze 2014, 20:13
moja dzienna porcja: omega 3, chlorella i spirulina po 5 tabletek (ok. 3g na po jednym), wit. b12, magnez. pomaga

przez Chada 30 cze 2014, 02:32
Czy można łączyć SSRI i L-Tryptofan 200mg/doba nie wiem czy się bać zespołu serotoninowego? Czytałem opinię że l-tryptofan wstrzymują działanie antydepresantów bo pobudza naturalną produkcję serotoniny a jak wiadomo esesereje chemicznie hamują jej wychwyt jak to jest w końcu? Czy w aptece znajdę dobry produkt z L-Tyrozyną interesuję mnie ten specyfik czy to jedynie można znaleźć w sklepach kulturystycznych w postaci odżywek dla sportowców?

Lamotrygina 150mg

przez White Rabbit 30 cze 2014, 10:14
Chada, dlaczego miałby kolidować? Hamowanie wychwytu zwrotnego chyba powoduje, że substancji jest więcej w przestrzeniach synaptycznych. Wychwyt zwrotny to nic innego niż pętla ujemnego sprzężenia zwrotnego.

przez Lord Kapucyn 30 cze 2014, 11:00
Chada napisał(a):Czytałem opinię że l-tryptofan wstrzymują działanie antydepresantów bo pobudza naturalną produkcję serotoniny a jak wiadomo esesereje chemicznie hamują jej wychwyt jak to jest w końcu?

Nie czytaj opinii pisanych przez idiotów. :D SSRI blokują białko transportujące serotoniny(SERT)=hamują wychwyt zwrotny serotoniny= SERT nie może transportować serotoniny ze szczeliny synaptycznej do błony neuronu presynaptycznego= serotoniny w szczelinie synaptycznej jest więcej=nasila się transmisja serotoninergiczna na receptorach pre- i post-synaptycznych.

L-tryptofan jest prekursorem do produkcji serotoniny= poprzez hydroksylazę tryptofanową jest przekształcany do 5-hydroksytryptofanu(5-HTP)= przez dekarboksylazę aromatycznych l-aminokwasów jest przekształcany do 5-hydroksytryptaminy(inaczej: serotonina)=serotoniny jest więcej= nasila się transmisja serotoninergiczna.

Efekt końcowy jest ten sam. Oczywiście tryptofan przy SSRI to jak mucha przy armacie.

Czy można łączyć SSRI i L-Tryptofan 200mg/doba nie wiem czy się bać zespołu serotoninowego?

Można łączyć. Ale zamiast l-tryptofanu polecam Ci 5-HTP.

Czy w aptece znajdę dobry produkt z L-Tyrozyną interesuję mnie ten specyfik czy to jedynie można znaleźć w sklepach kulturystycznych w postaci odżywek dla sportowców?

L-tyrozyna to z kolei prekursor dla katecholamin(m.in. dopaminy). Obawiam się, że znajdziesz go tylko w postaci suplementów diety- solo albo złożonych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Chada 30 cze 2014, 12:31
Dzięki bardzo za pomoc.Właśnie o to mi chodziło.Też tak przypuszczałem bo zacząłem łykać Trypto od kiedy wpadło w ręce.Nie chcę od razu ładować w siebie przetworzonej serotoniny wolę zacząć od jej prekursora że tak powiem od początku jej drogi z czegoś musi wynikać jej niedobór i spadki poziomów.Wolałem się upewnić może to placebo ale dzięki l-tryptofanowi czuję jaśniejszy umysł i zmniejszone napięcie tak zwany naturalny luz lecz jest to bardzo delikatne.Myślę że zostanę na dłużej Trypto Fanem jak fluo zadziała będzie więcej serotoniny w przestrzeni synaptycznej z czego tryptofan będzie naturalnym prekursorem który przy dłuższym go braniu spowoduję lepsze jej przekaźnictwo.Przynajmniej postaram się w to wierzyć :D

Lamotrygina 150mg

przez Lord Kapucyn 30 cze 2014, 12:37
Nie chcę od razu ładować w siebie przetworzonej serotoniny wolę zacząć od jej prekursora że tak powiem od początku jej drogi z czegoś musi wynikać jej niedobór i spadki poziomów.Wolałem się upewnić może to placebo ale dzięki l-tryptofanowi czuję jaśniejszy umysł i zmniejszone napięcie tak zwany naturalny luz lecz jest to bardzo delikatne.Myślę że zostanę na dłużej Trypto Fanem jak fluo zadziała będzie więcej serotoniny w przestrzeni synaptycznej z czego tryptofan będzie naturalnym prekursorem który przy dłuższym go braniu nie spowoduję zbyt dużych spadków. :D

5-hydroksytryptofan to nie przetworzona serotonina. 5-HTP to też prekursor do produkcji serotoniny i suplementy z nim są lepsze niż te z l-tryptofanem. Serotoniny jako takiej w ogóle nie można by podawać w suplementach bo ona sama w sobie nie przenika bariery krew-mózg. L-tryptofan i 5-hydroksytryptofan(5-HTP) już przenikają barierę krew-mózg. Mówię Ci, lepiej zainwestować w 5-HTP.

-- 30 cze 2014, 12:41 --

Schemat jak zachodzi synteza serotoniny z tryptofanu- http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ay.svg.png

Jak zachodzi synteza katecholamin z l-tyrozyny- http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... enalin.png
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg