Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez skufka 19 lip 2013, 09:53
mifune85
He he, dzięki za wyjaśnienie. Nie uważam, żeby to było placebo, a nawet jeśli jest to co? - byle pomogło. Depresja mogła powstać pod wpływem róznych braków, więc staram się te braki uzupełnić. Robię to trochę w ciemno, ale jak nie pomoże to przynajmniej nie zaszkodzi...

Wiola
ale tego młynka clarus to chyba nie ma w stałej sprzedaży, czy jest? Ile kosztował?

Może jeszcze ktoś poleci młynek mielący siemię?

przez mifune85 19 lip 2013, 12:04
skufka napisał(a):mifune85
He he, dzięki za wyjaśnienie. Nie uważam, żeby to było placebo, a nawet jeśli jest to co? - byle pomogło. Depresja mogła powstać pod wpływem róznych braków, więc staram się te braki uzupełnić. Robię to trochę w ciemno, ale jak nie pomoże to przynajmniej nie zaszkodzi...

Wiola
ale tego młynka clarus to chyba nie ma w stałej sprzedaży, czy jest? Ile kosztował?

Może jeszcze ktoś poleci młynek mielący siemię?

Jeśli masz depresje która już nawracała to szansa na to że było to w wyniku niedoborów jest praktycznie zerowa(zwłaszcza jeśli leki działały). Zbyt wiele osób podnieca się tą mozliwością że ich problemy psychiczne wynikają z niedoborów bo to brzmi bardzo pięknie i nie dziwie się ludziom że łapią się tej myśli i nadziei. Warto jeść zdrowo i sam to robie(jem regularnie siemie lniane bo jest zdrowe, tanie i smaczne:) ale lepiej nie licz że rozwiąże to chociaż część twoich problemów.

Ja miele siemie lniane w automatycznym młynku do kawy, który kupiłem w supermarkecie za 40 zł. Takich ręcznych już raczej nie ma w sprzedaży.

przez *Wiola* 19 lip 2013, 12:10
mifune85, Masz rację, ja nie traktuje zdrowego odżywiania jako leku na depresję czy nerwicę , ale na pewno nie zaszkodzi i warto ;)

skufka, Nie pamiętam , chyba około 30 zł, raczej nie jest w stałej ofercie. Zwykły elektryczny młynek do kawy , każdy się nadaje.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 19 lip 2013, 18:46
ja dzis zakupiłam chela mag b6 olimpu(biore go od dawna jest moim zdaniem najlepszy), omega 3 też olimpu i zestaw witamin dla kobiet falvit -zapas na 2 miechy :smile:
jutro kupie semie lniane bo zapomniałam a jutro mam leki do odebrania w aptece i jest promocja 2 pudełka w cenie 1
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Kalebx3 19 lip 2013, 18:49
jutro kupie semie lniane bo zapomniałam

a siemię lniane na co ?, też na nerwicę?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez amelia83 19 lip 2013, 18:52
siemie lniane ma naturalną omega 3 mielony len dodawac mozna do jogurtów np, do sałatek na chleb, nie próbowałam wcześniej ale czytam, że ludzie chwalą ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Kalebx3 19 lip 2013, 18:57
siemię lniane ma naturalne Omega 3 ,ale trzeba naprawdę dużo wszamać ,żeby wspomóc się odpowiednia ilością oleju. Ja tam piję olej ( natural ) z siemienia . Chociaż pestki dobre na przewód pokarmowy .

-- 19 lip 2013, 18:59 --

A najlepsze są lekko podprażone na suchej patelni. Normalnie lepsze od sezamu , pycha. Muszę tak zrobić.

przez amelia83 19 lip 2013, 19:00
M. Luther King

przez *Wiola* 19 lip 2013, 19:00
pisałam wcześniej - polecam avocado siemię też ale nie za dużo , bo można sobie kuku zrobić.
Moderator

przez Kalebx3 19 lip 2013, 19:03
Kalebx3, taki masz? http://www.naturala.pl/Produkt/91/olej_ ... a_lnianego

Nie , takiego nie mam , za drogi .
Tu masz lepszy i tańszy . A najlepszy jest z wiesiołka .I nie ma na świecie lepszego ( no może z nasion ogórecznika, lub nasion czarnej porzeczki)
http://oleofarm24.pl/product-pol-91-Ole ... 50-ml.html

przez amelia83 19 lip 2013, 19:09
Kalebx3, oki, ale wpierw wypróbuję ten len ;)
M. Luther King

przez skufka 20 lip 2013, 06:51
*Wiola* - a jak i z czym jesz avokado? Nie jest zbyt smaczne jak dla mnie...
Kalebx3, amelia83 - czy oprócz tych wymienionych produktów bierzecie "prawdziwe" leki na depresję?
Z moją depresją zmagam się od kilku miesięcy i cały czas mam nadzieję, że wyjdę z tego środkami naturalnymi, choć niektórzy nie wierzą w takie cuda. Ja natomiast nie wierzę w chemiczne antydepresanty, które nie leczą przecież tylko tłumią objawy a mają dużo okropnych skutków ubocznych...
Olej lniany chyba najlepiej wchłania się zmiksowany z chudym białym serem (wg dr Budwig). To mawet dość smaczne, ale ja od paru miesięcy nie mam wogóle apetytu i nic mi się właściwie nie chce jeść.
Czy znacie może jakieś sposoby na poprawę apetytu???

przez Kalebx3 20 lip 2013, 09:03
Kalebx3, amelia83 - czy oprócz tych wymienionych produktów bierzecie "prawdziwe" leki na depresję?

Tak , ja biorę Paroksetynę 10-15 mg/ d. . Zaznaczam ,lekarstwo to działa tylko wtedy jak sie je bierze , jak nie to nerwica wraca z powrotem , czyli działanie prawie tylko dorażne.

przez mifune85 20 lip 2013, 12:14
Z moją depresją zmagam się od kilku miesięcy i cały czas mam nadzieję, że wyjdę z tego środkami naturalnymi, choć niektórzy nie wierzą w takie cuda. Ja natomiast nie wierzę w chemiczne antydepresanty, które nie leczą przecież tylko tłumią objawy a mają dużo okropnych skutków ubocznych...
Olej lniany chyba najlepiej wchłania się zmiksowany z chudym białym serem (wg dr Budwig). To mawet dość smaczne, ale ja od paru miesięcy nie mam wogóle apetytu i nic mi się właściwie nie chce jeść.
Czy znacie może jakieś sposoby na poprawę apetytu???[/quote]

Na tym forum znajdziesz bardzo dużo osób, którym leki pomogły wyjść z depresji ale chyba nikogo kto wyszedł z depresji za pomocą diety. Leczenie chorób to nie jest kwestia wiary i trzeba zachować realizm. Teraz jest mnóstwo jak to nazywam "new age'owych" szarlatanów, którzy uważają że można wychodzić z depresji i innych ciężkich chorób za pomocą suplementów i diety. Nie ma ku temu żadnych podstaw i nigdy nie zostało to udowodnione a jeśli masz poważną depresję to potrzebujesz poważnego leczenia a nie zdrowej żywności i witamin.

Sortuj wg