Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Omega-3, witaminy, minerały

przez Conrado31 30 kwi 2010, 20:20
Omega-3 przyjmuje pod postacią tabletek. Na razie nic nie mogę powiedzieć na temat skuteczności ich stosowania. Warto jednak nadmienić, ze Omega 3 są składnikami budulcowymi naszego mózgu bez których nie może on poprawnie funkcjonować. Z niedoborami Omega-3 w diecie związana jest depresja. Tak wiec, wydaje mi się, ze warto.

przez Joaśka 30 kwi 2010, 20:39
Ja omega3 przyjmowałam i nadal przyjmuję w postaci oleju lnianego nieoczyszczonego budwigowego oraz zmielonego przez siebie siemienia lnianego, i oczywiście ryb. Taką "drogą" są one najlepiej przyswajalne. Zawsze się zastanawiałam czy omega3 w postaci kapsułek w ogóle coś daje, działa, czy w ogóle tam w tych kapsułkach naprawdę jest, przecież ona się bardzo łatwo utlenia, jest "wrażliwa" na temperaturę... Nie wiem czy ona potrafi przetrwać proces produkcji kapsułek. :? Najbardziej skuteczna jest omega3 w produktach naturalnych, każdy lekarz to powie ;) . Polecam.
Joaśka

przez Conrado31 30 kwi 2010, 21:44
Joaśka napisał(a):Ja omega3 przyjmowałam i nadal przyjmuję w postaci oleju lnianego nieoczyszczonego budwigowego

...a tak słyszałem kiedyś na antenie 3PR w którejś z audycji Graży Dobroń, że miesza się go z twarogiem i wtedy jeszcze lepiej jest przyswajany przez organizm. Musze koniecznie spróbować :lol: Pozdrawiam ciepło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Joaśka 30 kwi 2010, 22:22
No ja tak mieszam właśnie. :smile: Z chudym twarogiem albo z żółtkiem jaja. Po doprawieniu tworzy się całkiem smaczna pasta. Po połączeniu z białkiem olej jest lepiej przyswajalny i przy okazji wtedy również łatwiejszy do strawienia. Również pozdrawiam. :smile:
Joaśka

przez El Chupacabra 08 maja 2010, 03:00
Badania z użyciem kwasów omega-3 w leczeniu depresji
poporodowej nie dały jednoznacznej informacji na
temat ich skuteczności w tym schorzeniu [13, 14].
Optymistyczne wnioski przyniosło również porównanie
skuteczności kwasów omega-3 z jednym ze
stosowanych leków przeciwdepresyjnych w 8-tygodniowym
badaniu pacjentów z dużą depresją. Wykazano
taką samą skuteczność 20 mg fluoksetyny
i 1 g EPA oraz przewagę połączenia obu substancji
nad każdą z nich stosowaną w monoterapii. Odpowiedź
na leczenie (poprawa o przynajmniej 50%
w HDRS) odnotowano u 50% osób leczonych fluoksetyną,
u 56% otrzymujących EPA i u 81% pacjentów,
u których stosowano obie substancje [15].

http://www.viamedica.pl/gazety/gazeta8/ ... ks_art=228

1 mg EPA = 20 mg Fluoksetyny

czy to mozliwe ? :)

wola człowieka jest jego niebem

przez Conrado31 08 maja 2010, 07:15
Bardzo ciekawe badania. Szkoda, że nie leczę się już fluoksetyną, choć w moim przypadku była bardzo skuteczna :-|

przez *Monika* 08 maja 2010, 09:05
Chupacabra, Bardzo ciekawe te zapiski :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Zachmurami 11 cze 2010, 15:14
Conrado31 napisał(a):
Joaśka napisał(a):Ja omega3 przyjmowałam i nadal przyjmuję w postaci oleju lnianego nieoczyszczonego budwigowego

...a tak słyszałem kiedyś na antenie 3PR w którejś z audycji Graży Dobroń, że miesza się go z twarogiem i wtedy jeszcze lepiej jest przyswajany przez organizm. Musze koniecznie spróbować :lol: Pozdrawiam ciepło.

Coś w tym jest. Zażywam olej budwigowy od poniedziałku. Ostatnio miałam mega zjazd. Niby piękne lato za oknami, a ja umieram na nerwico-depresję z komponentem somatyzacyjnym...
Rano budziłam się patrząc w sufit, ogarniał mnie koszmarny lęk, ściskał żołądek... Czułam, jak odchodzi mi chęć do życia, pomimo iż biorę kolejny zestaw leków, (Mirzaten plus Efectin ER).

Lekarz zachęca do wspomagania się benzo (swoją drogą, co to, cholera, za leczenie, skoro leki przeciwdepresyjne nie działają?), ja uparcie mówię 'nie' i wegetuję (zyskałam miano nieposłusznej pacjentki)... moje najbliższe otoczenie miało mnie dość (zaczęłam wszystkich straszyć rychłym odejściem w zaświaty)

Zaczęłam się znów wkręcać w choroby, ostatnio np. upodobałam sobie przewlekłą boreliozę z Lyme, chociaż na podstawie moich objawów: pieczenie w żołądku, lęk i napiecie... żaden rozsądny medyk na świecie nie postawiłby takiej diagnozy...

W poniedziałek resztką sił doczołgałam się do sklepu zielarskiego i nabyłam butelkę oleju lnianego nieoczyszczonego do diety budwigowej.

Dietę stosuję od poniedziałku. I co? Czuję się o niebo lepiej, nie sądzę, żeby to była autosugestia...

Śmigam po mieście, pracuję, wychodzę na basen, zapisałam się na jogę i... już na pierwszych zajęciach stałam na rękach, zrobiłam świecę i inne asany, ku zdziwieniu instruktorki (w podstawówce uprawiałam sport, więc coś mi w żyłach z tej sprawności zostało).

Uwaga. Z tego, co doczytałam: żeby kuracja zadziałała, trzeba jednocześnie przestrzegać diety - wykluczając z niej wszelkie tłuszcze zwierzęce, białe pieczywo i cukier. Olej spożywać zmiksowany z chudym twarogiem i ew. kefirem, w taki sposób najlepiej się wchłania.

Zapisuję się do fanklubu dr Budwig. Dodatkowo - joga. Mój organizm ma się o niebo lepiej, chce się żyć.

przez wovacuum 11 cze 2010, 15:37
Zachmurami, az chce siè czytac takie posty!dobrze,ze sà osoby ,ktore wierzà,ze dieta i srodki naturalne mogà pomoc.pozdrawiam. :D
wovacuum

przez Joaśka 15 cze 2010, 07:47
Zachmurami, ja też znowu stosuję pastę dr Budwig, bo nie byłam wcześniej wytrwała i wcześniej przerwałam... Jem ją od 3 dni, na razie zauważyłam tyle, że mi lekko na żołądku, dobrze się wypróżniam, w ogóle jakoś tak lekko mi na przewodzie pokarmowym. Tym razem będę wytrwała i będę jeść tą pastę minimum miesiąc codziennie.
Dla zainteresowanych bardzo ciekawa stronka o wspaniałej kobiecie dr Budwig oraz jej rewolucyjnej paście, którą stosuje się nawet w klinikach leczących z nowotworów:
http://www.longevitas.pl/index.php?id=15
Tak swoją drogą to żywotna kobitka była - żyła 95 lat. :shock: :D

[Dodane po edycji:]

Jeszcze jedna ciekawa stronka o paście dr Budwig :-)
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturaln ... udwig.html
Joaśka

przez Zachmurami 15 cze 2010, 13:37
Dziewczyny, mija kolejny dzien na oleju lnianym budwigowym.
Nadal jest dobrze, a wybierałam się już na drugą stronę kosmosu...

Próbowałam wcześniej stosować różne suplementy, aloes, magnez itp. ale niestety, cudów nie doświadczyłam i załamywałam się co raz bardziej. A tu proszę, zmiana składu chemicznego spożywanych tłuszczów i... efekty odczuwalne niemal natychmiast.
Zniknęło uporczywe mulenie, ciężar w nadbrzuszu. Po kilku dniach przestałam budzić się ze ściśniętym żołądkiem i obezwładniającym do bólu lękiem przed nadchodzącym dniem...

Powiem tylko, że jeżeli chodzi o diety to jestem/byłam strasznie leniwa i niezdyscyplinowana, ale w tym wypadku, zasady są jasne, trzeba tylko trochę inaczej zaplanować zakupy.

Naprawdę zachęcam wszystkich niezdecydowanych. Chyba faktycznie tego typu dieta działa na nasz system nerwowy.

Koszty diety są niewielkie, ba, wręcz można zaoszczędzić, :mrgreen: wywalając z jadłospisu margaryny, szynki, kiełbaski, tłusty nabiał, słodycze i inne pseudospożywcze śmieci :D Na szczęście teraz, w lecie, łatwiej jest skomponować dietę opartą o dużą ilość warzyw i owoców.

przez Joaśka 15 cze 2010, 15:52
Zachmurami a w jakiej dziennej ilości używasz oleju budwigowego? Jak wygląda teraz Twoja dieta? (pochwal się :mrgreen: )
Joaśka

przez Zachmurami 17 cze 2010, 19:10
Już mówię. :smile: Sześć łyżek stołowych, w dwóch porcjach. Śniadanie to ok. 20 dkg białego chudego twarożku zmiksowanego w blenderze z kilkoma łyżkami chudego jogurtu i 3 łyżkami stołowymi oleju. Do tego dwie kromki chleba razowego, bez masła/margaryny. Kilka plasterków pomidora, sałata, mogą być inne warzywa, do wyboru, do koloru.

Zamiast kawy - herbata owocowa lub zwykła słodzona łyżeczką miodu (nie mogę się zmusić do gorzkiej, no nie mogę).
Na obiad można zjeść np. risotto z ciemnego ryżu z brokułami, pomidorami, cytryny i sera mozarella. Spróbujcie, super. Ważne, żeby ryż był ciemny. Zalecane są też ryby, najlepiej duszone z warzywami. Kasze, z przewagą jaglanej.

Na kolację spożywam pastę budwigową w wersji owocowej. 3 łyżki oleju, trochę truskawek, łyżka miodu, kefir lub jogurt i 20 dkg chudego twarożku. Jeżeli jestem głodna, robię sobie kanapkę z chleba razowego i pomidora.

Owoce i warzywa można wsuwać bez ograniczen ilościowych. Można też podjadać orzechy, migdały, pestki dyni lub słonecznika, suszoną żurawinę i inne naturalne snacki. 8)

Reżimu jakiegoś strasznego nie stosuję - ostatnio np. pochłonęłam lody. :smile: Ważne jest jednak, żeby zwracać uwagę na proporcje jakościowe spożywanych tłuszczów (wykluczenie tych zwierzęcych, przynajmniej na kilka tygodni)

przez eovo 18 cze 2010, 19:03
ja wedlug tego przepisu z tym że 3 łyżeczki siemia lnianego

http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajl

Sortuj wg