Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Omega-3, witaminy, minerały

przez Joaśka 15 lut 2010, 21:19
wovacuum napisał(a):Joaśka, ten olej to uzywac do potraw?smazenia itd..?

Do smażenia - zdecydowanie nie, bo traci na wartości.
Można używać do sałatek, surówek, ja czasem moczę w nim chlebek, albo leję sobie trochę na ziemniaki w mundurkach, kaszę gryczaną, dobry jest jako dodatek do kapusty kiszonej czy ogórków. Nie smakuje jak oliwa czy olej - w smaku przypomina mi trochę orzeszki ziemne, pyyycha! I kolorek ciekawy - taka ciemna czerwień :P Naprawdę polecam, bo nie dość, że smaczny to i bardzo bardzo zdrowy.

[Dodane po edycji:]

fobia napisał(a):hmmm mam smaka na te pestki z dyni ;P

No też lubię :mrgreen: Moja kumpela wypędziła sobie nimi lamblie z organizmu, a niczym nie mogła ich wytępić :P Tylko w tym celu to trzeba ich duużo jeść, chyba jakieś 100-200 pestek codziennie :P
Joaśka

przez fobia 15 lut 2010, 21:39
Joaśka napisał(a): Tylko w tym celu to trzeba ich duużo jeść, chyba jakieś 100-200 pestek codziennie :P

jestem w stanie tyle zjeść ;) jeśli chodzi o pestki to mogę siedzieć i dłubać ;)

przez Joaśka 15 lut 2010, 21:43
fobia napisał(a):
Joaśka napisał(a): Tylko w tym celu to trzeba ich duużo jeść, chyba jakieś 100-200 pestek codziennie :P

jestem w stanie tyle zjeść ;) jeśli chodzi o pestki to mogę siedzieć i dłubać ;)

Nieźle ;) Zjeść to i ja jestem tyle w stanie, tylko cierpliwości do dłubania mi brak :P , więc jak jadłam to sobie w młynku do kawy mieliłam razem z całymi łupinami (jeszcze zdrowiej :P ) i posypywałam na kanapki albo koktajl robiłam :mrgreen:
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 15 lut 2010, 21:52
Joaśka, tez niegłupie ;)

przez Zosia1980 18 lut 2010, 21:46
O pestkach nie słyszałam ,ale moze warto spróbować

przez Joaśka 28 lut 2010, 20:53
olej z pestek dyni zawiera cenne omega3 :mrgreen:
Joaśka

przez fobia 28 lut 2010, 21:11
wcinałam ostatnio pestki dyni :mrgreen: się naskubałam :roll: :mrgreen:

przez Joaśka 01 mar 2010, 11:29
fobia napisał(a):wcinałam ostatnio pestki dyni :mrgreen: się naskubałam :roll: :mrgreen:

Podziwiam za cierpliwość :D Są bardzo zdrowe, nawet na włosy, bo mają dużo cynku :P
Joaśka

przez Joaśka 18 mar 2010, 15:19
Stosował ktoś olej lniany nieoczyszczony budwigowy? Podobno działa cuda jeśli chodzi o sprawy neurologiczne i wiele innych dolegliwości. ;) Tylko trzeba go zażywać systematycznie, codziennie w ilości ok. 6 łyżek stołowych. Najlepiej się wchłania w postaci pasty z chudym twarogiem. Ja zaczynam właśnie kurację. :mrgreen:
Joaśka

przez polakita 18 mar 2010, 15:46
Joaśka napisał(a):Stosował ktoś olej lniany nieoczyszczony budwigowy?

tak, ja go kupiłam za radą Anny R. robiłam sobie pastę oraz dodawałam do dań, jest pyszny :mrgreen: od tamtej pory kupuję różne oleje tłoczone na zimno. Teraz go sprzedają w wielu aptekach, 44 zł za litr. Stosowałam go za krótko aby mnie uzdrowił, ale polecam!
polakita

przez znerwicowanybronek 18 mar 2010, 16:11
generalnie nalezy do wszystkich minerałów podchodzić z dystansem i nie mysleć że to dzięki nim się uzdrowimy, są pozyteczne ale nie na tyle by za nas pokonać choroby. Tonący brzytwy się chwyta a na tym zarabiają apteki, koncerny itp.

przez polakita 18 mar 2010, 16:30
Na mnie jeszcze żadna firma farmaceutyczna nie zarobiła, a zarabiają głównie producenci lokalnych warzyw, owoców, sklepy ze zdrową żywnością itp ;) wolę wydawać kasę na coś co jest zdrowe niż na farmaceutyczną chemię (dopóki sobie w ten sposób radzę). Nerwica pochodzi z emocji, i to emocje trzeba leczyć, ale nie zaszkodzi wspomóc i ciało :mrgreen:
polakita

przez Joaśka 18 mar 2010, 16:34
znerwicowanybronek napisał(a):generalnie nalezy do wszystkich minerałów podchodzić z dystansem i nie mysleć że to dzięki nim się uzdrowimy, są pozyteczne ale nie na tyle by za nas pokonać choroby. Tonący brzytwy się chwyta a na tym zarabiają apteki, koncerny itp.

No ja stosuję oleje nie tylko z powodów związanych ze stanem psychicznym, mam przewlekłe problemy ze zdrowiem fizycznym, a oleje tłoczone na zimno ogólnie bardzo odżywiają i wzmacniają organizm, również nasz mózg. ;)

polakita napisał(a):Na mnie jeszcze żadna firma farmaceutyczna nie zarobiła, a zarabiają głównie producenci lokalnych warzyw, owoców, sklepy ze zdrową żywnością itp ;) wolę wydawać kasę na coś co jest zdrowe niż na farmaceutyczną chemię (dopóki sobie w ten sposób radzę). Nerwica pochodzi z emocji, i to emocje trzeba leczyć, ale nie zaszkodzi wspomóc i ciało :mrgreen:

Święta racja :mrgreen: Na mnie też też zarabiają najwyżej właściciele małych budek z owocami i warzywami oraz czasem sklepy ekologiczne. Od koncernów farmaceutycznych to się akurat również trzymam z daleka. ;)
P.S. Polakita, znowu super fota!!! :mrgreen:
Joaśka

przez polakita 18 mar 2010, 17:44
Joaśka napisał(a):P.S. Polakita, znowu super fota!!! :mrgreen:

dziękuję, to dla was wybieram te najpiękniejsze :mrgreen:
polakita

Sortuj wg