Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Omega-3, witaminy, minerały

przez polakita 16 sty 2010, 13:06
narthex napisał(a):
fobia napisał(a):polakita, ten olej lniany brzmi niegłupio ;) chyba spróbuję. kupię go w każdej aptece?

W ten sposob kupisz tylko olej niskolinolenowy czyli raczej bezuzyteczny. Ten z duza dawka omega3 jest dostepny na zamowienie i ma trwalosc okolo 2 miesiecy.

Dokładnie tak. To nie może być jakikolwiek olej lniany, powinien być tłoczony na zimno, przechowywany w lodówce, bez dostępu światła już w sklepie. Z tego co się orientuję (dzięki Annie R. z naszego forum) taki olej produkuje i sprzedaje Oleofarm.

http://www.oleofarm.com.pl/olej_lniany_ ... zczony.php

[Dodane po edycji:]

1507 napisał(a):polakita, myślisz że kupując produkty w sklepie typu ryba, olej i inne masz 100% gwarancji że są one "czyste"? (...) To samo dotyczy witaminy c, po co kupować tabletki jak możesz jeść np cytrusy.

Nie chodziło mi o to że są "czyste", ale że jesteśmy u źródła skąd pochodzą. Przecież kapsułki skądś też biorą te kwasy - zapewne z tego samego naturalnego źródła? Jeśli chodzi o witaminę C, to się zgadzam, wolę jeść cytrusy/porzeczki itp. niż łykać tabletkę, o ile to możliwe.

Te informacje o których piszesz są bardzo ciekawe! Jednak tak jak pisałeś ryby morskie zawierają mnóstwo metali ciężkich, i są mało zdrowe, więc lepiej je jeść czy nie? Sama nie wiem, trzeba znaleźć jakiś złoty środek. Może właśnie tran o jakim mówi Joaśka jest dobrym wyjściem?
polakita

przez 1507 16 sty 2010, 13:32
czy tran czy omega, nie ma znaczenia i tak nie znasz pochodzenia, procesu produkcji , to samo z sokiem z noni kazdy zachwala swój produkt i twierdzi ze jego jest naj, jak np orginalny sok noni z Tahiti :D
1507

przez narthex 16 sty 2010, 13:53
1507 napisał(a):czy tran czy omega, nie ma znaczenia i tak nie znasz pochodzenia, procesu produkcji , to samo z sokiem z noni kazdy zachwala swój produkt i twierdzi ze jego jest naj, jak np orginalny sok noni z Tahiti :D

Wiec ty sie tylko zywisz tym co wychodujesz w ogrodku ? ;) Przeciez wszystko co kupujesz moze nie byc "czyste".

Co do magnezu to magnefar b6 jest dobry (cytrynian magnezu), dla nerwicowca na poczatek ok 500 mg dziennie, jesli nie ma sie ciezkiej niewydolnosci nerek nic sie nie stanie, ja biore tyle od 2 miesiecy, ostatnio robilem mg w osoczu - posrodku normy.

Aby byl skuteczny trzeba zachowac pewne zasady suplementacji:
wapn, magnez, potas nalezy brac koniecznie oddzielnie
unikac nadmiaru bialka, cukru
odstawic alkohol, kofeine

Ja dodatkowo tabletki rozpuszczam w wodzie bo sa wtedy przyjazniejsze dla zoladka i lepiej sie wchlaniaja.

Dodatkowo warto brac wapn raz dziennie bo mg i ca rywalizuja ze soba i jeden moze wyplukac drugie co moze przejawic sie w osteoporozie po latach ale to jakies ekstremalne przypadki musza byc, ja podchodze do tego z przymruzeniem oka ale troche wapnia biore (osteodiag)
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1507 16 sty 2010, 14:46
narthex napisał(a):
1507 napisał(a):czy tran czy omega, nie ma znaczenia i tak nie znasz pochodzenia, procesu produkcji , to samo z sokiem z noni kazdy zachwala swój produkt i twierdzi ze jego jest naj, jak np orginalny sok noni z Tahiti :D

Wiec ty sie tylko zywisz tym co wychodujesz w ogrodku ? ;) Przeciez wszystko co kupujesz moze nie byc "czyste".

chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi
1507

przez Joaśka 16 sty 2010, 14:54
Ryby - jeść jak najbardziej, ale nie pangę czy inne sztucznie karmione, hodowlane. I oczywiście nie z puszki (tam to dopiero jest rtęci!). :P
Olej lniany - najlepiej moim zdaniem mielić sobie samemu siemię lniane w młynku do kawy i od razu jeść/pić, to jest lepsze źródło omega3 niż olej tłoczony z tych ziaren nie wiadomo gdzie.
Co do magnezu - najlepszy jest w postaci chelatowanej, jest najlepiej przyswajalny (kapułki dojelitowe). Dobrze jeść produkty zawierające dużo magnezu - nawet czekoladę, ale taką, która zawiera około 80-90% kakao.
Co do potasu to bardzo dużo zawierają go ziemniaki. Była tu wcześniej mowa o soku pomidorowym, ale skąd go teraz wziąć? Robić przecier z pięknych kupowanych, nafaszerowanych chemikaliami pomidorków? Albo kupować soki w kartonach? (nawet te 100%owe zawierają już tyle potasu co nic!!!). Trzeba się wspomagać tabletkami lub - jeśli ktoś ma bardzo poważne niedobory - aplikuje się kroplówkę.
Joaśka

przez narthex 16 sty 2010, 15:00
1507 napisał(a):
narthex napisał(a):

chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi

Warto poszukac i znalezc sprawdzonego producenta np Oleofarm robi dobre oleje z certyfikatem, a co do tego soku noni to rzeczywiscie moga byc przekrety bo tyle sie tego namnozylo ostatnio

Soki pomidorowe zawieraja sporo potasu bo sa zageszczone i dodatkowo w postaci plynu wiec latwo sie wchlania, a ile tych ziemniakow mozna zjesc? :P polecam tymbark pikantny

Wlasnie ten chelat magnezu, podobno najlepszy, bralem go sporo ale dopiero po przesiadce na cytrynian poczulem roznice i przestaly mi sie lamac paznokcie, nie wiem dlaczego :?

wg producenta ilosc potasu w soku 200mg/100ml
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez koliber* 16 sty 2010, 17:07
Ja również polecam olej lniany firmy Oleofarm.

A jak to jt z tym kwasem? Czy po tych tabletkach faktycznie się tyje..
Rozumiem że przy FEMINATAL METAFOLIN 800 nie trzeba brać dod. witamin i normalnie dodatkowo olej Budwikowej np. z twarogiem, tak?
Ja b. późno zrozumiałąm, że mam depresję. Dużo za późno, heh.. do tej pory miałam terapię indywidualną. Teraz czeka mnie psychiatra. Przyznam, że bardzo boję się psychotropów. Moja mama kiedyś była uzależniona od leków, nie wiem jak teraz.
Boję się również tego, że leczenie poże potrwać lata.. kolejne lata.. przepraszam, jestem strasznie zdołowana i zdesperowana, a dod. zdemotywowana do wszelkiego działania :oops:
Pozdrawiam wszystkich, A

przez 1507 16 sty 2010, 17:25
koliber*, "Boję się również tego, że leczenie poże potrwać lata"

Nie ma co się oszukiwać ale może tak być szczególnie w przypadku nerwic, bo w depresji gdy trafisz w leki to szybko staniesz na nogi, ale trzeba je brać
1507

przez koliber* 16 sty 2010, 17:30
1507 napisał(a):Nie ma co się oszukiwać ale może tak być szczególnie w przypadku nerwic, bo w depresji gdy trafisz w leki to szybko staniesz na nogi, ale trzeba je brać

Heh.. wiem, leczę sie już długo w sumie ;(
Ale teraz dotarło do mnie, że czas się zająć depresją lekami, których po prostu się boję. U mnie wsz. dzieje sie duzo za pozno i obecnie nie mam juz sily na to wszysto i przedewszystkim wiary, ze bedzei dobrze.

przez narthex 16 sty 2010, 17:34
koliber*, zasada jest taka, szukasz probujesz jak pomaga to bierzesz. W tym preparacie amsz caly b complex mozesz sprubowac tez witaminy D sprawcy zimowych depresji. Chodzi ci o kwas omega3? Od tego sie nie tyje wrecz przeciwnie. To nie trwa latami mi wystarczylo ok 3 miesiace zeby w duzej czesci pokonac nerwice.
Arthur Schopenhauer

przez koliber* 16 sty 2010, 17:43
nie jest to depresja zimowa, a nieleczona depresja długoletnia.
Naturalnych specyfików sie nie boje, tylko chemii.
Wiem, ze od omega-3 sie nie tyje, stosuje olej lniany budwikowej nie od dzis, niestety z duzymi przerwami. Chodzi mi o tabletki feminatal czy po nich sie tyje oraz po antydepresantach?

przez narthex 16 sty 2010, 17:49
Feminatal to tylko witaminy, po nich sie nie tyje.
Arthur Schopenhauer

przez Joaśka 16 sty 2010, 18:04
narthex napisał(a):Soki pomidorowe zawieraja sporo potasu bo sa zageszczone i dodatkowo w postaci plynu wiec latwo sie wchlania, a ile tych ziemniakow mozna zjesc? :P polecam tymbark pikantny
wg producenta ilosc potasu w soku 200mg/100ml

No a jak ktoś nie może pić takich soków? :roll: (ja mam silną grzybicę ogólnoustrojową i na wszelkie kupione soki bardzo źle reaguję, nawet na 100%owe :cry: )
Joaśka

przez koliber* 16 sty 2010, 18:08
A tak w ogóle, jest tu Ktoś z Krakowa, kto mógłby mi polecić kogoś kompetentnego w Krakowie?

Sortuj wg