Co sądzicie o bioenergoterapii.

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Co sądzicie o bioenergoterapii.

przez magda366 22 lip 2010, 20:37
Chupacabra napisał(a):
maxsimus napisał(a):Czy waszym zdaniem bioerergoterapia pomaga wyjść z depresji. Mam na myśli przeprowadzanie samego zabiegu. U mnie polega to na tym że pan bioenergoterapeuta kładzie mi reke na różnych miejscach na ciele . Rozumiem że może miec znaczenie czysto psychologiczne, ale czy jest w tym coś więcej . Czy komuś z was to pomogło wyjść z depresji.

Chodzilem do takiego jednego, podobno jeden z lepszych w pomorskim. Wizyta kosztowala 100 zl, ale nic nie pomoglo. Nie polecam.

Dokładnie takie same mam doświadczenia

przez sebastian86 22 lip 2010, 22:35
ja jezdzilem na cos takiego i jesli chodzi o psychosomatyczne objawy nerwicy takie jak bole kregoslupa
czy glowy to naprawde pomoglo . co do wplywu tej bioterapi na depresje to raczej nie poprawilo mi nastroju...
We Are The Champions 2016(L)

przez linka 22 lip 2010, 22:48
Jeśłi idzie o bioenergoterapie to niestety jedno mi się przypomina :lol: :lol: :lol:

Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Roberrrto 23 lip 2010, 23:52
brokenwing napisał(a):Dla mnie bioenergoterapeuta to ...tylko wiara lub jej brak -w nas samych.
Pewnie gdybym poszedł do takiego w przekonaniu ,że mi pomoże .Kto wie ,możliwe ,że poczuł bym się lepiej .

Też tak to widzę. Generalnie to ja z dużym dystansem do takich rzeczy.
Roberrrto

przez sebastian86 24 lip 2010, 09:37
ja pojechalem bez wiekszej wiary do takiego speca a jednak po paru wizytach odczulem duza roznice w stanie moich plecow :)

przez brokenwing 26 lip 2010, 16:56
sebastian86, Jak dawno to było i czy efekt poprawy nadal jest odczuwalny ?
brokenwing

przez sebastian86 26 lip 2010, 17:32
ostatni raz bylem jakos rok temu i do dzis plecy mnie nie bola poza wyjatkami rzadkimi :) na objawy psychosomatyczne podzialalo.

przez brokenwing 26 lip 2010, 23:13
sebastian86, Gratulacje . A wcześniej leczyłeś dolegliwości związane z plecami za pomocą konwencjonalnej medycyny?
brokenwing

przez sebastian86 28 lip 2010, 10:21
owszem i efekt slabiutki byl.

przez brokenwing 28 lip 2010, 12:46
sebastian86 napisał(a):owszem i efekt slabiutki byl.

Napisz jak ten ból zdiagnozował lekarz . Co to było ,jakieś pokrewne dyskopatii czy coś z mięśniami?
brokenwing

przez sebastian86 28 lip 2010, 23:20
jakas dyskopatia poczatkowa.rtg wykazal wczesniej skolioze niewielka a potem rezonans magnetyczny robilem i ortopeda stwierdzil wlasnie dyskopatie. natomiast facet od bioenergi mowil mi ze ten bol to sie bierze z psychiki.

przez brokenwing 30 lip 2010, 14:10
sebastian86 napisał(a):jakas dyskopatia poczatkowa.rtg wykazal wczesniej skolioze niewielka a potem rezonans magnetyczny robilem i ortopeda stwierdzil wlasnie dyskopatie. natomiast facet od bioenergi mowil mi ze ten bol to sie bierze z psychiki.

No dziwne by było gdyby Ci nie powiedział ,że to ból z psychiki . było by to równoznaczne z leczeniem bioenergoterapeutycznym schorzenia ortopedycznego lub neurologicznego ...hmm to tak jakby leczył złamana nogę .
Cudowne działanie wiary ..psychiczne placebo . IMO
brokenwing

przez sebastian86 30 lip 2010, 17:07
w moim przypadku nei ma mowy o placebo. nie jechalem do tego faceta z wiara ze mi pomoze . mialem depresje wtedy i w nic nie wierzylem ale mimo to udalo sie poprawic stan mojego zdrowia.

przez brokenwing 30 lip 2010, 17:26
Skoro tak mówisz ,nie będę się sprzeczał .Gratuluje jesteś jedyna osobą ,mi znaną -której bioenergoterapeuta pomógł .
brokenwing

Sortuj wg