Krople Bacha

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Krople Bacha

przez Tunia03 23 paź 2009, 14:56
kasja napisał(a):chcę zamówić na alegro krople pierwszej pomocy ,napiszcie gdzie je można jeszcze kupić i pod jaką nazwą?

http://drbach.pl/index.php/ekstrakty
To oficjalna strona dr Bacha,więc krople będą w 100% oryginalne
Tunia

przez berlioz 14 lis 2009, 19:05
polecam krople Kortego obecnie przyjmuje, zamowione na allegro u Pani ktora sprzedaje krople Bacha i Kortego i musze powiedziec ze poki co czuje sie jak zupelnie inny czlowiek :) Bach nie pomagal mi zbytnio jesli chodzi o lęki, wiec teraz bede testowac te drugie kropelki

Re:

przez IgorP 19 lut 2010, 11:26
agapla napisał(a):Czy te krople są tez dostepne w aptekach może homeopatycznych?Jezeli ktos coś wie to prosze o odpowiedz pozdro. :lol:

Ekstrakty dr. Bacha są dostępne w niektórych aptekach i sklepach zielarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej. Widzę, że są tu osoby, które posiadają doświadczenie z Rescue Remedy. To dobry preparat w przypadku występowania silnego napięcia, ataków paniki lub histerii. Jeżeli objawom towarzyszy jednak obawa przed lękiem (np. zastanawiasz się, jak to będzie, jeśli pójdziesz do sklepu i będziesz mieć atak paniki), to bardziej sugerowałbym Rescue Noc (zawiera dodatkowo ekstrakt z Kasztanowca białego, który jest zalecany u osób z natłokiem myśli, martwiących się).

Warto jednak pamiętać, że Rescue to nie panaceum. Często zaleca się dobrać indywidualnie mieszankę pod kątem objawów i cech charakteru osoby. Warunkiem dobrych efektów jest bowiem właściwy skład mieszanki. Możesz eksperymentować w tym zakresie, ale korzystniejsze będzie porozmawianie ze specjalistą tej terapii. Listę licencjonowanych terapeutów znajdziesz w serwisie www.drBach.pl Możesz się z nimi skontaktować osobiście, albo poprzez telePoradnię Centrum.

Warto też pamiętać, że objawy nerwicowe to nie ból głowy. Wiele osób chce je po prostu usunąć za pomocą jakiegoś środka. A w gruncie rzeczy, objawy te są wyrazem różnych konfliktów wewnętrznych, trudności z ekspresją określonych uczuć i emocji, dylematów rozwojowych. Ekstrakty Bacha pomogą Ci zredukować swoje objawy, obniżyć poziom stresu. Pójdź jednak krok dalej! Pomyśl o terapii, aby zbudować większe rozumienie objawów - dlaczego się pojawiły, kiedy się pojawiły, jaką miały funkcję. Często, objawy nerwicowe to czubek góry lodowej. :)

IgorP
Moderator serwisu www.drBach.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez IgorP 10 kwi 2010, 21:48
tekla napisał(a):Czy terapia w połączeniu z kroplami może dać lepszy efekt niż same krople? Pytam, bo stosowałam je ale same, chciałabym nie brać już leków.

To bardzo dobre pytanie! Po pierwsze zależy, o jaką Pani terapię pyta - terapię Bacha czy psychoterapię. W gruncie rzeczy, ekstrakty są tylko narzędziem w pracy specjalisty metody dr. Bacha. Kładziemy tak duży nacisk na konsultację, bo ma ona na celu dać pacjentowi szansę aby uświadomił sobie przeżywane emocje, rozpoznał posiadane cechy charakteru, typowe reakcje na stres, itp. Jest to więc proces poszerzania świadomości, rozumienia siebie, ekspresji emocji, potrzeb. Krople stosuje się w celu zredukowania napięcia. Kluczem jednak do osiągnięcia najlepszych efektów jest właściwy dobór kropli - indywidualnie, pod kątem przeżywanych emocji i cech charakteru. Jeżeli stosuje się niewłaściwe ekstrakty, nie będzie efektu. Tak jak kawa nie pomoże na biegunkę, a olej rycynowy na zmęczenie. :)

Niektórzy stosują też ekstrakty w oderwaniu od terapii. Sami wybierają sobie określone ekstrakty, aby pomóc sobie objawowo. To też jest ok. Dobrze się jednak upewnić, jakie jest działanie ekstraktów, które się zażywa. Czy rzeczywiście odpowiadają przeżywanym emocjom. Można się tego nauczyć w trakcie szkoleń z metody Bacha. Mimo wszystko, polecam na początek konsultację - chociażby telefoniczną, z którymś ze specjalistów telePoradni http://drbach.pl/teleporadnia.php

Można też zwiększyć wiedzę o sobie i dynamice swoich objawów w trakcie psychoterapii. Niektórzy pacjenci uczęszczają na psychoterapię, a oprócz tego korzystają z ekstraktów, jako naturalnego sposobu redukcji napięcia. Są też tacy, aby stosują krople aby zmniejszyć na przykład objawy nerwicowe, które uniemożliwiały wyjście z domu i korzystanie z psychoterapii (albo zredukować objawy w oczekiwaniu na miejsce w grupie terapeutycznej).

Pozdrawiam, IP
http://www.atakipaniki.pl
http://www.sposobynastres.pl
http://www.objawynerwicy.pl

przez El Chupacabra 08 maja 2010, 12:43
Mi krople Bacha nie pomogly. Placebo.

wola człowieka jest jego niebem

przez wovacuum 08 maja 2010, 13:41
Chupacabra, a jak dlugo je bralas???ja juz biore 7 miesiècy i caly czas wierzè w ich moc dzialania. :smile:
wovacuum

przez El Chupacabra 08 maja 2010, 22:41
wovacuum napisał(a):Chupacabra, a jak dlugo je bralas???ja juz biore 7 miesiècy i caly czas wierzè w ich moc dzialania. :smile:

Pare ladnych miesiecy, bo zuzylem 3 buteleczki. Mialem mieszanke od Pani Wandy Karpinskiej, ktora ktos tutaj polecal...

wola człowieka jest jego niebem

przez purplepeople 22 cze 2010, 17:54
ja tez stosuje bacha. Pani psycholog do podstawowych ratunkowych dołączyła mi jeszcze 2 esencje dodatkowo na natrętne myśli. biorę je od wczoraj. dzisiaj przed południem czułam się fatalnie, chciałam sięgnąć po dodatkową porcję hydroksyzyny ale się nawet tego bałam. regularnie przyjmowałam krople bacha, w ostrych stanach nawet można kilka razy na godzinę. Dochodzi wieczór a ja czuję się od kilku godzin lepiej bez dodatkowej hydro. nie przesadzajmy, to nie jest 500 zł, a warto sobie pomóc.

psycholog, która dała mi krople prowadzi też terapię wg dra Jonasza, która oczyszcza organizm, w tym mózg i emocje na jeszcze głebszym poziomie niż bach.

może kogoś z Was to zainteresuje? http://www.danmed.pl
znam osoby, które są zachwycone efektami. ja ciągle czekam na własne.

Sortuj wg