Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

1 wizyta u psychiatry....

przez ryska 19 lis 2014, 09:46
Witam,
czy ktoś wie jakie są terminy oczekiwania na pierwszą wizytę u psychiatry w różnych PZP w wawie?
Wiem na pewno, że w tej na Bródnie jest to pół roku i słyszałam, że w innych podobnie a zależałoby mi na szybszym dostaniu się do specjalisty.

Rozmawiałam nieformalnie z jedną panią psychiatrą i stwierdziła u mnie socjofobię, osobowość unikającą, zależną (po krótkiej rozmowie), ale też inna lekarka podejrzewa depresję, nieprawidłowe relacje z rodzicami (być może agorafobię i kto wie co jeszcze :( ).
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez borixon90 19 lis 2014, 22:58
Byłem prywatnie, rozmowa trwała 45 min. Myślałem że zostanę potraktowany jak jakiś idiota, okazało się że pani lekarz była pierwszą osobą w życiu która potrafiła mi poświecić tyle uwagi, i cierpliwie mnie wysłuchać. Wiem że to ich praca i że za to dostają kasę xD, ale lekarze przeważnie uważają się za nie wiadomo kogo, a tutaj proszę zaskoczenie. Moja pierwsza wizyta miała być na NFZ, ale jak zobaczyłem 20 ludzi w kolejce pod drzwiami,przez które wszystko było słychać to podziękowałem :mrgreen: .

przez kasia108050 20 lis 2014, 18:59
Ja idę w poniedziałek, nie boję się bo liczę na pomoc. Zawsze mówiłam że psychiatra to ostateczność, a teraz myślę że to był błąd. Może gdybym wcześniej tam trafiła nie byłabym w takim stanie jak teraz.
zoloft 50
xanax doraźnie
boję się

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur8 24 lis 2014, 00:58
Witam. Mam 20 lat, jestem studentem. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa, jest mi strasznie ciężko. Problem pojawia się zawsze gdy jestem sam, gdy mam wolny czas i nie jestem niczym zajęty. Bierze mnie na wspomnienia o kobiecie którą odrzuciłem ze względu na to że nie wierzyłem iż Ona może mnie kochać (to już chyba świadczy że coś jest nie tak?). Gdy wcześniej "byliśmy razem" byłem strasznie zazdrosny i dziwnie się zachowywałem. Raniłem Ją. Przez ostatni rok strasznie tęsknie, nie potrafie przestać myśleć o Niej.
Czy powinienem zgłosić się do psychologa?

Z góry dzięki za odpowiedź.

przez szrama 25 lis 2014, 01:50
Może ktoś powiedzieć jak psycholog się zachowuje w waszym przypadku, jak reaguje i czy reaguje na to co mówicie. Byłem u niego cztery lata temu, gdy jeszcze nie było tak źle, a i tak wszystkiego nie powiedziałem bo krępowało mnie to, że coś tam notował w karcie, ale teraz nie mam już siły. Chciałbym to jakoś opisać, ale nie mam pojęcia jak. Ból jest coraz większy, a myśli samobójcze powróciły i przeplatają się ciągle z instynktem samozachowawczym. Boję się pójść, gdyby ktoś w domu chociaż okazał wsparcie i powiedział chodź wszystko rozumiem, pójdziemy razem.

przez bei 25 lis 2014, 12:34
szrama, nie chodzę do psychologa (nigdy nie byłam) tylko do psychiatry i psychoterapeutki.

-Psychoterapeutka- słucha, nic przy mnie nie notuje, na pewno reaguje na to co mówię ;), czasami o coś zapyta.
-Psychiatra- słucha, notuje, zadaje pytania, daje receptę, też reaguje na to co mówię, tzn. przynajmniej wiem, że słyszy, bo z działaniem to różnie ;).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez sulpiryd34 25 lis 2014, 21:37
artur8 napisał(a):Witam. Mam 20 lat, jestem studentem. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa, jest mi strasznie ciężko. Problem pojawia się zawsze gdy jestem sam, gdy mam wolny czas i nie jestem niczym zajęty. Bierze mnie na wspomnienia o kobiecie którą odrzuciłem ze względu na to że nie wierzyłem iż Ona może mnie kochać (to już chyba świadczy że coś jest nie tak?). Gdy wcześniej "byliśmy razem" byłem strasznie zazdrosny i dziwnie się zachowywałem. Raniłem Ją. Przez ostatni rok strasznie tęsknie, nie potrafie przestać myśleć o Niej.
Czy powinienem zgłosić się do psychologa?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Wizyta u psychologa nigdy nie zaszkodzi.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez sulpiryd34 03 gru 2014, 23:00
Psychiatrzy są ok. Mam tylko czasami wrażenie, że oni są bardziej chorzy ode mnie.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez mila216 13 gru 2014, 22:50
Hej, prawdopodobnie czeka mnie niedługo moja pierwsza wizyta u psychiatry i mam takie pytanie. Wywiad dotyczy tylko objawów czy również spraw typu dzieciństwo , rodzice, uzależnienia w rodzinie, sprawy intymne ?

przez Ricah 13 gru 2014, 23:16
Zapyta na pewno o urazy glowy, duze prawdopodobienstwo, ze o podobne problemy u rodzicow, uzaleznienia tez, ewentualnie jakies traumatyczne przezycia czy kiedy i co sie stalo, ze 'sie spierdzielilo', co do spraw intymnych - to raczej w kwestii objawow. Jezeli bierzesz jakies leki aktualnie, to tez wspomnij o tym.
Rzeczy opisane przez Ciebie raczej omawia sie na terapii[na ktora pewnie Cie wysle].
Mimo wszystko radzilbym Ci byc szczerą[lub powiedziec, ze nie chcesz o tym rozmawiac], bo nie szkodzisz nikomu innemu, tylko sobie w ten sposob.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez mila216 13 gru 2014, 23:24
Ricah dzięki za odpowiedz, nie mam zamiaru zatajać niczego, a raczej się przygotować, żeby nie zapomnieć czegoś co zdarza mi się kiedy jestem zdenerwowana tzw pustka. Do psychiatry wysłał mnie psychoterapeuta :(

przez abstrakcyjna 13 gru 2014, 23:42
Za parę tygodniu mam pierwszą wizytę u psychiatry. Sęk w tym, że nie chcę brać leków, a idę tylko po skierowanie na psychoterapię. Obawiam się, że jakbym tak powiedziała to bym nie dostała tego skierowania. Nie wiem za bardzo jak to rozegrać. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Ricah 14 gru 2014, 00:55
mila216, mysle, ze nie stoi nic na przeszkodzie, by zapisac sobie takie rzeczy na kartce, jezeli masz takie obawy.

abstrakcyjna, psychiatra moze uznac, ze nie potrzebujesz lekow i Ci ich wcale nie przepisac, ale pewnosci nie ma. Mozesz porozmawiac z nim o tym i jezeli Cie nie przekona, to poprzytakiwac i w rzeczywistosci nie brac lekow. Nie sprawdzi tego.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez abstrakcyjna 14 gru 2014, 14:29
Ricah, No tak, ale mi chodzi o skierowanie na psychoterapię. Nie wiem czy mam zapytać wprost czy jak.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

Sortuj wg