Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Pierwszy raz u psychiatry

przez piti_88 08 maja 2014, 17:24
Hej.

Za godzinę jadę do psychiatry. Pierwszy raz w życiu.
Na co mam się przygotować? Jak wygląda badanie? Mam brać coś ze sobą?

Lekarz internista wysłał mnie w celu zdiagnozowania klinicznego nerwicy lękowej.
Temat troszkę "ekspresowy", bo nagle zwolniło się miejsce i mogę skorzystać.

Na jakie leki absolutnie się nie zgadzać?
Jakie jest wasze doświadczenie?

Jak wrócę, opiszę swoje ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Chcesz pogadać - zawsze do dyspozycji :) GG:1543457

przez psychidae 08 maja 2014, 19:26
lekarz specjalista będzie chciał dobrać Ci jak najlepsze leki zgodnie z wytycznymi

to nie jest nic niezwykłego - poprostu wizyta u lekarza i tyle :-)
psychidae

1 wizyta u psychiatry....

przez Aga0822 08 maja 2014, 21:19
Witam
Znalazłam sie tutaj ponieważ chce pomóc mojej 15 letniej córce zapadającej sie w "mrok"depresji. Ona prosi o pomoc, chce iśc do psychoterapeuty i psychiatry. Nie wiedząc co jej jest zaczeła od psychoanalizy, kilka spotkań i jest zniechęcona, potrzebuje rozmowy, wcągania w rozmowe a ona milczy psychoterpeuta też. Czytam wasze informacje i widzę, że to nie był dobry kierunek. Moze ktoś z Was zna dobrego psychologa z okolic radomia, który specjalizuje się w pracy z osobami w depresji. A.
Ostatnio edytowano 02 cze 2014, 01:13 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 08 maja 2014, 21:37
Nie wiedząc co jej jest zaczeła od psychoanalizy,

to może niech spróbuje terapii poznawczo-behawioralnej tam dostaje się co prawda "zadania domowe" od terapeuty i pacjent dzięki niej musi uczestniczyć w terapii aktywnie ale jednocześnie terapeuta nie czeka, aż pacjent tak po prostu z siebie zacznie o wszystkim opowiadać.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez piti_88 08 maja 2014, 22:27
Mogę się podzielić wrażeniami, gdyby ktoś był chętny.

Raczej mam złą opinię, jak na pierwszy raz..
W poczekalni capiło papierosami. Nienawidzę tego zapachu. To już u mnie spowodowało zamknięcie się.
Wszystko ponure i ciemne. Nie uspokajające, a przygnębiające.

Padło bardzo wiele pytań, głównie z okresu dzieciństwa i dorastania.
Całość trwała ok. 35 minut.
Potem został przepisany mi lek, którego teraz nie wiem, czy chcę brać..

Pramolan.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.

przez papillon24 11 maja 2014, 09:38
witajcie;)
nie jestem w stanie przeczytać wsystkich postów, więc wybaczcie coś powtórzę. Chciałabym sie zorientować ile wynosi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry na NFZ? Jeśli zaczynacie psychoterapię, to z jaką częstotiwością są to spotkania,to jest wystarczająco? Nie chciałąbym płacić,ale jednak do NFZ nie mam pełnego zaufania;< jestem z Krakowa,gdyby ktos również był z okolic i miał jakieś info,to proszę;)
"Just one year of love
Is better that a lifetime alone"

przez bei 11 maja 2014, 09:59
papillon24 nie wiem jak to wygląda w przypadku Krakowa, ale pewnie zależy to od tego którego lekarza wybierzesz.
Ja miałam czekać jakiś miesiąc (na pierwszą wizytę chyba czeka się najdłużej). Wiem ze u nie których czasami w ogóle nie ma zapisów bo terminy są zbyt odlegle np. 3 miesiące. na następną wizytę kazała mi przyjść za miesiąc, ale to tez chyba zależy od choroby i od tego ile jest osób.

Jeśli chodzi o psychoterapie, to jeszcze nie chodzę ale spotkania są dość często (np. raz w tygodniu), tylko trzeba się na nią dostać , a na NFZ raczej wiąże się to z oczekiwaniem.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez psychidae 11 maja 2014, 12:15
dla mnie zapach papierosów nie ma znaczenia i nie rozumiem o co się czepiać - jak pali to pali - jej/jego sprawa
zawsze możesz poszukać pzp o pomalowanych jeśli to dla Ciebie jest najważniejsze

trzeba było powiedzieć lekarzowi, że nie chcesz brać leków to wysłałby Cię tylko na psychoterapię
psychidae

przez Synsa 11 maja 2014, 14:54
papillon24, nie pamiętam już ile dokładnie czekałam ale było to na pewno około miesiąca może trochę dłużej, z tym że był to okres letni co wiąże się z urlopami lekarzy i większą liczbą pacjentów z czym aktualnie trzeba się liczyć. Na rozpoczęcie terapii czekałam ok.3 miesiące, sesje mam raz w tygodniu. Uważam że poczekać warto. Zaznaczam też że czekałam długo tylko na pierwsze wizyty, teraz są planowane regularnie przez samego lekarza. Na NFZ też się da wszystko załatwić - kosztem jest tylko cierpliwość ;)
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

przez papillon24 11 maja 2014, 18:14
Nawet gdyby oczekiwanie na 1 wizytę miało ok miesiąca, to nie byłaby tragedia. I mam nadzieję,że później już udaje się ciągnąć psychoterapię wg potrzeb. Oczywiście nie wiem na pewno, czy będę zniej korzystac, zobaczę, co jutro zasugeruje mój lekarz, ale myślę, że to już czas zwrócić się gdzieś o pomoc. Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi!;)
"Just one year of love
Is better that a lifetime alone"

przez piti_88 11 maja 2014, 20:47
Jeżeli ktoś nie pali, to zapach papierosów odrzuca. Tym bardziej, jak ma się duszności.

Leki biorę. Widzę, że dla Ciebie wszystko proste? Czarno-białe?

przez turcotte 11 maja 2014, 20:54
psychidae napisał(a):dla mnie zapach papierosów nie ma znaczenia i nie rozumiem o co się czepiać - jak pali to pali - jej/jego sprawa

A widzisz, jednak nie dla wszystkich ;)
Ja np. palę, ale tylko na balkonie. NIe wytrzymałbym w pomieszczeniu przesiąkniętym tym zapachem.

przez cyklopka 11 maja 2014, 21:17
A u mnie mało pytań, tylko sama miałam opowiadać z czym przychodzę.

I tylko pytania kontrolne, kogo mam na myśli mówiąc "ludzie", "ktoś", "inni" :lol: I ew. jak się czuję kiedy o tym mówię.
Kiedy jest lęk. I jaki jest smutek.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Raffuss 18 maja 2014, 10:58
papillon24 napisał(a):witajcie;)
nie jestem w stanie przeczytać wsystkich postów, więc wybaczcie coś powtórzę. Chciałabym sie zorientować ile wynosi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry na NFZ? Jeśli zaczynacie psychoterapię, to z jaką częstotiwością są to spotkania,to jest wystarczająco? Nie chciałąbym płacić,ale jednak do NFZ nie mam pełnego zaufania;< jestem z Krakowa,gdyby ktos również był z okolic i miał jakieś info,to proszę;)

Psychiatra ok miesiąca w Gdańsku (ofc taki lepszy i bardziej znany) i to on kieruje do psychologa. Na psychologa możesz czekać do 2-3 miesięcy, chyba że masz fart jak ja ostatnio i załapiesz się na spotkanie tego samego dnia, co wystawione skierowanie. Grunt to dobrze poszukać. Polecam przejrzeć listę NFZ.
Psychoterapia powinna się zacząć od zdiagnozowania pacjenta, a więc z początku co 2-3 tygodnie na tzw spotkaniach konsultacyjnych, następnie w zależności od rodzaju terapii: spotkania co tydzień, częściej niż co tydzień, spotkania codzienne (tzw oddział otwarty).

Nie masz zaufania do NFZ ale powiem Tobie, że na płatnych wizytach spotkasz dokładnie tych samych psychologów i psychiatrów co na kontraktach z NFZ..
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

Sortuj wg