Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

1 wizyta u psychiatry....

przez tomasz1982 09 sty 2013, 17:29
witam
choruję na nerwicę od 6 lat ale dopiero dzisiaj byłem pierwszy raz w poradni psychiatrycznej na konsultacji.Pani doktor ok 60 lat zadawała mi mnóstwo pytań tzw.wywiad.W życiu staram się raczej nie okazywać uczuć,ale ona tak pokierowała rozmową że wycisnęła ze mnie łzy.W pewnym sensie mi ulżyło :time: bo nie płakałem od kilku lat.Czy to oznacza,że trafiłem na dobrego terapeutę?

1 wizyta u psychiatry....

przez sleepwalker 10 sty 2013, 18:39
Jakby nie patrzeć, terapia po 6 latach nerwicy to nie jest byle co! Po jednej wizycie trudno stwierdzić, ale myślę, że to może być to i warto spróbować.
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez Little Red Fox 12 sty 2013, 14:43
Ja we wtorek idę na swoją pierwsza wizytę do psychiatry, trochę się stresuję, ale co ma być to będzie. Mam nadzieję, że w końcu ktoś mi pomoże z moim emocjonalnym rollercoasterem i atakami paniki.

-- 14 sty 2013, 21:56 --

to już jutro, a ja czuję, że... nie mogę się już doczekać. Może to dziwne, ale potrzebuję jakieś pomocy, chociaż ostatnio znowu lepiej, ale wiem że jak wróci to znowu "paskuda" zetnie mnie z nóg..
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez seaw 28 sty 2013, 18:15
Idę na testy (mają trwać godzinę) i mam do Was pytanie. Na czym to polega?
Klozapol 300 mg docelowo 600 mg

przez Rafka 28 sty 2013, 19:51
masz szereg pytań dotyczących twojego stanu. Jak juz wszystkie wypełnisz to czekasz na wyniki czyli dignoza.
Rafka

przez seaw 28 sty 2013, 20:10
Rafka napisał(a):masz szereg pytań dotyczących twojego stanu. Jak juz wszystkie wypełnisz to czekasz na wyniki czyli dignoza.

Acha bo myslałem że będą mi jakieś plamy pokazywać :mrgreen: Czyli już znam wyniki.... Coś z nerwicą lękową i depresją. Dziękuje za odp.
Klozapol 300 mg docelowo 600 mg

przez dotyknieba 15 mar 2013, 21:20
Hej,

jestem nowa na tym forum. Mój chłopak choruje na depresję. Aktualnie ma włączone leki, dzisiaj zmieniono mu dawkę(Sertraline 150 mg). Jednak do leków brakuje terapii. Mieszkamy w UK (a chcielibyśmy, aby pomógł nam polski lekarz) i tutaj moje pytanie: czy znacie jakiegoś dobrego specjalistę, który prowadzi sesje online? Czy ktoś z Was ma może doświadczenia związane z terapią prowadzoną online? Jak wrażenia?

Pozdrawiam

przez nieboszczyk 15 mar 2013, 22:35
hej skad u ciebie taki nick?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Esu 21 kwi 2013, 16:44
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty? Tzw konsultacje?
Esu

przez JużTuByłem 25 cze 2013, 13:59
Byłem na dwóch wizytach u pani psycholog. Za każdym razem po wyjściu zastanawiałem się kto ma bardziej nasrane w głowie.Nie polecam psychologa z nfz ,jeśli iść to prywatnie do sprawdzonego.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Kalebx3 25 cze 2013, 14:30
Nie polecam psychologa z nfz ,jeśli iść to prywatnie do sprawdzonego.

Witaj .
Prywatny też może mieć nieżle nasrane we łbie i tylko liczy ,żeby jak najdłużej Cie "leczyć ' i ciągnąc kasę.
To nie zależy czy na NFZ , czy prywatnie , tylko na jakiego człowieka trafisz.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez *Monika* 26 cze 2013, 01:32
Kalebx3 napisał(a): To nie zależy czy na NFZ , czy prywatnie , tylko na jakiego człowieka trafisz.

Tak, masz rację, nie ważne czy prywatnie czy w ramach NFZ. Zależy od tego czy jest kompetentny czy nie, tak jak w każdym zawodzie, są pseudo - specjaliści i specjaliści z powołania.
Obrazek
Główny Moderator

przez Candy14 26 cze 2013, 01:59
Za każdym razem po wyjściu zastanawiałem się kto ma bardziej nasrane w głowie.

:D to o czym gadaliscie, ze takie wnioski?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez hanails 30 cze 2013, 16:11
Jestem tydzień po pierwszej wizycie u psychiatry.
Zaraz po wyjściu z gabinetu na prawdę dobrze się czułam, ale zaraz pod koniec dnia i cały czas jest jak zwykle. Wiadomo, diagnozy nie ma, ale krąży na osi depresja-nerwica. Jeny, jakie to w ogóle było ciężkie. Psychiatra miła, przy pierwszej wizycie na tym mi zależało, żebym się przede wszystkim nie zniechęciła. Dała słabe leki, doraźnie. Już brałam, ale w sumie nie wiem jak się po nich czuje, chyba nie najlepiej, ale to może być kwestia tego, że dwa dni praktycznie nie spałam. Pytania nie były dziwne ani pewnie ciężkie, ale nie dla mnie. Odpowiadałam półsłówkami albo wcale. I mam wyrzuty sumienia, że mogłam dać z siebie więcej, lepiej wykorzystać tą wizytę. Bo jak tu odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie czuje się szczęśliwa albo opisać siebie :) Trochę poczułam się jak idiotka kiedy zaczęła mi tłumaczyć, że nie jest psychologiem tylko psychiatrą. Przecież wiem do kogo poszłam, ale rozumiem, że zdarzają się ludzie, który tego nie wiedzą, najwyraźniej. I strasznie przyczepiła się anoreksji czy innych zaburzeń odżywiania. Wiem jak wyglądam, ale to akurat ostatnie z problemów, które mi można by przypisać :) Cały czas pisała, zapisała 1,5 strony A4 drobnym maczkiem, a ja się nie mogła skupić na niczym innym jak na samym procesie pisania. Nie czytałam tego co pisze, nie umiem czytać do góry nogami :P, ale okropnie przyciągało to moją uwagę. Męczy mnie to, że tak mało powiedziałam, ale już po ptakach. Pytała się dwa razy czy jest jeszcze coś o czym chciałabym powiedzieć i jest tyle rzeczy, tyle miałabym do powiedzenia, ale nie mogłam z siebie wydusić. Na koniec życzyła powodzenia, ale ja już chciałam jak najszybciej wyjść, niestety.
Pokierowała mnie dalej do psychologa, mówiła coś o badaniu osobowości. I mam takie pytanie, może ktoś wie, na czym może polegać teraz taka wizyta u psychologa już po psychiatrze ? Zacznie wszystko od nowa czy może posłużyć się kartą, którą miała psychiatra ? I przy tym "badaniu osobowości" to skończy się na testach czy kwestionariuszach ? Pewnie psycholog będzie chciała jeszcze przyprowadzić sama wywiad, tak ? Wizyta za 2 tygodnie, chciałabym chociaż trochę przemyśleć pewne sprawy żeby tak nie dukać i ciągle nie odpowiadać, że nie wiem :)
Rozpadające się iluzje boleśnie ranią.
Wenlafaksyna 225mg, Olanzapina 5mg, Lorazepam 1mg, Diazepam 5mg, Kwas walproinowy 800mg
F32.3
F60.3

Sortuj wg