Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez samotniczka 11 sty 2007, 01:20
Filozof-Piotr napisał(a): Mnie mój lekarz słucha

albo udaje, że słucha :roll:

przez DarkAngel 11 sty 2007, 02:28
koleżanka wiesz co, wydaje mi sie że psychiatrzy tak postepują....jezeli spodziewasz sie dogłębnej rozmowy to idź do psychologa.... Psychiatra jest od leków....
Obrazek
ExModerator

przez Filozof-Piotr 11 sty 2007, 03:19
Mój teoretycznie też, ale teoretycznie! Nie wiem może to taka elita psychiatryczna! nikt ich nie zrozumie! My tworzymy jakże zacną elitę powichrowanych ludzi!
Śmierć człowieka jest jak upadek państwa potęznego... (Cz. Miłosz)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez samotniczka 11 sty 2007, 11:05
DA byłam u psychologa i posłał mnie do psychiatry, a ten po powierzchownej "analizie" chce mi wcisnąć psychotropy. Nienawidzę być traktowana książkowo, wiem już jak boli zła diagnoza. Powiedziałam że chcę sie leczyć naturalnymi metodami dopóki mam na to siłę. Już tam nie wrócę. :evil:

Jak odwazyc sie isc do psychologa

przez Szumwiatruoporanku 12 sty 2007, 03:25
I oto drugi temat. Dodam ze ciagle mieszkam u rodzicow ale pelnoletni jestem. Czy do psychologa mozna sie umowic na wlasna reke ile kosztuj e prywatny psycholog? Czy rozmawiac z rodzicami i jesli tak to w jaki sposob? Mieliscie takie przypadki ze baliscie sie isc do psychologa? Ja jakos baaaardzo wstydze sie powiedziec o tym rodzicom, i mysle ze zlekcewaza moj stan.

przez kociak1335 12 sty 2007, 12:25
Mam ten sam problem.

przez hyte 12 sty 2007, 14:01
jasli myslisz,ze twoi rodzice to zlekcewaza, to nie mow im o tym!idz do lekarza pierwszgo kontaktu i a on cie pokieruje dalej!przestan sie bac facet bo tu chodzi o twoje jutro ktore moze naprawde byc fantastyczne! ;)
THE ONLY WAY IS UP!!!!!!

przez dark. 12 sty 2007, 14:16
mam podobny problem co autor tego wątku :?
ostatnio uciekłem spod drzwi od psychologa. :shock:
mam opory czy aby ten "specjalista" jest w stanie mi pomóc.

wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest zbędna. :!:

pozdrawiam.

dark.

przez Aga1 12 sty 2007, 22:12
Do psychologa mozesz isc bez skierowania. Poszperaj w internecie moze znajdziesz jakas przychodnie z NFZ to nie zaplacisz za wizyte.Potrzebny jest tylko dowod osobisty i rodzinna ksiazeczka zdrowia jezeli nie pracujesz. Ja bylam najpierw u psychologa a on skierowal mnie do specjalisty. I dzieki mu za to, bo minelo 10 miesiecy i jest super.Nerwicy brak. Pozdrawiam :mrgreen:

przez 331ania 12 sty 2007, 23:05
NIE BOJCIE SIE!!!!!!!!!! DLACZEGO SIE BOICIE?ZE WAS ZAMKNA W SZPITALU?ZE POWIECIE MU COS CZEGO NIE SLYSZAL?NIE MACIE SIE O CO MARTWIC-DOPRAWDY NIE MOGE ZROZUMIEC DLACZEGO MOZNA SIE BAC-ZROZUMIE JESLI KTOS SIE WSTYDZI-ALE STRACH?...MUSICIE ZROZUMIEC ZE TO JEST LEKARZ-KTOREGO NIE ZDZIWI WASZE ZACHOWANIE ANI TEZ OPOWIESCI-NIE TAKIE PRZYPADKI JUZ MIAL!UWIERZCIE!WASZE PROBLEMY DLA NIEGO BEDA NAPRAWDE BARDZO PROSTE I NIE GROZI WAM NIC ZE STRONY PSYCHOLOGA-NIGDY W ZYCIU WAM NIE ZASZKODZI A BEDZIE SIE STARAL POMOC ZE WSZYSTKICH SIL-PO TO SIE UCZYL I PO TO JEST.BARDZIEJ BALABYM SIE DENTYSTY CZY ginekologa CZY TEZ UOLOGA W MESKIM WYPADKU NIZ PSYCHOLOGA CZY PSYCHIATRY.UWIERZCIE WRESZCIE ZE TO POMAGA-MACIE TU WYPOWIEDZI TYLU OSOB I KADZY WAM TO SAMO POWIE-NIE MA SIE CZEGO BAC ONI POMAGAJA A NIE SZKODZA.a JESLI SIE WSTYDZICIE ISC W SWOIM MIESCIE TO POSTARAJCIE SIE ZNALESC PSYCHOLOGA W INNYM REJONIE-NIE MA PRZECIEZ OGRANICZENIA ZE MUSICIE ISC AKURAT U SIEBIE:)GDYBY NIE PSYCHOLOG TO NIE WIEM CZY DZIS BYM TO PISALA-WIEC MACIE PROSTY PRZYKLAD KTORYCH TU ZNAJDZIECIE SETKI.PROSZE WAS-POMOZCIE SAMI SOBIE I IDZCIE DO LEKARZA BO TO JEDYNE WYJSCIE.
ExModerator

przez KOLET 13 sty 2007, 13:55
Rozumiem Cie doskonale. Ja tez mialam kiedys ten problem, wlasciwie to mam go nadal. Pierwszy raz odwazylam sie pojsc do psychologa 5 miesiecy temu i chodze tam do dzis, ale przed wejsciem do gabinetu boje sie za kazdym razem. Nie wiem co moglabym Ci poradzic, chyba tylko to, ze o ile samo czekanie przed babinetem jest malo komfortowe, to sama wizyta i rozmowa z nim jest juz inna. Odblokowujesz sie, nawet nie wiesz kiedy i jak to sie dzieje. Ja nie mam jeszcze takiego zaufania do mojego terapeuty jakie chcialabym miec, by mogl mi pomoc, ale wiem, ze nic nie dzieja sie od razu. To musi niestety potrwac. Powinienes udac sie do poradni leczenia uzaleznien i tam otrzymasz pomoc jakiej potrzebujesz. ODWAGI!

przez Kaja007 13 sty 2007, 15:01
Ja chciałbym się wybrać do psychologa, ale nie mam odwagi. Najpierw musiałbym,a raczej chciałbym pogadać z moją mamą ale nie umiem się przełamać :cry: Boję się że mnie nie zrozumie i zacznie prawić kazania, że mam przestać się tak zachowywać i wymyślać nieuzasadnione problemy, a ja mam problem, mam problem z samą sobą...
"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart
A czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart
I zapominać chcę tak często jak się da
Że nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart"

przez 331ania 13 sty 2007, 18:35
<<<<<Prosiłbym o nieuzywanie CapsLocka podzczas pisania postów //DarkAngel>>>>>>>>>>>
bardzo przepraszam,ale odczytalam teraz regulamin kilkakrotnie i nie potrafie odnalezc nic na ten temat:wielkich liter.Jesli napisalam wszystko duza litera to tylko poprzez nieuwage,za co przepraszam-prosze to napisac w regulaminie bo przykro jest czytac cos takiego w swym poscie-w dodatku na czerwono.Sami znacie nasza wrazliwosc.Pozdrawiam.
ExModerator

przez mercy 14 sty 2007, 01:11
Koleżanko,

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale z tego co się orientuję, to są też wizyty domowe. Musisz się tylko dowiedzieć czy jest taka możliwość u Ciebie. Kontakt z lekarzem jest niewątpliwie drogą do wyjścia z tej sytuacji.

Pozdrawiam

Sortuj wg