Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez kite 22 mar 2011, 11:38
u mnie wczoraj były zapisy do psychiatry. dzwoniłam od 8. albo było zajęte albo nikt nie odbierał. gdy o 10 wreszcie się dodzwoniłam, nie było już miejsc na kwiecień
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez linka 22 mar 2011, 11:58
kite, :shock: no nie żartuj???

U mnie na psychiatrę nie czeka się ani dnia, rano - koło 8 tego dnia którego się chce dostać idzie się do rejestracji, wyciąga kartę - i od 10 przyjmuje lekarz. Na psychologa - różnie - około 2-3 tygodni.

Teraz mam pecha bo mi się terapeutka rozchorowała i będzie dopiero po świętach więc mam termin na 28 kwietnia :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 22 mar 2011, 21:48
Linko,niestety nie wszędzie jest tak dobrze;/
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sabaidee 22 mar 2011, 23:30
Ja na pierwszą wizytę u psychiatry czekałem 6 tygodni. Czekałem i zdychałem.
Sabaidee

przez harpik 23 mar 2011, 12:49
Może warto szukać w różnych miejscach?
Z tego, co ja się orientuję to w niektórych przychodniach/szpitalach/ośrodkach trzeba strasznie długo czekać na psychiatrę, a w innych masz wizytę od razu (nawet możliwe, że z tym samym psychiatrą, co przyjmuje gdzie indziej).
the only way to final freedom.

przez Guzik 24 mar 2011, 19:34
linka, Uwaga, uwaga. Dostałam od lekarza skierowanie do pani psycholog i dzwonię dziś i czego się dowiedziałam?! Że w tym roku już nie ma szans na konsultację psychologiczną!!! Zaniemówiłam. Myślałam że źle usłyszałam, ale nie. Przecież to jest jakaś paranoja. Mam się umówić na przyszły rok? A za rok zlikwidują poradnię i tyle będzie z tej konsultacji. Niemożliwość.

przez Badziak 24 mar 2011, 21:42
Yyyh zadzwoń do innej poradni. Głupi NFZ. :?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Guzik 24 mar 2011, 22:06
Zapytam swojego lekarza. Bo on chciał konsultację i chciał sam rozmawiać i dzwonić, nawet skierowanie zostawił w teczce, może coś porozmawia i mnie psycholog przyjmie, a jak nie to może mój lekarz poleci jakieś miejsce.
A tych poradni nie ma za wiele w moim mieście teraz :/ bardzo wiele zlikwidowali w tym roku więc może nie powinnam się tak dziwić jak są cztery na całe miasto.

przez harpik 25 mar 2011, 18:11
Guzik, jestem w szoku... paranoja jakaś...
Człowiek potrzebuje pomocy, a tutaj kupa, bo miejsc nie ma przez resztę roku?? Aż ciężko w to uwierzyć :shock:

Ja w moim mieście też nic nie znalazłam i jeżdżę do innego, oddalonego o 20km, więc nie jest źle. Może też spróbuj w pobliskich miejscowościach? Gdzieś powinien znaleźć się wolny termin...

przez Guzik 25 mar 2011, 20:54
Ehhhh. Ja w sumie też nie chodzę do poradni w swoim mieście bo ja to chyba we wsi mieszkam i tu nie ma poradni. Nie wiem, pewnie będę szukać, ale poczekam pierw na to co powie lekarz, pracuje też w innych poradniach więc może wie gdzie można udać się na rzetelną konsultację i wtedy będę dzwonić. Bo w sumie chodziłam już do psychologa i mój lekarz dostał moją kartę razem z tymi zapiskami z wizyt ale i tak mnie skierował na tą konsultację.
Straszne to jest. Jak dowiedziałam się że nie mam szans umówić się na wizytę to się rozpłakałam i płakałam. Uznałam że nikogo nie obchodzi że ja potrzebuję pomocy, że czuje się źle, że coś jest nie tak, że gdybym straciła rękę to ktoś by mi pomógł a że ja umieram wewnętrznie, że przeżywam jakieś dziwota których nawet nie rozumiem to nikogo nie obchodzi.
Gdyby okazało się że potrzebuję terapii to może za dwa lata udało by mi się ją rozpocząć. Rok bym czekała na psychologa, potem może rok na terapię. Do tego czasu mogłabym umrzeć 10 razy.

przez Eve 25 mar 2011, 21:36
Guzik, kochana, nie trać nadziei ;) na pewno coś znajdziesz w pobliżu - jak nie tu, to tam. na pewno się ułoży. ja też będę dojeżdżac na swoją w czerwcu.
jak tak czytam, to jest żałosć, jak w niektórych miejscach kuleje pomoc 'dla duszy'
http://www.nerwica.com/post593634.html#p593634 --> trochę o mnie
Eve

przez harpik 29 mar 2011, 19:29
Guzik, i jak tam? Udało się coś załatwić?

przez Głos_w_głowie 10 kwi 2011, 04:13
Cześć, mam kilka pytań odnośnie pierwszej wizyty u psychologa.
Jak długo trwa taka "rozmowa"? Jak mniej więcej wygląda gabinet psychologa (chodzi mi o to czy jak taki zwykły, zimny, biały, lekarski gabinet czy może bardziej oswojone otoczenie) ? Jak się zaczyna taka rozmowa, kto ją zaczyna? Czy już na pierwszej wizycie psycholog poda diagnozę czy trzeba to powtarzać? I najważniejsze, jakie pytania zadaje psycholog?
Proszę o odpowiedzi i potraktujcie to poważnie, bo od Waszych odpowiedzi zależy to, czy pozwolę obcej osobie sobie pomóc.
Głos_w_głowie

przez Badziak 10 kwi 2011, 14:37
Głos_w_głowie napisał(a):Jak mniej więcej wygląda gabinet psychologa (chodzi mi o to czy jak taki zwykły, zimny, biały, lekarski gabinet czy może bardziej oswojone otoczenie) ?

Też się nad tym zastanawiałam przed pierwszą wizytą. Nie wiem jak u psychologa, ale u psychiatrów bywało różnie. Jednym razem był to zwykły lekarski gabinet z białym biurkiem i lampką - wygląd typowo szpitalny. Innym razem trafiłam na gabinet z pięknymi kwiatkami doniczkowymi, miękkimi fotelami, drewnianą podłogą i meblami, ciepłymi zielonymi ścianami i certyfikatami na pół ściany. Obydwie wizyty były na NFZ, a różnica w wystroju była diametralna. We wszystkich gabinetach w jakich miałam okazje siedzieć było minimalistycznie, tzn. nie było przedmiotów mogących rozpraszać Twoją uwagę. Ma być biurko, krzesła (bądź kanapa) i psycholog/psychiatra. W sumie wystrój nie wpływał znacząco na moją ocenę wizyty. Liczy się osobowość drugiego człowieka, jego wiedza i podejście do pacjenta. I tu jest jak ze wszystkim - zdarzają się konowały, ale i złote rączki. Kwestia losu na kogo trafisz. Zawsze możesz pomóc swojemu szczęściu i zlustrować potencjalnego psychologa w internecie. Na pewno znajdziesz jakieś opinie. :D

-- 10 kwi 2011, 14:41 --

Głos_w_głowie napisał(a):Czy już na pierwszej wizycie psycholog poda diagnozę czy trzeba to powtarzać?

Nie wiem jak psychologowie, ale mi psychiatrzy już na pierwszej wizycie (nie pytani przeze mnie) mówili np. "odczuwa Pani silne lęki i obniżenie nastroju", "wygląda to na zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej" itp.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg