Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez depresyjny86 16 mar 2011, 02:27
a w obecnym stanie niewiele mi czasu zostało...

Pierwsze - nigdy nie zakładaj najgorszego,nikt nie wie ile czasu mu zostało..
Drugie - leczenie online....no dobra ale jak będzie Ci leki przepisywał hmm?
INES to złudne myślenie,że nie dała byś sobie rady wyjść do lekarza na wizytę,wyjść w ogóle z domu...widzisz ja też mam silne lęki,bardzo silne,najsilniejsze w moim życiu,i muszę się zmuszać do wychodzenia,wyjeżdżania i załatwiania spraw...i za każdym razem jak mam gdzieś wyjść,czy wyjechać gdzieś to po prostu jest mega lęk..Ale jak już jestem w drodze,lęk powoli ustępuje,zaczynam czuć się bezpieczniej,aż w końcu docieram na miejsce,załatwiam sprawę,i jadę do domu.Przed wyjściem jest panika,w czasie jest już o wiele lepiej.To nasza wyobrażnia tak działa,że zaczynamy sobie wyobrażać najgorsze scenariusze,które po wyjściu z domu - nigdy się nie sprawdzają.
:)

przez I N E S 17 mar 2011, 01:26
Co dzień przedawkowuję leki przeciwbólowe, od wielu miesięcy i prawie na pewno wątroba mi długo nie wytrzyma, stąd to stwierdzenie. Nie chcę się zabić, obecnie, mam problemy ze snem i uzależniłam się od tego. Sęk również w tym że nie wychodzę z domu praktycznie, już bardzo długo (pracuję w firmie internetowej, robię zakupy online itp). Psychika mi już nie wytrzymuje....
I N E S

przez Badziak 17 mar 2011, 02:26
A może zamów sobie psychiatrę do domu? Wiem, że lekarze rodzinni dojeżdżają do pacjentów. Jak dogadasz się z psychiatrą to myślę, że za dopłatą przyjedzie. A w domu będziesz się czuła bezpiecznie i będziesz mogła mu wszystko odpowiedzieć. Zresztą myślę, że nie jesteś jedyną pacjentką z takim problemem i pewnie do wielu osób dojeżdżają. W końcu jest jakiś % ludzi z lękiem przed wyjściem z domu. Mieszkasz w jakimś większym mieście? Tam nie powinno być kłopotu.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez I N E S 17 mar 2011, 07:48
Tak, w dużym. Ile mogła by wynieść tego typu wizyta? Nie wiem czy chciała bym żeby wiedział gdzie mieszkam, czy on ma prawo powiedzieć coś mojej rodzinie? Fakt iż nie jestem sama nie jest pocieszający:/
I N E S

przez depresyjny86 17 mar 2011, 12:01
Co dzień przedawkowuję leki przeciwbólowe, od wielu miesięcy i prawie na pewno wątroba mi długo nie wytrzyma

Ja biore leki antydepresyjne,psychotropy typu xanax i inne od 10 lat...i wątroba jeszcze gra :mrgreen: Uwierz mi wątroba jest w stanie wytrzymać wszystko ;)
Zbadaj sobie czynniki alat/aspat,zrób usg wtedy będziesz wiedziała co i jak z wątrobą.
:)

przez I N E S 17 mar 2011, 13:06
Tylko ja biorę dziennie od 10 do 20 tabletek na raz, dokładnie apap noc, ktoś mnie nastraszył że przy czymś takim wątroba wytrzyma góra kilka miesięcy, które już dawno minęły, na prawdę może to spokojnie przetrzymać?
I N E S

przez linka 17 mar 2011, 13:13
:shock: a skąd wiesz w jakim stanie jest twoja wątroba??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez I N E S 18 mar 2011, 12:51
Po takim traktowaniu mogę się domyślać... Dzięki za rozmowę, miło było popisać gdzieś gdzie nie zostanie się obrażonym i wyśmianym a nawet zrozumianym. Wasza chęć pomocy jest godna podziwu :)
I N E S

przez psyche_ 18 mar 2011, 15:46
witam,

czy do zarejestrowania wizyty u psychiatry (z publicznej placowki) sa potrzebne jakies dokumenty? tzn. wiem, ze na pewno dowod osobisty, ale jakies ubezpieczenie czy cos?

przez kite 18 mar 2011, 16:13
ubezpieczenie musi być
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez monia122 20 mar 2011, 21:07
Mama mnie zaprowadziła do psychola, psycholog się mnie spytała czy mam myśli samobójcze, powiedziałam, że nie, po jeszcze jednym pytaniu wypisała mi skierowanie do psychiatryka. Nie wiem czy tak powinna zrobić, czy nie, wiem jedno w życiu nie pójde do psychola, od tamtej pory bardzo się zmknełam i ie chce z nikim rozmawiać, bo boje się kolejnej takiej sytuacji.

przez harpik 21 mar 2011, 20:07
Tak mnie naszła pewna myśl... Czy naprawdę ludzie mają takie problemy z dostaniem się do psychologa/psychiatry na NFZ?
Może ja mam takie szczęście, bo jak zadzwoniłam, żeby się umówić do psychiatry, to wizytę miałam już w poniedziałek (dzwoniłam w piątek), a do psychologa też na NFZ zapisał mnie mój psychiatra na wtorek (zapisywał mnie w ostatni czwartek)...
I też uważam, że mój psychiatra do fajny człowiek. Wysłucha, rozumie i stara się odpowiednio dobrać leki... Psychologa jeszcze nie znam, ale myślę, że będzie ok bo ma dobre opinie w internecie...
the only way to final freedom.

przez Badziak 21 mar 2011, 20:46
Zależy w jakim mieście. U mnie na psychologa/psychiatrę nie czeka się długo, ale do psychoterapeuty na terapię nawet kilka miesięcy.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Guzik 22 mar 2011, 11:24
Mój nowy psychiatra zapytał mnie czy zgadzam się na konsultację psychologiczną, wypisał mi skierowanie, chciał dzwonić od razu ale nie udało się więc mam dzwonić w czwartek. W sumie to mój lekarz jest uroczy. Słucha mnie, czasem coś powtórzy aby się upewnić czy dobrze rozumie, i mówiąc że domyśla się że to pewnie jakoś wyrazić w słowach trudno czy wytłumaczyć sprawił że przestałam czuć się tak okropnie idiotycznie w tych nielicznych słowach które wypowiadam.
Czy ja dobrze rozumiem że to psycholog decyduje czy potrzebna jest terapia?

Sortuj wg